Jak nejlépe vyřešit rodičovskou při druhém těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Didi L
Nováček 7 příspěvků 08.05.18 13:06
Jak nejlépe vyřešit rodičovskou při druhém těhotenství

Ahoj holky, chci se optat jestli netušíte, jak se dá nejlépe vyčerpat rodičovský příspěvek, když jsem znova těhotná. Na rodičovské jsem od 3.1 18 a nahlasila jsem si ji na tři roky, jenže jsem neplánovaně zase těhotná a řeším jak si vybrat co nejvíc peněz, vyčetl jsem, že mužu požádát o změnu na dva roky, tím by se dávky navýšila, ale nedočerpala ani z poloviny (jsem ted v 1. měsíci). Neporadíte náhodou jestli jsou ještě lepší nebo jiné varianty?
Děkuji moc Didi

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4712 příspěvků 08.05.18 13:25

U rodičovského příspěvku se volí měsíční částka, ne délka na 2 nebo 3 roky. Měsíční částka může být maximálně ve výši 70 % 30násobku denního vyměřovacího základu některého z rodičů. Takže pokud jsi ty pobírala PPM, tak to odpovídá 30× denní dávce PPM. Pokud otec dítěte vydělával víc, tak dolož jeho vyměřovací základ a zvol to maximum, které vyjde.

dickys
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 08.05.18 13:34

@Lendeš
Přesně tak, záleží, jaký jsi měla vyměřovací základ na mateřskou. Já ho naštěstí měla vysoký, tak stihnu docerpat celý rodicak, děti budu mít od sebe 20 měsíců.

jessikka
Extra třída :D 10472 příspěvků 08.05.18 14:12

@dickys fakt? Já dostávala maximum, děti mám od sebe necelých 23 měsíců a vyčerpat jsem nestihla… Pokud se tedy nezměnila max částka, 11500 Kč.

dickys
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 08.05.18 14:17

@jessikka
Právě že změnila, na výši mateřské…

jessikka
Extra třída :D 10472 příspěvků 08.05.18 14:20

@dickys takže rodičák už jde brát i víc než 11,5 tisíc?

dickys
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 08.05.18 14:25

@jessikka
Ano, presne jak se píše v prvním příspěvku, 30 násobek denní dávky PPM :dance:

Didi L
Nováček 7 příspěvků 16.05.18 11:06

Mohla bych ti prosím napsat soukromě a poptat se konkretně když se v tom vyznáš, já jsem na tyhle věci uplny osel

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Hlavně se nebojte lékaře, říká odborník na křečové žíly

O žilním onemocnění se příliš nemluví a nepěkně vypadající žíly na nohách se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Reklama