Jak nejrychleji a nejlépe namíchat Nutriton do UM

243
6.6.13 09:36

Jak nejrychleji a nejlépe namíchat Nutriton do UM

Ahoj, mám na vás prosbu ohledně nutritonu, kdo s tím má zkušenost. Dcerce je 8 týdnů a dost ublinkává, tak nám doktor doporučil Nutriton nebo ještě přejít na Nutrilon Comfor (nyní máme Nutrilon HA. Nutriton jsem před 5 lety zkoušela u syna, ale po 2 dnech letěch, protože ten postup mi přišel na hlavu. Zamíchat do mléka, které má tělesnou teplotu, 4 min čekat a pak podat. Jenže pak to mlíko už byla vychladlé a muselo se přihřát a to čekání, to se už mohl syn zbláznit. Kor večer po koupání.
Tak prosím o radu, kdo jak ten nutriton připravujete, aby to bylo co nejjednoduší a nejrychlejší. Jo ještě tím jak je to hustý to neproleze savičkou. Mám Avent, tak tam asi budu muset u toho s jednou dírkou udělat tu dírku o dost větší že?
Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1181
6.6.13 09:40

Já tedy nevím, na nutrilonu mám první dítko, ale já ohřeju vodu v rychlovarce, naleju do lahvičky, taky mám avent a dám odměrky nutrilonu, protřepu, ochutnám jak moc je to teplý, popřípadě zchladím nebo doohřeju v mikrovlnce a jdeme jíst… máme ten obyč. 1 nutrilon a ten mi protéká normálně, je to mléková konzistence… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
6.6.13 09:47

@gaborka18
Jasně, my taky máme nutrilon normální a krásně proteče a připravuje se rychle, ale mě jde o NUTRITON, ten se přimíchává do mléka na ublinkávání :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3664
6.6.13 09:51

Ja takhle malemu dítěti nedelala. Ale starsimu jsem bud prevarenou kohoutkovou vodu nebo neprevarenou kojeneckou ohrala v mikrovlnce. Nasypala sunar. Protrepala a podavals. Uz jsem mela na sve mikrovlnce cas aby to bylo akorat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5054
6.6.13 09:52

Tak já jsem teda přidávala kaši, ale ta musí být taky chvilku v UM
Dala jsem do studené vody kaši ohřála a přidala UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
6.6.13 09:52

Nejdřív jsem to dělávala tak, že jsem umíchala mléko, nasypala nutriton, zamíchala, počkala. Mlíko jsem si dělala dopředu před převlíkáním, ono to stihlo nabobtnat tak akorát. U večerního koupání jeden koupe, druhý dělá mlíko, aby bylo hotové hned po oblečení. Dělávám ho teplejší, aby při tom čekání trochu zchládlo na příjemnou teplotu. A když jsem na koupání doma sama, umíchám si to mléko ještě předtím, udělám to horké a ono to zchládne, přinejhorším příhřeju v mikrovlnce..
Teď už je ale malému rok, tak lajdačím. Nasypu do ohřáté vody um i nutriton naráz a ono to taky jde :)
Lahvičku máme taky Avent a savičky máme ty s regulací průtoku http://www.spuntik.cz/…okem-2-kusy/ Chvilku trvalo, než si zvyknul, tak jsem to dělala ještě krapet hustší, aby se neutopil. Krmím doteď na jedničku, max na dvojku.

Příspěvek upraven 06.06.13 v 09:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3183
6.6.13 09:53

Nutriton? No asi bych nepridavala do varici vody - nech tu vodu jen trosku vychladnout, ale ne na telesnou teplotu, to se nerozmicha - to je jako to dat do studeny vody…si myslim teda :nevim:

Edit - jakou flasku mas od Aventu? Jedny jsou jen z dirkama pidi a pak jsou s takovyma „hvezdickama“ - jsou dobry na kase, tak pres tu by to proteklo lip ;) Dcera ublinkavala a kupovali jsme teda od nestle, uz ani nevim, jak se to jmenovalo :lol: Ale bylo to hustejsi a prikoupila jsem dudel s tou jakoby hvezdickou, aby to proteklo v cajku :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
6.6.13 10:01

Ahojky ja jsem to male taky dávala. Normálně jsem udělala mleko a když bylo tak akorád abych ji to mohla dát tak jsem do toho přimichala ten nutriton a hned jsem ji to dávala, nenechávala jsem to odstát protože ono to pak moc zhoustlo a malá mi to pak nechtěla, myslim že když jsem dala 150ml mleka tak jsem ji tam davala tři tyodměrky nutritonu, takhle jsme to praktikovali až skoro do 18 měsiců, ale ublikavala i s nutritonem ale nebylo to tolik jako když měla mleko bez toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
6.6.13 10:04

3 odměrky do 150ml? 8o To se nedivím, že to hodně zhoustlo, v návodu je jedna odměrka na 100ml.. Já dávám na 240ml vody 2 odměrky. Ale když byl malinkaté miminko, tak jsem dodržovala tu jednu na 100 přesně, aby ho to nezabetonovalo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
6.6.13 10:11

Fakt ja už si to pořádně nepamatuji kolik to přešně bylo, ale doktor mi řekl když by to nepomáhalo přidat jednu odměrku, doporučovali mi i ten nutrilon ar že tam je ten nutriton rovnou ale to nám vůbec nepomáhalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
6.6.13 10:14

My ten AR měli, ale vyšlo to na strašné peníze, tak jsem dávala právě ten Nutriton do levnějšího mléka. Dávám ho dodnes, i když už nezvrací, protože máme jen ty savičky s velkým průtokem a ani ze 4 dírek mi už nechce pít, nebaví ho cucat to tak dlouho..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
6.6.13 10:22

Děkuji na postřehy. Já mám lahvičky Avent Natural a na ty myslím ještě s variabilním průtokem nedělají. Takže asi udělám v tom jednodírkovém dudáku větší dírku. Ona by měl to netahala ani z více dírek, je to lenoch, už nechce ani mlíko s jednodírkového, je pohodlná a nechce se jí tahat :)
Asi to budu muset udělat tak, jak zde zaznělo, umíchat a nečekat tak dlouho. Na koupání jsem sama, manžel jezdí až večer. Problém je, že jí po koupání musím navlíknou do třmínků které má kvůli nožičkám, takže večer to je vždycky záchvatový. Přes den by to bylo v pohodě. A v noci to čekat asi taky moc nepůjde :)
Ten AR jsem používala 4 dny a letěl a to jsem přimíchávala jen trochu. Prdět a ni kadit nemohla a jen brečela a tlačila chuděra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
6.6.13 10:24

Ja vím že se to nemá, ale naše malá ma dodnes prostřihlej dudlík na větší díru, taky je líná a musí to rychle vypít jinak mi pak půlku nechá takhle to vyžahne za chvili plnou flašku:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
6.6.13 10:26

Taky jsem prostříhavala, ale časem se do roztahovalo víc a pak prasklo, tak jsme měli docela spotřebu.. Avent natural ani neznám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
6.6.13 10:27

@Heduna Když nečekám, tak to tolik nestihne nabobtnat, jako když to nechá 5min stát. Nemůžeš si to mlíko připravit horké ještě před koupáním? Za tu půlhodinu, než malou obstaráš, ti to vychládne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat