Jak nejrychleji přibrat - jsem zoufalá

Anonymní
2.12.20 22:19

Jak nejrychleji přibrat - jsem zoufalá

Ahojte,

měl jste někdy někdo problem s pribranim? Já mám těžkou podvýživu, BMI nějakých 13, ale doktoři to neberou nějak “vážně “ krevní testy mám ukázkový - vše v normě, ještě jdu na ultrazvuk břicha… doktorka mi sice řekla, ze mám jist bílkoviny a sacharidy ale to jim, ale moc to nepomáhá.
Budu vděčná za veškeré rady - od těch co s tím taky bojovaly :dance:

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
299
2.12.20 22:30
@Anonymní píše:
Ahojte,

měl jste někdy někdo problem s pribranim? Já mám těžkou podvýživu, BMI nějakých 13, ale doktoři to neberou nějak “vážně “ krevní testy mám ukázkový - vše v normě, ještě jdu na ultrazvuk břicha… doktorka mi sice řekla, ze mám jist bílkoviny a sacharidy ale to jim, ale moc to nepomáhá.
Budu vděčná za veškeré rady - od těch co s tím taky bojovaly :dance:

Díky

Mám to podobně celý život, vážím 45/165. Za mě je to stresem a starostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
2.12.20 22:36

Napiš ukázku tvého jídelníčku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.12.20 22:38

To chce prostě jíst víc, než spálíš. :nevim: Žádný trik na to neexistuje. Jeslti máš ale nějaké zdravotní komplikace, kvůli kterým jsi teď na svojí váze, tak to může jít pomalu a v takovém případě by mohlo být na místě se poradit s doktorem či výživovým poradcem.
Pro začátek si můžeš zkusit zapisovat svůj kalorický příjem do kalorických tabulek a podle toho upravit jídelníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 22:46

@Kipa22 již jsem psala paní doktorce :-) muzu napsat do sz pokud jste nějaký odborník/odbornice…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 22:47

@kemeny13 co bych dala za 45 Kg :-) to mate ještě dobrý :-) já mám sice drobnou kostru, ale i tak jsem dost hubena a hubnu víc a víc - ale měla jsem teď hodně stresu a navíc jsem měla úzkosti a byla jsem na AD

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 22:49

@leguanek27 tohle všechno mám již za sebou :-) jsem pod dohledem psychiatra a nové jsem byla u nutricniho poradce a gastroenterologa.. žádná zdravotní potíže nemám :-) krev mám ukazkovou - jak jsem psala :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2145
2.12.20 22:50

Mému partnerovi pomohlo jíst velice striktně zdravě. K snídani obilná kaše s ovocem a nějaký nějaký kvalitní chléb s vysokoprocentní sýrem a šunkou, k svačině třeba jogurt/tvaroh, banán, k obědu maso, dost často ryby, přílohu, velkou porci zeleniny nebo salátu, opět odpolední svačina - většinou cottage třeba s paprikou, k večeři jídlo podobné obědu. Během dne sušené ovoce, ořechy, smoothie, čerstvé džusy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4614
2.12.20 22:50
@Anonymní píše:
@kemeny13 co bych dala za 45 Kg :-) to mate ještě dobrý :-) já mám sice drobnou kostru, ale i tak jsem dost hubena a hubnu víc a víc - ale měla jsem teď hodně stresu a navíc jsem měla úzkosti a byla jsem na AD

no, tak asi to bude všechno poněkud jinak, že

jestli jste dospělá, těžko máte BMI 13, a " nikdo s tím nic nedělá a testy jsou ukázkové"

ptž to byste byla v těžkém stavu a metabolickém rozvratu a testy by zcela jistě ukázkové nebyly

BMI 13 je u drobné ženy 160 cm nějakých 33 kilo, stav na umření
tak asi realita bude vo vousek jiná, že jo

:nevim:

více přes net stejně nelze, navíc když vycházíme z nepřesných údajú

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 22:54

@Borrealis věřte si čemu chcete, ale moje BMI je 13.. merim 166 Cm a vážím 36 Kg ;-) cely život jsem měla max 42 Kg… krev mám naprosto ok, dnes jsem viděla výsledky na vlastní oči, ještě mi říkala pojďte se podívat, jak mate krev v pořádku ;-) miluju chytráky :roll: píšu to tak jak to je ;-)
Ví to obvodní, psychiatr, teď i nutriční poradce… nikdo z toho nestanovil diagnózu ze jsem na umření 🤦🏻‍♀️
A pokud nevěříte a nemáte zkušenosti s pribranim tak to nekomentujte

Příspěvek upraven 02.12.20 v 22:58

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 22:56

@yocheved něco takového mi bylo doporučeno :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
4614
2.12.20 22:58

Jistě, samozřejmě budu věřit jen tomu, čemu chci

:mrgreen:

ještě aby ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
2.12.20 23:02
@Anonymní píše:
@leguanek27 tohle všechno mám již za sebou :-) jsem pod dohledem psychiatra a nové jsem byla u nutricniho poradce a gastroenterologa.. žádná zdravotní potíže nemám :-) krev mám ukazkovou - jak jsem psala :nevim:

Pak už můžu jedině doporučit zkusit zařadit do jídelníčku víc zdravých tuků. Mají vysokou kalorickou hustotu a dá se tak jednoduše zvýšit kalorický příjem. Např. ořechy na svačinu nebo avokádo k večeři jsou výborné možnosti.
Mimo tohle a prostě jíst porce nad rámec nasycení mne nenapadá co víc poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
2.12.20 23:03
@Anonymní píše:
@Kipa22 již jsem psala paní doktorce :-) muzu napsat do sz pokud jste nějaký odborník/odbornice…

Nejsem odborník, ale člověk někdy sám neví, v čem dělá chybu a někdo jiný ji může vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 23:06

@Kipa22 paní doktorka by mi měla vypočítat z jídelníčku, co jsem ji dala za poslední 3 dny před kontrolou, kolik kcal do sebe za den dam, takže je to pod dohledem odborníka… uvidím, co mi napíše

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat