Jak nejrychleji připravit UM?

65
17.6.20 08:29

Jak nejrychleji připravit UM?

Ahoj, poradíme mi prosím, jak nejlépe připravovat UM? Pokud teda nechci používat mikrovlnku. Mám sice ohřívačku ale v ní to trvá 20 min na 40°C. A je třeba převařovat kojeneckou vodu? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3691
17.6.20 08:32

Ja jsem mela prevarenou studenou a vzdy jsem zapla rychlovarnou konvici a dolila trochou horke. Vzdy od oka. Ohrivacku jsem vůbec nepouzivala to byla ztrata casu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8599
17.6.20 08:33

Mám rychlovarnou konvici, kde si nastavím požadovanou teplotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2983
17.6.20 08:39

Přes den jsem používala ohřívačku a na noc jsem měla vodu v termosce (nalila jsem do lahvičky vždy trochu z termosky a dolila studenou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
17.6.20 08:44

Většinou jsem měla v termosce připravené převařenou kojeneckou vodu a k dipozici studenou vodu v menší skleněné lahví. Ať už na výletě nebo večer připravené na nočním stolku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9312
17.6.20 08:49

Máme rychlovarnou konvici, kde si navolíš stupně…perfektní věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
17.6.20 08:54

Převařovala jsem vodu na UM, dokud jsem nezačala dělat příkrmy. Na plotně jsem měla nachystanou převařenou vodu (v rendlíku přikrytou) a když bylo potřeba udělat UM, dala jsem do ní kuchyňský teploměr a ohřála na požadovanou teplotu. Venku jsem nosila termosku s horkou vodou a v petce převařenou. Míchala jsem do lahvičky a kuchyňským teploměrem měřila, také jsem si koupila zásobník na UM, kde byla už nachystaná přímo dávka a jen jsem nasypala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1204
17.6.20 08:55

Když byly kluci miminka, měla jsem v nerezové lahvi horkou vodu a ve sklenici vodu pokojové teploty, už ale převařenou. Nachystané hlavně v noci nebo na výletě šup šup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1814
17.6.20 08:55

Měla jsem v termosce prevarenou horkou vodu. Buď jsem ji v kojenecké lahví potom chladila pod tekoucí vodou nebo na další várky už bývala tak akorát vychladlá. Plus dávkovač sušeného mléka. Taková krabička s víčkem. Tři přihrádky, každá vlastní malé víčko. Zejmena na noc a ven výborná věc. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3037
17.6.20 09:04

Neprevaruju, nejdřív jsme měla horkou v termosce a dolila studenou, teď ohřívám na indukci, je to rychlejsi než mikrovlnka. Teploměr nepoužívám, zkusím prstem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
395
17.6.20 09:21

Používám ohřívač, který udržuje teplotu vody v láhvi na 10 hodin. U nás běží nonstop jen si hlídám čas a samozřejmě je nutná údržba a dolévat vodu, aby se nepřehřál. Spolu s připravenou dávkou UM mi příprava trvá půl minuty.Sice to byla větší cenová investice něco přes tisícovku ale neměnila bych. Předtím sem měla nějaký obyčejný za dvě stovky a čekání, než se ohřeje voda byl horor, zejména když už pak pláče mimčo hlady. Kojeneckou vodu nepřevařuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4312
17.6.20 09:25

Co to máš za divnou ohrivacku, 20 min mě netrval ani prikrm ve sklenicce. Rychlovarna konvice, vodní lázeň v hrnci, termoska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
849
17.6.20 09:26

Ohřívač jsem použila párkrát, trvá to fakt dlouho. MM jsme ohřívala ve vodní lázni.. no a UM mám převařenou vodu v konvici, pak naliju do flašky, dám na 10 vteřin do mikrovlnky, přidám odměrka s mlékem a mam hotovo… :think: asi za minutu jsem u malýho s mlíkem…

Edit: koukám že si psala že mikrovlnku používat nechceš. Tak to jsem ti moc nepomohla :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3976
17.6.20 09:35

Já teda nevím, co je špatného na mikrovlnce, ale budiž. Na noc to dělám tak, že kolem osmé večer dám vařit vodu do konvice, asi 3/4 litru. A když jdu večer třeba o půl 11 spát, má to už teplotu akorát ke konzumaci, takže to jen preliju do termosky, která tu teplotu v pohodě udrží přes celou noc, když dám teplejší, tak i do dalšího krmení ve dne. A dcera jí v noci 2×, takže si nachystal dojdou flasek dávku UM a jak se v noci vzbudí, jen zaliju vodou z termosky a je to. Záležitost pár vteřin. Ve dne bych to dělala stejně, prevarila vodu hned po probuzení a ona by do dalšího krmení byla akorát. Pak ji buď dát do termosky nebo celou použít a hned převýšit novou, aby opět do dalšího jídla vychladla. Protože chystat něco přímo před krmení je blbost, dítě se uřve a to úplně zbytečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3225
17.6.20 09:38

Mám konvici která ukazuje teploty, na noc preliju do Termosky, otázka ohrati pul minuty. :lol: Jinak mikrovlnky v dnešní době opravdu rakovinu apod nezpůsobí. Ohrivam v ní běžně příkrmy, jednou nešla elektrika a musela jsem ohřívat na plynu… Holka řvala jak tur hlady, a pak mi ani ten příkrm nechtěla jak byla vynervovana… Zlatá mikrovlnka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama