Jak nemyslet na “nevěru”

Anonymní
16.3.20 15:36

Jak nemyslet na “nevěru”

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rady z vaší strany.

S přítelem jsme spolu byli cca 3,5 roku (já 23 let, přítel 24) Po 3 letech jsme si pořídili byt a my tak spolu bydleli už úplně samostatně. Do té doby jsme spolu asi rok a půl bydleli spolu u mých rodičů. Bohužel sestěhování nám náš vztah zničilo. Do té doby bylo vše v pořádku. Začali jsme se hodně hádat. Na vině jsme byli oba dva, ale uznávám, že z větší části to byla moje vina. Přítel bydlení bral jako svobodu (mohl si konečně dělat doma co chtěl), často si zval k nám přátele a později mi to spíše už jen oznamoval a trávili u nás čas třeba do 4 do rána a já bývala už hodně protivná a začala mu návštěvy hodně vyčítat. Návštěvy pak omezil, ale mě začaly vadit jiné věci, typu pohozené oblečení všude po bytě, neuklizené nádobí a žádná pomoc z jeho strany.

Nakonec se ze mě stala spíše jeho matka než přítelkyně. Za vše jsem ho sekýrovala a ptala se kam jde a kdy přijde. Ale byla jsem hodně protivna z toho, že se ze mě stává žena v domácnosti a já si naše bydlení představovala jinak. Nevadí mi uklízet, mám to docela i ráda a celkem u toho relaxuju, ale mrzelo mě hodně, že přítele nenapadlo mi s něčím pomoct a já mu to hodně vyčítala. Nakonec to přítel neunesl, utíkal hodně za kamarády a jednoho dne mi oznámil, že v našem vztahu už nechce pokračovat.
Po cca 3-4 měsících jsme se k sobě, ale vrátili. Do teď všechno funguje (cca 4 měsíce) nehádáme se a sem tam mi s něčím i pomůže, za kamarády moc nechodí a tráví čas jen se mnou. Snažím se ovládat a neporoučet mu pořád ať udělá tamto nebo tamto.

Před 2 dny se na jedné rodinné oslavě, kdy přítel byl už připitý prořekl, že během té doby co jsme spolu nebyli se s někým vyspal. Byla jsem v šoku a zklamaná. Nebyli jsme spolu jen nějaké 3 měsíce a přijde mi to krátká doba na to, aby už lítal za jinýma. Prý o nic nešlo, jen o sex a nic víc v tom nebylo. Dokonce to prý bylo jen někde venku po tom co se opil (řešil v sobě náš rozchod víkendovým popíjením po klubech). Prý si ani po tom nenapsali jen proběhl venku jeden sex a to bylo vše. A já to nemůžu vypustit z hlavy. Říkám si, že bych to neměla řešit, protože jsme spolu nebyli a věřit mu, že šlo opravdu o jeden sex a vlastně mi nevěrný ani nebyl. Ale pořád se mi v hlavě promítá jak to mohlo probíhat, jak se to stalo, jestli se líbali, jestli v tom opravdu nic není a už na ni nikdy nepomyslel. Jestli byla pěkná. Nebo jestli ona v tom neviděla něco víc a hlavně kdo to byl, ale to mi přítel nikdy neřekne. Pro mě je sex něco co bych si nedovolila jednorázově bez citů s nikým, a proto je to pro mě docela těžko pochopitelná situace.

Byla jste některá někdy v takové situaci? Nebo mate na to nějaký názor? Jestli to mám vypustit úplně z hlavy a neřešit to pokud vztah zatím funguje? Nebo myslíte, že tohle mezi náma bude ve vzduchu už na pořád a dřív nebo později kvůli tomu od sebe odejdeme? Mám tomu třeba dát jen čas?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3260
16.3.20 15:41

No jo společné bydlení samostatně je vzdycky zkouška vztahu. Jinak ne nepovedl tě, pustila bych to z hlavy. Rozešli jste se. Dobrovolně jsi jej vzala zpět a pokud to nejsi schopna překonat, pak váš další vztah asi nemá smysl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26
16.3.20 15:56

To je hodne naivni predstava, ze chlap zustane 3 mesice na suchu, kdyz se rozejdete. Spis me to prijde od nej naprosto normalni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
514
16.3.20 16:01

Nebyli jste spolu, nemysli na to. Pro mě je dlouho týden bez sexu a jsem ženská. Jestli to nezvladnes hodit ha hlavu tak se s nim rozejdi a neber vám čas. Děti nemáte, je zbytecny se nějak trápit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
16.3.20 16:17

Nevěrný ti nebyl!!! Vůbec bych to neřešila.
My jsme se s manželem, kdysi také jednou rozešli. Ještě jsme nebyli manželé a ani jsme spolu nebydleli. Byli jsme od sebe asi 4 měsíce.
Já jsem měla takový krátký románek, nic vážného, čistě fyzická věc :D
Pak jsme se k sobě vrátili a začali spolu bydlet, po 2 letech svatba, máme dítě. Už jsme spolu 15 let :srdce:
Nikdy jsme se k tomu co bylo anebo nebylo v době rozchodu nevraceli, neřešili. Proč??
Radím ti to samé :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
16.3.20 16:21

Rozumove: nepodvedl te, nebyli jste spolu. Emocne: vidim to stejne jako ty, vadilo by mi to hrozne (nekdy je lepsi fakt nevedet). Jenze minulost nevratis, on uz to zpatky nevezme, tak se s tim musis naucit zit, nebo jit od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208
16.3.20 16:34

@Lorry1 Teda ženský vy jste citlivky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 16:37

Mají to jako jídlo. Prostě jako potřebu k životu. Nenají se doma, nají se jinde. Čím dříve na to přijdeš, tím lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
3503
16.3.20 16:39

Tak to vem racionalne - uz jste nebyli nekolik mesicu partneri, tak jak ti mohl byt neverny??? preci nemohl vedet, ze se k sobe vratite,… to mel zustat bez sexu do konce zivota? naopak si myslim, ze je kadr, ze ti o tom vubec rikal. nekteri lide proste mivaji sex na jednu noc, jinym se to prici… tak to proste na svete je… :mavam: a prijde mi velice absurdni nekomu predhazovat veci, ktere delal, kdyz byl singl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 16:44

Asi jsem taky přecitlivělá. Vadí mi, že muž souložil s někým jiným. A to před tím, než jsme spolu začali chodit. A je to přes 20 let. Asi diagnóza. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.20 17:01
@markytka3 píše:
Tak to vem racionalne - uz jste nebyli nekolik mesicu partneri, tak jak ti mohl byt neverny??? preci nemohl vedet, ze se k sobe vratite,… to mel zustat bez sexu do konce zivota? naopak si myslim, ze je kadr, ze ti o tom vubec rikal. nekteri lide proste mivaji sex na jednu noc, jinym se to prici… tak to proste na svete je… :mavam: a prijde mi velice absurdni nekomu predhazovat veci, ktere delal, kdyz byl singl :nevim:

Netvrdím, že mi byl nevěrný. Naopak. Já právě vím, že nebyl a proto si říkám, že bych to měla hodit za hlavu a neřešit to. Ale nemůžu to dostat z hlavy.

Že se k sobě vrátíme jsem nevěděla ani já. Ale po 3,5 letech vztahu bych se na jiného nemohla ani podívat minimálně půl roku, proto mě to tolik vzalo a zasáhlo, jakoby ty roky pro nej nic neznamenaly a zapoměl na mě strašně rychle. Snažím se na to nemyslet. Jen mám v sobě takovou obavu, že v tom třeba mohlo být něco víc a třeba mě nakonec zrovna kvůli ni znovu opustí. Jestli šlo opravdu jen o jeden večer a nic v tom nebylo ví jen on. Ale asi jsem jen moc citlivá a nechápu příležitostný sex. Proto to taky nechci řešit, ale věřit mu, že to se mnou myslí vážně. Jen teď nevím jak na to přestat myslet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.20 17:05
@Anonymní píše:
Asi jsem taky přecitlivělá. Vadí mi, že muž souložil s někým jiným. A to před tím, než jsme spolu začali chodit. A je to přes 20 let. Asi diagnóza. :nevim:

Právě to já taky. Strašně dlouho mi trvalo třeba neřešit holku, kterou jsem znala a dozvěděla jsem, že s ní spával před naším vztahem. Vždy když se potkali a jenom pozdravili tak to ve mě vřelo aby něco na nej nezkusila. Až po roce mi byla úplně ukradená a věděla jsem, že přítelkyně jsem já a vybral si mě a nemá cenu to řešit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3094
16.3.20 17:27

Hele chlapi to mají prostě jinak. Nestouraji se ve všem x měsíců jako ženská a neřeší co, kdy, jak, proč a s kým. Nehledej za tím nic osobního, prostě to tak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3285
16.3.20 17:44

Já teda znám i spoustu holek, které po rozchodech hledají „utěšovatele“ a převozníka, kterému se vypovídají a pak si s ním párkrát užijí v posteli, než začnou hledat nějaký další vážnější vztah… Takže bych neřekla, že jen chlapi to mají jinak.
Prostě jen jsou lidé, kteří k sexu potřebují navázat citový vztah a pak takoví, kteří jej dělají prostě pro to pouhé potěšení, aniž by se do dotyčného museli zamilovávat. A s jejich věrností či nevěrností a schopností fungování ve vztazích to nemá mnoho společného, alespoň co mohu soudit ze svého okolí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 18:17

A měla jsi někoho před ním? Z toho může pramenit tvá nejistota.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama