Jak nepozvat příbuzného na svatbu (alkoholik)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 14:34
Jak nepozvat příbuzného na svatbu (alkoholik)??

Zdravím všechny,
mám před sebou těžký úkol. Chceme se brát a na svatbu pozvat jen nejbližší rodinu, ale strýc začal dost pít a nikdo se s ním necítí dobře.

Není návštěvy, kdy by neměl upito. Problém je, že přišel samozřejmě o práci, řidičák a nastěhoval se k babičce, kterou bych pozvat chtěla. Ta ho pořád omlouvá a všichni předstírají, že problém neexistuje.

Když jsem je pozvala na kolaudačku před pár lety, už tehdy přijel bez své rodiny, jen s babičkou a ještě se nechal dovyst, protože měl upito. Ještě tam pak poslal mou mámu dopr… A všem to zkazil. Byla tam i přítelova rodina a já jsem se dost styděla. Napadlo mě je pozvat jen na obřad, ale nevím, jak to udělat… Je to pro mě nepříjemné. Strýc nás nikdy na nic nepozval, ale všude se nacpe a nic mu není blbé. :roll:

Máte nějakou radu, jak to udělat, přidat na pozvánku nebo kulantně to dát najevo…

Díky Zorka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6843 příspěvků 31.01.19 14:38

Toto asi kulantně nepůjde.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 31.01.19 14:38

Asi nezbyva nic jineho, nez za nim dojit a strucne mu to vysvetlit, i te babicce. Ze jeho pritomnost neni žádoucí. Co na tom chces resit?

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 31.01.19 14:45

V této situaci, narovinu bych řekla, že ho tam nechci. Pokud babička bude mít námitky, řekla bych jí, že tvou mámu poslal do prdle a že tohle na své svatbě trpět nebudeš. Na to ti nemůže nic říct.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 590 příspěvků 31.01.19 14:50
@Lalelale píše:
V této situaci, narovinu bych řekla, že ho tam nechci. Pokud babička bude mít námitky, řekla bych jí, že tvou mámu poslal do prdle a že tohle na své svatbě trpět nebudeš. Na to ti nemůže nic říct.

opravil bych to:
Pokud babička bude mít námitky, řekla bych jí, že může zůstat klidně taky doma

Příspěvek upraven 31.01.19 v 14:50

nostress
Extra třída :D 14336 příspěvků 31.01.19 14:50
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,
mám před sebou těžký úkol. Chceme se brát a na svatbu pozvat jen nejbližší rodinu, ale strýc začal dost pít a nikdo se s ním necítí dobře.

Není návštěvy, kdy by neměl upito. Problém je, že přišel samozřejmě o práci, řidičák a nastěhoval se k babičce, kterou bych pozvat chtěla. Ta ho pořád omlouvá a všichni předstírají, že problém neexistuje.

Když jsem je pozvala na kolaudačku před pár lety, už tehdy přijel bez své rodiny, jen s babičkou a ještě se nechal dovyst, protože měl upito. Ještě tam pak poslal mou mámu dopr… A všem to zkazil. Byla tam i přítelova rodina a já jsem se dost styděla. Napadlo mě je pozvat jen na obřad, ale nevím, jak to udělat… Je to pro mě nepříjemné. Strýc nás nikdy na nic nepozval, ale všude se nacpe a nic mu není blbé. :roll:

Máte nějakou radu, jak to udělat, přidat na pozvánku nebo kulantně to dát najevo…

Díky Zorka

Tady to nepůjde kulantně. Každý závislák musí mít jasné mantinely.Je to vaše svatba, a pokud na ní někoho nechcete, pak by tam neměl být. Normálně bych zajela za babičkou, a řekla jí to na rovinu. Pokud ho omlouvá, a chtějí hrát divadlo, že se nic neděje, tak ať si to provozují doma, a nekazí vám svatbu.

BellinkaX
Kelišová 6752 příspěvků 31.01.19 14:50
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,

Díky Zorka

Smiř se s tím, že to kulantně asi nepůjde.
Ideálně přijít osobně babičku pozvat když bude i strýc doma, pozvat výslovně jen babičku a pokud najde drzost se zeptat jestli je zván… tak ne, máme malou svatbu a zveme jen pár nejbližších lidí.

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 31.01.19 14:53
@BellinkaX píše:
Smiř se s tím, že to kulantně asi nepůjde.
Ideálně přijít osobně babičku pozvat když bude i strýc doma, pozvat výslovně jen babičku a pokud najde drzost se zeptat jestli je zván… tak ne, máme malou svatbu a zveme jen pár nejbližších lidí.

Já bych se asi i připravila na scénář, že strýc dorazí i bez pozvání. A pak by bylo dobré mít s někým předem domluvené, jak to resit a nenápadně ho vyhodit…

BellinkaX
Kelišová 6752 příspěvků 31.01.19 14:55
@Lalelale píše:
Já bych se asi i připravila na scénář, že strýc dorazí i bez pozvání. A pak by bylo dobré mít s někým předem domluvené, jak to resit a nenápadně ho vyhodit…

jj, ať to nedejbože neřeší novomanželé. Někoho zodpovědného zainteresovat.

tininas
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 31.01.19 14:56

Příspěvek upraven 31.01.19 v 15:12

divine woman
Extra třída :D 10240 příspěvků 31.01.19 14:57
@BellinkaX píše:
jj, ať to nedejbože neřeší novomanželé. Někoho zodpovědného zainteresovat.

Když je to strýc, tak je to sourozenec jednoho z rodičů nevěsty. Ti by se o to měli postarat, kdyby dorazil i bez pozvání.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2122 příspěvků 31.01.19 14:58

No to je dost pravděpodobné, ze dorazi i bez pozvani.. Nejlip, aby tam byl nekdo nekompromisní, kdo mu to razne vysvetli.

BellinkaX
Kelišová 6752 příspěvků 31.01.19 15:00
@divine woman píše:
Když je to strýc, tak je to sourozenec jednoho z rodičů nevěsty. Ti by se o to měli postarat, kdyby dorazil i bez pozvání.

a seštěkají se, protože jsou sourozenci… Nevím, já bych volila nějakého kamaráda, kterého strýc osobně nezná. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 15:07

@BellinkaX To je dobrý nápad… Ale nevím jestli by mě to nestresovalo… :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 15:08

…jen to, že tam bude… Zorka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >