Jak neslo Vaše první dítko váš příchod z porodnice s miminkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KaterinaDo
Povídálka 22 příspěvků 30.11.18 16:43
Jak neslo Vaše první dítko váš příchod z porodnice s miminkem?

Naše holčička má 10 měsíců, snažíme se o druhé. Moc si přeji, ať se to zadari, jen se obávám co na to dceruska, ktera je stále se mnou a je zvykla na mou pozornost téměř 100%. Taky si říkám, jak zvládne muj případný pobyt v porodnici. Usíná mi vždy u prsa. Možná to resim předčasně, ale nedá mi to…

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šiminka2017
Kecalka 156 příspěvků 30.11.18 16:49

za 10 dní rodím, tak pak ti napíšu, mám doma 2 letáka:)

tininas
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 30.11.18 16:53
@KaterinaDo píše:
Naše holčička má 10 měsíců, snažíme se o druhé. Moc si přeji, ať se to zadari, jen se obávám co na to dceruska, ktera je stále se mnou a je zvykla na mou pozornost téměř 100%. Taky si říkám, jak zvládne muj případný pobyt v porodnici. Usíná mi vždy u prsa. Možná to resim předčasně, ale nedá mi to…

Ahoj.

Měli jsem ročního kluka, když se mu narodil sourozenec. Soužití proběhlo bez problémů.

Pro staršího byl mladší hračka, kterou může hladit, ale nesmí ji moc muchlat. :)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 30.11.18 16:54

Naše děti jsou od sebe 20 měsíců. Syn byl extrémní závislák, ale v té době jsou ve věku, kdy pokud to uděláš správně, tak ještě nežárlí. Normálně jsme mu po příchodu z porodnice ségru ukázali a nechali osahat, samozřejmě pod bedlivym dozorem.

Teď jsou staršímu 3 roky a místo toho, aby žárlil, má parťačku do her.

Uživatel je onlineAduš8
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 30.11.18 16:57

To jsem také zvědavá :D :D. Malému byl tenhle měsíc rok a dneska pozitivní TT… Týden vynecháná MS. Ale náš malý začal chodit na 3 hodiny denně do jeslí a je tam úplně nadšený. Tak snad to bude potom stejně :mavam: :lol:

Modesta
Ukecaná baba ;) 1954 příspěvků 30.11.18 17:03

@Aduš8

To uvidíš - i když to, že jedno dítě je doma a to druhé chodí do jesli/školky je později obvykle příčina žárlení. Protože jak to, že on může být s mamkou a já ne?

Kralen
Nováček 8 příspěvků 30.11.18 17:07

@KaterinaDo čekám v únoru druhého chlapečka, doma mám 21měsíčního prvního chlapečka, taky jsem na to zvědavá. 8o @Šiminka2017 až budete zaběhnutá a v klidu doma, napište :mavam:

Kelsey
Hvězda diskuse 44900 příspěvků 30.11.18 17:11

Normalne. My jsme zarleni nezazili. Mame tri decka brzo po sobe.

Tichošlápek
Extra třída :D 10918 příspěvků 30.11.18 17:38

Mam děti od sebe 22 měsíci, starší za mnou chodil na návštěvu do porodnice každy den a po příjezdu domu se žádné zarleni nekonalo. Mimino bylo nudné. Horší je to teď po dvou letech, to se porad mydlí :lol:

chs.jasmin
Echt Kelišová 7916 příspěvků 30.11.18 18:14
@KaterinaDo píše:
Naše holčička má 10 měsíců, snažíme se o druhé. Moc si přeji, ať se to zadari, jen se obávám co na to dceruska, ktera je stále se mnou a je zvykla na mou pozornost téměř 100%. Taky si říkám, jak zvládne muj případný pobyt v porodnici. Usíná mi vždy u prsa. Možná to resim předčasně, ale nedá mi to…

Ahoj,

mám holky o 21 měsíců od sebe a na to, že se dcera bála dětí a štítila se pohladit si bratrance (o 4 měsíce starší jak naše druhorozená), tak reagovala uplně skvěle. V porodnici ukazovala na miminko a věděla hned, že je naše. Když jsem jela domů, tak jen kulila oči (opravdu uplně vykulené) a dívala se na vajíčko, které vedle ni najednou bylo. Doma nám dávala ruce na miminko, sama ji asi hodinu hladit nechtěla, dívala se na ni jak na obrázek (mám straně moc fotek, jak se na ni opravdu jen dívá a usmívá) a pak vedle sebe usnuly.

Příjezd byl uplně pohádkově krásný. První i všechny následující dny. Měla jsem obrovské štěstí, holky se milují, velice krásně na sebe reagují, stále se mazlí - vlastně se ani moc netahají o hračky, umí se podělit. Dělí se dokonce i o jídlo. Za mě rozdíl okolo těch 20 měsíců je naprosto luxusní a jsem velmi vděčná, že mě manžel překecal (já chtěla rozdíl 4 let).

Těžko říct jak bude tvoje dítě reagovat, my chodili poslední cca 3-4měsíce i do dětského centra aby se dcera otrkala - tehdy byla jediné dítě v rodině (bratranec tehdy bydlel v cizině).

brisco
Závislačka 2959 příspěvků 30.11.18 18:22

Moje měla 6 let a miminko hrozně milovala. Jen dostala hysterák, když za miminkem přišla doktorka, protože si myslela, je miminko nemocné.

vertunka
Závislačka 4727 příspěvků 30.11.18 18:25

Mám holky od sebe přesně 24 měsíců a v pohodě. Prostě se doma objevilo mimino a bylo to. Ten dvouletak to ještě moc neproziva. Horší je to teď, kdy mladší ji bere hračky a starší jeci jak v cirkuse…

Fonty
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 30.11.18 18:25

@KaterinaDo rodila jsem když byl malému rok a půl. Malej zavislacek :srdce: zvládnul to nádherně s tatínkem. Žádný trénink odloučení neproběhl, to mi přijde jako hloupost. Odvezli mi s taťkou k porodu a dobrý. Na návštěvu chodili. Prvorozený se tam i nakojil :) kojila jsem čtyři měsíce tandem. Myslím že čím mladší dítko tím lépe to celkově snáší :palec: jo a zakládala jsem tenkrát diskusi s podobným tématem a obavami a dostala čočku jak jsem děsná matka která vychovává nesamostatnýho jedince tak bacha ;) jmenovala se dvaceti měsíční mamanek…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 1 inzerát 30.11.18 18:27

Neřešíš to trochu předčasně? :lol: Ještě nejsi ani těhotná a ty už se bojíš, jak tvé 10 měsíční dítě přijme sourozence. Vždyť za těch 9 měsíců se toho ještě stane. Malá bude růst, jinak přemýšlet, jinak se chovat. Jinak usínat,…My máme kluky po roce a starší snášel miminko hodně zle. A pak ještě další rok byl špatný. Ale je to strašně individuální, normálně takhle malé děti nežárlí. Jenže to, jak se bude chovat nezjistíš, dokud to miminko opravdu nedovezeš domů.

raddka87
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 30.11.18 18:28

Naše děti jsou od sebe 2 roky a 2 měsíce a dcera se na miminko strašně těšila, jak jsem přišla z porodnice, tak brášku hned hladila, chovala si ho a celkově mi pomáhala :-) koupala, nosila plínky, vozila se mnou kočárek…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >