Jak nezhloupnout doma s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zzuza
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 29.01.19 11:02
Jak nezhloupnout doma s dětmi?

Ahojte,

už delší dobu mám pocit, že na rodičáku lehce degeneruji a i moje sebevědomí šlo dolů. Jsme doma už skoro 6 let (syn má skoro 6, dcera bude mít 3), do práce se ještě nechystám, zvažuji neplacené volno do 4 let dcery a nejspíš třetí dítě.
Před dětmi jsem se stále vzdělávala - studium VŠ, jazyky… na rodičáku několik pokusů se něco naučit (nový jazyk..), skončilo to na nedostatku času (manžel je pracovně vytížen plus rekonstrukce domu). Pracovat na částečný úvazek nemůžu, nemám takové možnosti hlídání.
Nějak cítím, že mě to nenaplňuje, že intelektuálně strádám :) Mýte to některá taky tak? Nebo jak se vzděláváte na rodičáku? Naučili jste se něco nového, vystudovaly, udělaly státnice s jazyka nebo alespoň nějaký kurz?
Potřebuju trochu motivace :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
zudina
Ukecaná baba ;) 2348 příspěvků 29.01.19 11:04

Tak dej dceru do skolky a muzes do prace

Marffusha
Stálice 92 příspěvků 29.01.19 11:07
@zudina píše:
Tak dej dceru do skolky a muzes do prace
:lol: :lol: :lol: :palec:
zzuza
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 29.01.19 11:08

No to nechci…plánujeme další dítě a nechci aby dcera byla celý den ve školce zatím, je malá. Jde mi spíš o to, jak se vzdělávat, nějaké tipy , zkušenosti atd.

Annabela11
Závislačka 3021 příspěvků 29.01.19 11:10

@zzuza Má to asi většina žen na rodičáku,já jsem ráda že už mám po a jsem v práci…pokud to tak máš jdi do prace :nevim: Další dítě ti v tom jak se cítíš asi moc nepomůže…

chaela
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 11:13

Já jsem teprve v roce staršího končila školu, takže pak jsem si nějakou dobu užívala, že se nemusím učit. Byla jsem už těhotná, tak jsem se do žádných jiných větších věcí nepouštěla. V asi roce mladšího jsem měla stejně pocity , jako, ty, tak jsem se vrátila do školy, na doktorát. Ale teď, po roce studia, se změnily podmínky, kvůli kterým nemam šanci skloubit rodinu a studium, takže jsem musela skončit. Už cca rok mám ŽL, vyrábím a prodávám to, zatím jen velmi sporadicky, ale mám v plánu to alespoň maličko zkusit rozjet, tak uvidíme. Teď jsem zase těhotná, takže jak jsem měla.v hlavě různé kurzy, tak teď zase nic. Budu se soustředit na tu živnost, třeba z toho něco bude.
Nevydržela bych jen tak být doma, musím neustále něco dělat. Samozřejmě mezi tím mit odpočinek, kdy nic nemusím, ale nemuset vůbec nikdy vůbec nic, to je peklo.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 29.01.19 11:17
@zzuza píše:
Ahojte,už delší dobu mám pocit, že na rodičáku lehce degeneruji a i moje sebevědomí šlo dolů. Jsme doma už skoro 6 let (syn má skoro 6, dcera bude mít 3), do práce se ještě nechystám, zvažuji neplacené volno do 4 let dcery a nejspíš třetí dítě.
Před dětmi jsem se stále vzdělávala - studium VŠ, jazyky… na rodičáku několik pokusů se něco naučit (nový jazyk..), skončilo to na nedostatku času (manžel je pracovně vytížen plus rekonstrukce domu). Pracovat na částečný úvazek nemůžu, nemám takové možnosti hlídání.
Nějak cítím, že mě to nenaplňuje, že intelektuálně strádám :) Mýte to některá taky tak? Nebo jak se vzděláváte na rodičáku? Naučili jste se něco nového, vystudovaly, udělaly státnice s jazyka nebo alespoň nějaký kurz?
Potřebuju trochu motivace :)

Ja mávam nemčinu cez Skype. Kvôli práci s native speakrom. Počas materskej som tiež mávala, ale so slovenskou učiteľkou nemčiny. To kľudne môžeš na materskej v čase keď je manžel doma a zavaruje ti. Cez Skype dnes existuje milión možností. Nestrácaš čas dochádzaním niekam, hodinka dve týždenne sa vždy dajú zvládnuť. Plus som stála niečo robila aj keď som bola na materskej, aj kvôli peniazom ale aj kvôli udržaniu sa duševne v zdraví. To už záleží od toho čo vieš a akú máš štandardnú prácu. Či môžeš robiť v tej oblasti, alebo niečo úplne iné ;)

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 29.01.19 11:17

Já si připadám jako debžot už teď a to má Gabi necelé 4 měsíce. Včera jsem volala muže k večeři - papání máš připravený.

ivašot.
Kelišová 7003 příspěvků 29.01.19 11:17

Já byla s dětmi doma 12 let. Sice jsem nepracovala ani na zkrácený úvazek. Ale máme rodinnou firmu a vlastně celé ty roky se mnou manžel všechny podstatná a nakonec i některá provozní rozhodnutí konzultoval. Díky tomu jsem i udržovala kontakt s oborem - jsem ekonomka - sledovala změny v daňových a pracovně právních věcech atd. Takže ani po těch 12 letech nebyl nástup zpět do pracovního procesu žádná katastrofa.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33894 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 11:17

Vše má své stinné a slunné stránky. Já sice při rodičáku chodila na plný úvazek do práce a ještě vystudovala MBA a nakonec jsem se jednoduše fyzicky složila, z čehož jsem se pak cca 2 roky dostávala. :nevim: Takže možná bych byla ráda, že jsem si užila období dětí, pohádek, vaření, pečení… píšeš, že mladší bude mít 3 roky, takže půjde do školky, ty se vrátíš někam aspoň mezi jiné lidi, než batolata a nezletilce , tedy pocit nenaplněnosti a degenerace přejde. Určitě ano. Vydrž a užívej ty klady, které ti bytí s dětmi přináší, výlety, štrikování, povidlové buchty i ve všední den, co můžeš chtít víc? :kytka:

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 29.01.19 11:19
@ludmilaadamkova píše:
Já si připadám jako debžot už teď a to má Gabi necelé 4 měsíce. Včera jsem volala muže k večeři - papání máš připravený.
:mrgreen: hádam mu chutilo a dobre sa napapal :lol:
astoret
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.01.19 11:24

no s 2, plánovanými 3 dětmi nevím, číst si ve volném čase, chodit ven - nějaký kroužek co tě baví aspon 1× týdně, keramika, jazyk nebo chodit na sport, třeba něco cos ještě nedělala, joga je fajn a i na uklidnění :lol: záleží jaké máš časové možnosti a co tě baví..

kvaček
Extra třída :D 13745 příspěvků 29.01.19 11:24

@zzuza já bych hledala na zkrácený třeaa někde dvě, tři hodiny a dcera do oběda..
Ono když plánujete, neznamená, že se to hned podaří..
ALe na otázku jinou odpověd nemám. Já po rodičáku, kdy jsem byla taky poměrně dlouho doma, půl roku pracovala, a na zblbnutí, nic jiného, jak jít mezi lidi na pár hodin, prostě neni :mrgreen: :)
Každopádně si myslím, že je to i tím, že je zimna, v létě člověk může víc mezi lidi

bordeaux-zuzka
Kecalka 136 příspěvků 29.01.19 11:27

Mam syna (3,5 let) ve školce na 2 dopoledne v týdnu a dcera (2 roky) je ještě malá. Našla jsem si práci na ty 2 dopoledne a k tomu ještě čtu různé odborné knihy, které mě zajímají. Dost mi to pomáhá nebýt jen matka a pečovat o domácnost. Tu dcerku mi hlídá babička.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 29.01.19 11:33

Já se po prvním dítěti těšila do práce, bohužel se mi to povedlo jen na pár měsíců než sem znovu otěhotněla :mrgreen: hned rizikové a zas další skoro 4 roky doma, (a to nevim jestli nepůjdeme do 3) :lol: ale nehrabe mi z toho, syn je poměrně inteligentní už se s ním dá ledacos probrat, nikdy sem na něj nešišlala, nepoužívala zdrobněliny, ani se nedojímala nad každým bobkem :D na učení jazyků, nějaké kurzy apod zaprvé nejsou úplně finance, čas ani na to nemám moc hlavu :think: ale co mě třeba baví jsou ruční práce v tom se zdokonaluji a hledám stále nové nápady, techniky, to mě baví. Nebo třeba experimenty v kuchyni, během mateřské sem se bezvadně vyvařila od stádia „umím si upéct mraženou pizzu“ až na úroveň „tchýně chce můj recept na svíčkovou“ :mrgreen: i pečení mi baví, tam se taky docela pokročila. Takže aspoň takhle se snažím nějaký čas využít a trochu se v něčem vylepšit, ale jinak chci věnovat ten čas dětem dokud jsou malé, tak moc to utíká, že by mě mrzelo věnovat víc času chozením do školy a na kurzy, učením, prácí byť na poloviční úvazek. Na tohle budu mít čas až budou velké a samostatné :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >