Jak neztrácet čas vařením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

siminek123
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 19:10
Jak neztracet čas varenim

Mile maminky, mám dotaz a zaroven prosbu o typy. Nejde ani tak primo o recepty, tech je tu dost a dost, ale spis o typy, jak si ten den zorganizovat, aby člověk trávil u „sporáku“ co nejmin času a zároveň měly děti kvalitní a pestrou stravu. Ted, jak je krásné pocasi, me to upne depta, když nemůžeme byt venku. Nejde o to jen uvařit, ale pote i kuchyň uklidit. Nejradši bych hned po snídani s dětmi odešla ven, přišla na obed, jen pojedla a zase padila ven, což pochopitelně nejde :-(. Jak to děláte vy? Vzpomínám si, ze moje babička, když jsme tam bývaly na prázdninách (4 děti), jak vždycky rikavala: „Ja jsem porad v kuchyni“… Ted přesně vim, co tím myslela :-(. Skoro denně nám pekla babovky, dělala koláče ze sezónního ovoce, vařila kompoty k hlavnimu chodu… Nechci az takhle vyvarovat, ale i tak mi přijde, ze člověk tím vařením ztratí spoustu času :-(… Bohužel bydlime v byte, takže děti vypustit na zahradu nejde. Děkuji za jakékoliv typy. Děti 2 a 4 roky, já na MD.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 7885 příspěvků 33 inzerátů 04.05.18 19:12

Var vecer

siminek123
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 19:12

Varim i na dva, tři dny, ale i tak me to štve.

Markéta80
Hvězda diskuse 37320 příspěvků 04.05.18 19:15
@siminek123 píše:
Varim i na dva, tři dny, ale i tak me to štve.

na to moc rad není no. Samo se fakt neuvaří :mrgreen:

overlord
Kecalka 142 příspěvků 04.05.18 19:15

Já hodně dělám tzv. meal prep - připravím si jídlo na několik dní dopředu, čerstvé dělám jen pro naši 15 měsíční dcerušku, to je rychle hotové a pudink nebo jogurtové pohárky si pro ni taky nachystám na 2 - 3 dny. Dobré recepty a návody má Domestic geek na youtube - výborně vypracované od pondělí do pátku celá menu.

siminek123
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 19:17
@overlord píše:
Já hodně dělám tzv. meal prep - připravím si jídlo na několik dní dopředu, čerstvé dělám jen pro naši 15 měsíční dcerušku, to je rychle hotové a pudink nebo jogurtové pohárky si pro ni taky nachystám na 2 - 3 dny. Dobré recepty a návody má Domestic geek na youtube - výborně vypracované od pondělí do pátku celá menu. [/citace. Děkuji, určitě mrknu.

Prof. Farnsworth
Kecalka 242 příspěvků 04.05.18 19:20

Co školní jídelna? Některé školní jídelny umožňují objednat si u nich obědy a pak se jen stavit s kastrůlkama… Pro malé děti to není vhodné, ale pro dospělé by to problém vyřešit mohlo.

Tichošlápek
Echt Kelišová 8220 příspěvků 04.05.18 19:21

Varim, když děti odpoledne spí. Kuchyň v pohodě uklidim během toho, co se mi jídlo vaří na sporaku nebo v troubě. A varim na více dní

siminek123
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 19:22

To už jsem taky zkoušela a v našem městě to jídelna neumožňuje.

mrav
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 04.05.18 19:22

Já vařím ráno, pak to na oběd jen ohřeju. Je to osvědčený recept, jinak bych se s malou nikam ven nedostal.

siminek123
Povídálka 36 příspěvků 04.05.18 19:24

Děti mi právě odpol už nespí. Tak když potřebují uvařit, tak zlobí. Hodně varim i ráno, hned jak manžel odejde do prace, ale pokaždé se mi také vstát nepodaří. A pak jde i o večeře, pokud člověk nechce dávat denně večeři studenou.

AstraG
Závislačka 4293 příspěvků 04.05.18 19:29

POřiď si papiňák. Uvaříš v něm vše a za chviličku. Já si včera v půl osmý večer vzpoměla, že si potřebuju něco uvařit do práce. Za deset minut jsem měla hotovou čočku, připravenou v krabičce a uklizenou kuchyň. Papiňák je prostě skvělá úspora času. Brambory začnou syčet a jsou hotový atd…

Lalelale
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 04.05.18 19:33

@siminek123 hele a já myslím, že jde právě o recepty. Potřebuješ jednoduché a rychlé recepty do 15 minut. Pokud jde člověk na dobrý web, tak hodně těch jídel stojí za to, žádné špagety s kečupem. Hodně dobré jsou zahraniční weby, jestli umíš anglicky. Lidé tam víc řeší jsak rychle uvařit spolu s full time prací. Pak přijdeš s dětma domů, do 20 minut hotovo, najíte se a jdete zase ven.

Prof. Farnsworth
Kecalka 242 příspěvků 04.05.18 19:35
@AstraG píše:
POřiď si papiňák. Uvaříš v něm vše a za chviličku. Já si včera v půl osmý večer vzpoměla, že si potřebuju něco uvařit do práce. Za deset minut jsem měla hotovou čočku, připravenou v krabičce a uklizenou kuchyň. Papiňák je prostě skvělá úspora času. Brambory začnou syčet a jsou hotový atd…

:palec: Tohle je dobrá rada. Otázkou je jestli kolikrát příprava není stejně dlouhá jako vaření. Třeba oškrábat kilo brambor nějakou dobu zabere. A taky likvidace následků zabere čas (umytí nádobí…)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 27525 příspěvků 04.05.18 19:35
@Prof. Farnsworth píše:
Co školní jídelna? Některé školní jídelny umožňují objednat si u nich obědy a pak se jen stavit s kastrůlkama… Pro malé děti to není vhodné, ale pro dospělé by to problém vyřešit mohlo.

fuj, školní blafy :( navařit do mrazáku.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama