Jak nosit miminko do 4. patra bez výtahu?

Anonymní
7.6.13 12:11

Jak nosit miminko do 4. patra bez výtahu?

Ahoj, mám 3 týdny po porodu císařským řezem, takže jizva je poměrně čerstvá a pořád bolí. Bydlíme v bytovce bez výtahu ve 4. patře a konečně bych chtěla začít chodit ven s kočárkem (pokud se teda umoudří počasí :-) ). Jenže je tu problém, jak to řešíte, když máte miminko, tašku na kočár, do toho máte zamknout, vytáhnout kočárek ze sklepa atd.? S manželem samozřejmě chodíme ven, ale až navečer, když přijde z práce. Ale třeba do poradny, na nákup atd. vůbec zatím nevím, jak se dostanu. Nemáte nějaký tip, třeba jaké nosítko se Vám osvědčilo?
Zkoušela jsem miminko nosit v autosedačce a nechat ji ve sklepě, ale je to dost těžký a neunesu to ani, když už budu mít zahojenou jizvu. (jsem drobnější postavy).
Moc díky za nějaké rady, nebaví mě být zavřená doma :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
398
7.6.13 12:14

Ahojky, tak to mám úplně stejný problém, když jdeme s přítelem, je to v pohodě, ale když jdu sama, tak je to horší. Máme skoro ročního chlapečka, a je to pěknej řízek :lol: Takže když nesu ho, k tomu přebalovací tašku a nedejbože ještě tašku z nákupem tak je to utrpení. Navíc nám udělali kočárkárnu vedle ve vchodě, takže s tím vším musím pentlovat do vedlějšího vchodu, fakt paráda :cert:. Ale přítelovi se tady líbí, takže si nemůžu moc vyskakovat :mrgreen:. Jinak syna nesu prostě na rukách, když byl menší řešila jsem to tak, že jsem ho nesla i v korbě, ale teď už bych to neunesla. Asi jsem ti moc neporadila, ale nejsi v této situaci sama. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
7.6.13 12:16

Sice jsem nebyla po císaři, ale nosila jsem syna v ruce, 120 schodů. Kočátek složenej v autě, syna jse mna chvíli šoupla do vajíčka, složila kočárek, pak ho přendala..no byla jsem spocená dřív, než jsme někam vyrazili :D Takže hned jak se naučil chodit, tak proběhl trénink, aby zvládl schody sám :D Je mu rok a půl a ovládá to bezvadně, díkybohu, 12kg dítě tahat by mě už asi zabilo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
7.6.13 12:16

@Vend tak ja to mám úplne rovnako. Robím to tak že miminko si dám do korbičky od kočárku- tú mám vždy doma. Kočárek mám v sklepe tiež a malého v tej korbičke vždy položím pred sklep kým vytiahnem kočárek. Najskôr plakal ale už si zvykol a teraz vždy len kouká a čaká v klide kým vytiahnem kočárek. Je to celkom makačka ale dá sa to. Osobne som rada, že sa ale ideme sťahovať do bytu kde je výťah bo do budúcna by to bolo len a len komlikovanejšie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4497
7.6.13 12:17

Tašku přes rameno, miminko do náruče, jednou rukou zamknout. Ve sklepě dát miminko do kočáru, tašku na kočár a vyskákat schody s kočárem. Tak bych to asi dělala já, ale nerodila jsem císařem, tak nevím jestli je to reálné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
7.6.13 12:18

@lyrica Taky se jen modlím ať už brzo chodí :lol: rok bude mít za měsíc a těch 10 kilo do schodů je celkem fuška :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743

Pokud máte bytovku uzamčenou, tak bych si šla vytáhnout kočárek, a pak bych šla pro miminko. Až budeš mít „grif“, tak zvládneš vše najednou.
Osobně bych si dala tašku na rameno, miminko do náruče a šla s klíčemi v rukou do sklepa.
Ono je to ze začátku těžké pro každého.

Při cestě domů, když necháš miminko s kočárkem dole ve vchodě, odneseš tašky za dveře a zajdeš pro miminko, či naopak. Záleží třeba, jak na něj vidíš ze schodů apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7974

Pidimimi jsem nosila v šátku, větší teď v manduce. Tašku přes rameno. Akorát teda nevím, jak budeš obojí snášet, když tě pořád bolí jizva. Možná bych na tu chvilku vyzkoušela babyvak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4528
7.6.13 12:19

Asi bych, podle typů sousedů, zatím nechávala kočárek někde na společné chodbě v přízemí a neuklízela ho do sklepa. My tu sklepy ani kočárkárnu nemáme, takže kočár na té chodbě být musí (přidělávám jen k zábradlí klasickým zámkem na kolo a přikrývám), v bytě na něj není místo, nechávají je tu všechny rodiny. Jinak za sebe říkám, že taška do kočárku byla xnásobně lehčí než autosedačka. Já dítě v tašce (do kočárku) položila hned za dveře na chodbě na zem, tu menší tašku ke kočárku hodila přes rameno, zamkla, vzala s taškou ke kočárku, zase položila, připravila kočár, vložila tašku a už se frčelo. Tak ať jsi brzy v pořádku, třeba si to pak zorganizuješ jinak.

Příspěvek upraven 07.06.13 v 12:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
7.6.13 12:19

@Markétka91 Mates začal v 10m a hned jak to bylo jen trošku možné už jsme trénovali ty schody :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
7.6.13 12:20

Já jsem jenom ve třetím:-) Dolů ke kočárku jsem nosila v autosedačce, tam přendala do kočárku a pak zase zpátky. Větší mimino, co už drželo hlavičku už normálně na ruce. Momentálně čekám druhé a pořizuju si vložnou tašku, je zaručeně lehčí než ta autosedačka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
190
7.6.13 12:21

Prosímtě a proč ho neneseš normálně v rukách. Já bydlím ve třetím patře bez výtahu a nedělalo mi to žádný problém a to mám 48 kg i s botama.
Teď má malý rok, v břiše mám dvojčata a taky to zvládám.
Spíš řeším jak vytáhnu 3 děti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
7.6.13 12:21

@lyrica tak toti závidím :lol: ale prcek už se staví na nožičky u nábytku, a občas udělá malinkatý krůček, tak doufám, že to chození už máme taky za pár :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
7.6.13 12:22

Asi se budeš muset přemoci. Jinak budete sedět stále doma. Dítě do náruči a sejít ke kočárku, ale je to taková dost krkolomná varianta. Ano, v autosedačce je těší, ale je to pro všechny bezpečnější. Nebo si nechejte udělat dřevěné nájezdy až do vašeho patra. Ale to se zase budeš smýkat s vytahováním a uklízením. Jestli ti to pomůže, tak jsem taky malá, drobná v nízké váhové kategorii, nicméně když to jinak nejde děcko vyvleču kamkoliv, jinak bych se nikam nedostala. Za chvilku budeš fit, nabereš více síly a myslím, že potom ti to tak hrozné nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
7.6.13 12:23

Z toho sklepa musíš kočár vyvláčet ještě po nějakých schodech? Pokud ne, řekla bych manducu či jiné ergonomické nosítko. Nicméně pokud musíš vynést kočár po schodech, tak to nevím, to jde s miminem na břiše dost těžko. Samostatná varianta je třeba vložná taška do kočáru, tu si můžeš položit na zem.

A třeba zjistíš, že se tam mimču bude líbit a ani ten kočár nebudeš potřebovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat