Jak obléct 7týdenní miminko do kočárku?

65
11.7.20 10:58

Jak obléct 7 týdenní miminko do kočárku?

Ahoj, poradily byste mi prosím, jak teď oblékat 7 týdenní miminko do kočárku do korbičky na ven? Doktorka mi říkala, že když svítí sluníčko měl by mít syn dlouhý rukáv i dlouhé dupačky, aby nebyla vůbec vidět pokožka. Ale mně to teda přijde moc, když je opravdu teplo jako třeba včera. Syn se narodil malinký 2300g, ale dnes už má cca 3500g. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4432
11.7.20 11:01

Mám teda trošku starší, ale včera byl jen v body s krátkým a stejně mu bylo vedro. Pokud do kočáru svítí slunko tak dávám na boudicku plinku, ale opravdu co nejmíň jen tam kde svítí aby to co nejvíc luftovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11648
11.7.20 11:03

Deti nemaji termoregulaci, a na slunicko by nemeli vubec, kvuli spaleni. Takze ja bych dala overal. A pripadne prikryla tenkou deckou nebo plenou. Kontrolovala zatylek. A urcite nejake zastineni kocarku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23027
11.7.20 11:11

@Lucek35 mám o týden starší…včera měla jen body s krátkým a ponožky, na sluníčku jen minimálně na přejezdy, jinak spává ve stínku. Aby nesvítilo na nožičky, tak přehazuju přes korbu dečku. V dupačkách a body s dlouhým byla uvařená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
11.7.20 11:47

Takže zakážeme sluníčko a budeme pěkně kapat Vigantol.
Neříkám dítě opalovat, ale když se přes něj sluníčko sem tam mihne, tak se to nezblázní. A ve vedrech bys ho těmi dlouhými rukávy asi slušně uvařila.
Dej hodně na svůj pocit, jestli má miminko přiměřeně teplá zádíčka a je spokojené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1926
11.7.20 12:07
@Lucie_Sx píše:
Takže zakážeme sluníčko a budeme pěkně kapat Vigantol.
Neříkám dítě opalovat, ale když se přes něj sluníčko sem tam mihne, tak se to nezblázní. A ve vedrech bys ho těmi dlouhými rukávy asi slušně uvařila.
Dej hodně na svůj pocit, jestli má miminko přiměřeně teplá zádíčka a je spokojené.

Ježíš, dítěti je 7 týdnů. kdyby mu bylo 7 měsíců, tak určitě může přiměřeně na sluníčko. Ale v tomhle věku by mu ani sluníčko nemělo zasvítit do očí. Ve 30 stupních bych dala body s krátkým rukávem a ponožky, pokryla nějakou lehkou dírkovanou dečkou přes nohy a nemělo by na něj svítit slunce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1513
11.7.20 12:10

Včera měla jen body s krátkým rukávem. Kočárek pěkně ve stínu, když jsme potřebovali přejít po sluníčku dala jsem přes korbu plenku, aby nesvítilo do obličeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30636
11.7.20 12:18
@ZuzaM píše:
Ježíš, dítěti je 7 týdnů. kdyby mu bylo 7 měsíců, tak určitě může přiměřeně na sluníčko. Ale v tomhle věku by mu ani sluníčko nemělo zasvítit do očí. Ve 30 stupních bych dala body s krátkým rukávem a ponožky, pokryla nějakou lehkou dírkovanou dečkou přes nohy a nemělo by na něj svítit slunce.

To možná u prvomatek, které mohou být celé léto zalezle s dítětem doma nebo sedět na zahradě ve stínu. Letní děti jsem měla v body s krátkým rukávem a ponozkach, na hlavu klobouk. Třetí dítě v pořadí s námi jako novorozenec normálně absolvovalo koupaliště a výlety..Starší děti chtěly žít. Na přímé slunce jsem nedávala, ale určitě se stalo, že sluníčko běžne zasvitilo nebo svítilo ráno a večer, kdy nebylo tak ostré.

Včera jsme byli v akvaparku a taky tam byla maminka s novorozencem doprovázející starší dítě.
Taky by mě zajímalo, jak by to podle této teorie dělali v zemích, kde je stále horko :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23027
11.7.20 12:56
@Jana206 píše:
To možná u prvomatek, které mohou být celé léto zalezle s dítětem doma nebo sedět na zahradě ve stínu. Letní děti jsem měla v body s krátkým rukávem a ponozkach, na hlavu klobouk. Třetí dítě v pořadí s námi jako novorozenec normálně absolvovalo koupaliště a výlety..Starší děti chtěly žít. Na přímé slunce jsem nedávala, ale určitě se stalo, že sluníčko běžne zasvitilo nebo svítilo ráno a večer, kdy nebylo tak ostré.Včera jsme byli v akvaparku a taky tam byla maminka s novorozencem doprovázející starší dítě.
Taky by mě zajímalo, jak by to podle této teorie dělali v zemích, kde je stále horko :think:

Asi tak. Nemuzeme se se starsimi neustale podrizovat rezimu kojence a sedet cele dny doma. A holt i do korby ji obcas zasviti, kdyz otáčím treba kočár :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2000
11.7.20 13:04

@Lucek35 vcera byl maly (6 tydnu) v kocaru jen v plene. Kdyz svitilo slunicko, prehodila jsem pres nej plenku. Mam slunecni clonu, plenu pres boudu jsem nikdy nedavala. Je dobre si k diteti strcit hlavu a clovek hned vi, jak dusno v uzavrene boude ma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
11.7.20 13:36
@ZuzaM píše:

Já jsem napsala, že nevadí, když se na něm sluníčko „sem tam mihne“. Na tom je něco špatně?
Například když ho vyndám z kočáru a přejdu přes sluníčko, když otáčím kočár a než přehodím zastínění, tak prostě na něj chvíli zasvítí a nijak mu to nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6867
11.7.20 13:40
@Ha-ni píše:
Asi tak. Nemuzeme se se starsimi neustale podrizovat rezimu kojence a sedet cele dny doma. A holt i do korby ji obcas zasviti, kdyz otáčím treba kočár :nevim:

Přesně tak, nehledě na to, že „sedět celé dny doma“ ani není režim kojence, ale režim šílence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
11.7.20 14:02

A můžete mi prosím doporučit nějakou sluneční clonu? Tu co jsme koupili nepasuje na nás kočár.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30636
11.7.20 14:13

@Lucek35 Nejlepší je univerzal UV clona 50 od Emitex, je bílá a růžová. Nevim, jestli i černá. Mě pod tím spalo nekolikamesicni dítě na přímém slunci u bazénu na koupališti, kde jsem byla se staršími, nic se nikdy nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
11.7.20 15:43

@Jana206 Na tuhle clonu jsem se dívala, ale já na kočárku nemám tu obruč, takže nemám ty kroužky za co uchytit :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama