Jak oblékat batole v tomto počasí

Anonymní
7.10.19 22:19

Jak oblékat batole v tomto počasí

Mamci chci se zeptat, jak v tomto počasí oblékat své 14 měsíční děti, když musíte někam na delší dobu? Nevím moc jak obléknout zítra syna, aby mu nebyla zima nebo teplo (pojedeme autobusem a metrem a kousek pěšky).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10485
7.10.19 22:24

Punčocháče, rifle, na nohy něco typu tenisky, nátělník, triko s dlouhým, tenká mikina, tenká bunda - v dopr. prostředcích můžeš bundu sundat - to vše je pokud je bez kočárku, nebo na kočárku není deka nebo nánožník - pokud je v kočárku a něčím chráněný tak oblečení lehčí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
7.10.19 22:27

@stinga
Ano, oblíkám stejně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1187
7.10.19 22:36

U mimin se říká oblékat je jako dospělé, jen jim dát o vrstvu víc. Tohle pravidlo držím i u batoláků - když jdu v džínách, jim pod ně dám punčocháče nebo tenké leginy, pod bundu nějakou mikinu, do batohu či tašky s sebou raději beru i nějaké tenčí tričko na zateplení, kdyby jim bylo chladno, rukavice apod.

Doporučuji pořídit outlastové tričko a leginy, jako vrstva na zateplení jsou tenké, ale hřejí (nepřehřívají), dají se obléknout pod džíny či softshelové kalhoty. Tričko je skladné, beru ho jako vrstvu pro případ zimy, ale když není, tak ho hodím i do kabelky. A namísto kulichů dávám outlastovou kuklu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1897
7.10.19 23:17

Ja oblekam jako sebe a.je v pohode…puncochy sem pod kalhoty nedavala nikdy, dam radsi zateplene kalhoty..a jinak triko, mikca a bunda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
7.10.19 23:25

A pod kombinezy když je dítě ještě v kočárku dáváte co?

Mám už zimní kombinezy a dávám punčochy, tepláčky. Bodycko s dlouhým a tenčí mikina. Na to pak kombinéza. V kočáru zatím jen nánožník, fusak budu dávat později

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1018
7.10.19 23:30

Když ty děti teď tolik oblíkáte, co jim dáte až bude deset pod nulou? Já totiž mám pocit, že oblíkám málo a těch víc teplých vrstev si nechávám na větší zimu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
8.10.19 06:00

Ty jo, tak to by se mi kluk upekl. Vcera mel platene kalhoty s tenkou podsivkou, kozene kotnikove botky (nezateplene), body s dlouhym r., na tom tricko s kratkym r. a softshell bundicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
8.10.19 06:23

Dcera 22 měsíců už chodí jenom po svých a jí dávám nějaké zateplenější kalhoty, případně rifle a pod ně punčochy. Triko s dlouhým rukávem, tenčí mikina, nato softshellka. Na hlavu tenší čepice, šátek na krk. A začnu dávat nějaké tenké rukavice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17084
8.10.19 06:44

Softshelky s fleecem, bodaso, tenkou mikinu, softshelovou bundu a tenkou cepici. Diteti je 16 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17084
8.10.19 06:45
@Lucie486 píše:
Ty jo, tak to by se mi kluk upekl. Vcera mel platene kalhoty s tenkou podsivkou, kozene kotnikove botky (nezateplene), body s dlouhym r., na tom tricko s kratkym r. a softshell bundicku.

Ono opravdu zalezi, kde je to u vas. U nas (v Praze) jsem se na slunicku vyslikala do trika, ve stinu jsem nahazovala mikinu a zapinala bundu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17084
8.10.19 06:47
@me-ow píše:
A pod kombinezy když je dítě ještě v kočárku dáváte co?Mám už zimní kombinezy a dávám punčochy, tepláčky. Bodycko s dlouhým a tenčí mikina. Na to pak kombinéza. V kočáru zatím jen nánožník, fusak budu dávat později

Opravdu ma na nohach puncochace, teplaky a zimni kombinezu? Priznam se, ze to nedavam ani v zime na horach. A to nejsem y tech matek, ktere by oblekaly malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2298
8.10.19 07:37
@me-ow píše:
A pod kombinezy když je dítě ještě v kočárku dáváte co?Mám už zimní kombinezy a dávám punčochy, tepláčky. Bodycko s dlouhým a tenčí mikina. Na to pak kombinéza. V kočáru zatím jen nánožník, fusak budu dávat později

Jako zimní kombinézu už ted??? Co oblečeš jak bude mínus 10. To jak popisuješ jsem dávala do mrazu na sánkování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2298
8.10.19 07:38
@LenaMarry píše:
Dcera 22 měsíců už chodí jenom po svých a jí dávám nějaké zateplenější kalhoty, případně rifle a pod ně punčochy. Triko s dlouhým rukávem, tenčí mikina, nato softshellka. Na hlavu tenší čepice, šátek na krk. A začnu dávat nějaké tenké rukavice.

Dle mě ideál. Nechápu ty zimní kombinézy, fusáky a pod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
547
8.10.19 08:36

Rifle, punčochy, tričko s dlouhým rukávem, mikinu a mírně zateplenou softshellku. Na nohách normálně kožené celoročky. Taky nechápu moc ty zimní bundy a kombinézy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama