Jak oblékat miminko do autosedačky - zimní období

4.11.19 11:04

Jak oblékat miminko do autosedačky - zimní období

Ahoj, dobrý den,
chtěla bych využít rad zkušenějších, jak oblékáte malé děti (dcera 6 měsíců) do autosedaček? Zimní oblečení je naducanější a většinou má i kapuce, což mi přijde nepraktické, tak hledám možné varianty.
Díky za tipy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3756
4.11.19 11:06

Mela jsem fusak do autosedacky, v nem byla v body, svetrik, kalhoty a ponozky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1052
4.11.19 11:06

Body, mikina, punčocháče, gatě, deka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:14

Předpokládám, že dcera je ještě v šesti měsících ve vajíčku? Syna oblékám do lehkých tepláčků, ponožek a bodýčka, na cestu od baráku do auta je přikrytý dekou a má čepici, dokud se pak v autě nerozhřeje topení. Navlékání dítěte vrstvami oblečení do autosedačky velmi snižuje zadržovací účinnost pásů, ze kterých pak může vyklouznout při nehodě. Možné je ještě vozit třeba v zimním merino overalu, zahřeje, ale nezabírá moc místa. Dooblékáme až po zastavení a před výstupem z auta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
4.11.19 11:15

Já měla fusák fleesový do autosedačky, a přes fusák ještě nánožník od autosedačky už fakt do mrazu. A oblíkla jsem normálně jen body, punčochy, tepláčky, mikinka. a pořádně přikryla tím fusákem. Případně dekou. V autě pak rozepla jak se zahřálo. V autosedaččce jsem přenášeli jen třeba k lékaři, do obchodu a pod. Na přenášení stačilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
4.11.19 11:16

Měla jsem fusak do autosedačky od Emitexu. Do něj jsem dceru dávala jen v mikce a kalhotech nebo overalku. Do autosedačky by děti neměly být pásány v naducaném zimním oblečení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13468
4.11.19 11:17

Dávám plysovou kombinézu, oblékám stejně jako do kočárku, akorát v kočárku má deku nebo fusak navíc a v autě netopime, pokud není zrovna pod nulou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 11:18

Díky moc všem za rady!! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
417
4.11.19 11:19

Jak bylo zmíněno výše. Zimní bunda, kombinéza atd. do autosedačky nepatří. Snižuje se tím funkčnost pásů a může to vést až k tomu, že se dítě při nehodě z pásů vysmekne. Můžeš pořídit fleecovou kombinézu a pak teplou deku, kterou má dítě jen do doby než se to v autě vytopí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6400
4.11.19 11:42

Mám fleesovou deku do autosedačky z Lidlu za pár korun, do ní dávám jen běžné oblečení bez bundy a po rozehřátí auta deku odkryju, aby jí nebylo horko. Větší problém je to u dvouletého syna, který sedí už ve velké. Než se auto rozehřeje, byla by mu zima a když hřeje, je mu v bundě horko, o bezpečnosti raději nemluvím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
4.11.19 11:47

Bodycko, polodupacky, mikinka, chlupatá kombinéza a kdyztak na to deka. Čepička a rukavičky. Fusak dávat nebudu, přijde mi moc teplej. Jen kdyztak navrch deku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 12:13

Přímo na tělo body+dupačky/bavlněný overal, ponožky, maximálně lehký svetřík nebo kabátek. Zimní fusak do autosedačky (ten s průstřihy na všechny pásy), přes to je možná i deka.

Ale v žádném případě nenavlíkat miminko (vlastně jakkoliv staré dítě) do zimních bundiček a kombinéz pod pásy autosedačky! Ani žádné ty chlupaté varianty. Při nárazu by to potom bylo téměř, jako by na sobě dítě žádné pásy nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 12:15
@mackA159 píše:
Bodycko, polodupacky, mikinka, chlupatá kombinéza a kdyztak na to deka. Čepička a rukavičky. Fusak dávat nebudu, přijde mi moc teplej. Jen kdyztak navrch deku.

Lepší fusak, který se dá kdykoliv rozepnout, než chlupatá kombinézka, ze které ti dítě při nárazu vylítne a rozmázne o sedadlo před sebou/o přední sklo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
4.11.19 12:18

@SlečnaDahlia tohle dělají kombinézy zimního typu. Klouzavy, sustivy. Ne chlupatý. Navíc tohle se stává v klasické autosedačce, ne ve vajíčku. Kazdyho věc samozřejmě. Ne ten fusak prijde k ničemu. Pak potřebuju vzít jen dítě, a můžu ho celý oblikat, popřípadě sundávat fusak z vajíčka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 12:43
@mackA159 píše:
@SlečnaDahlia tohle dělají kombinézy zimního typu. Klouzavy, sustivy. Ne chlupatý. Navíc tohle se stává v klasické autosedačce, ne ve vajíčku. Kazdyho věc samozřejmě. Ne ten fusak prijde k ničemu. Pak potřebuju vzít jen dítě, a můžu ho celý oblikat, popřípadě sundávat fusak z vajíčka..

Ne, to nemá co dělat s nějakou klouzavostí, ale s tím, že čím vrstev na sobě dítě má, tím je větší vzdálenost mezi tělem dítěte a bezpečnostním pásem, který má být utáhnut maximálně možně, aby správně fungoval. Píše se to na naprosto každém návodu k použití autosedačky. Když strčíš mezi dítě a bezpečnostní pás chlupatou kombinézu, tak ten prostor mezi tělem dítěte a pásem je tak velký, že ten pás drží fakticky prostor té kombinézy, ne tělo dítěte. A je úplně jedno, jestli jde o vajíčko nebo o vyšší kategorii. Při prudkém nárazu se pak stane to, že tělo dítěte doslova proletí tím prostorem, který jsi mu vytvořila chlupatou kombinézkou. Podívej se tady na jeden z crash testů: posuď sama, jestli to, co se stane, když má při nárazu dítě pod pásy větší vrstvu oblečení, je menší zlo, než tvé nepohodlí při manipulaci s fusakem nebo dekou:

https://m.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama