Jak oblékat miminko v zimě?

22
1.10.20 21:21

Jak oblékat miminko v zimě ?

Dobrý večer dámy,
mám momentálně 3 měsíčního chlapečka a už pozastavuji u toho jak budu chlapa v zimě oblékat. Jsem prvorodička a ráda si nechám poradit od zkušených. :palec:
Moc děkuju za odpověďi a přeju hezký večer :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27
1.10.20 21:25

@Cucuretka pokud budou mrazy tak do kočárku zimní fusak nebo kombinezu, mikinku, teplacky, body, popřípadě punčocháče. Ponožky a čepici.
Pokud bude tepleji, tak něco z toho das dolu.

Příspěvek upraven 01.10.20 v 21:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
1.10.20 21:29

Do kočáru kvalitní fusak a do nej mimino v body, v kalhotách a čepici, v dobrým dusaku víc netřeba. Jinak nějakou kombinezu a pod ni body a punčochy třeba a čepice. Víc není potřeba, pokud nebydlis na horách kde je fakt zima tak nemusíš kupovat ani extra drahou kombinezu ale bude ti stavit třeba ta z H&M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
1.10.20 21:31

Já měla při velkých mrazech -15 až -20 normalne oblečené dítě (teplacky a mikca, nebo body a nějaký flisovy overal, nebo body dupacky svetrik) v zimním fusaku (měl uvnitř silný merino kožich) a ten zimni fusak byl ještě v jarním fusaku :mrgreen:

Zimni fusak byl staženy snurkou kolem hlavičky a ten jarní na nem byl taky zakryty tak akorat, aby dítě mělo nad obličejem dýchací otvor, takový tunel
cca 5 cm široký. A jak si tam spinkal. Neměl nikdy studené ručičky ani nozicky ani zatylek.

Příspěvek upraven 01.10.20 v 21:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24996
1.10.20 21:32

Měla jsem ve fusaku a chlupatém overalu, pod to stačilo body a punčochy nebo kalhoty a bavlněná čepice. Když teda nebylo hodně pod nulou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
1.10.20 21:32

Zimní fusák i kombinezu určitě bych nedala…i když už jsem tak miminka viděla. Já měla dobrý zimní fusák, teplý. Dcera narozená v červnu, takže v zimě nějakým 5-6m. Měla body, punčochy a na to chlupatkový nebo fleesový teplý overálek, čepice. A takto do toho zimního fusáku. Přes to případně deku, když už byli velké mrazy a nefučelo tak do kočárku. Ale zimni fusák a zimní kombinéza to je fakt děsivé oboji…
A pokud budeš mít opravdu hrubý zimní fusák tak i ten overálek bych spíše tenčí fleesový, než nějaký moc huňaty. Pokud nebude -15 -20… což myslím nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9150
1.10.20 21:34

Dávala jsem body, punčocháče nebo dupačky a chlupatý overal. Pak do teplého fusaku. Klasickou kombinézu jsem nikdy nevyužila. Když už běhají, přijde mi praktičtější bunda a kalhoty zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3164
1.10.20 21:43

Já dávala body s dlouhým rukávem, tepláčky, čepici, teplý overal a fusak, ale ten jsem třeba nezapinala. Když se děti vzbudily a chtěly vzít do náruče, tak pro mě bylo lepší mít je víc oblečené než v teplem fusaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19080
1.10.20 21:57

Ja bych dala obleceni jako na doma, pres to plysovy overal a do fusaku. Zkušenost teda nemam, mam jarni deti a na zimu uz mi v kocaru sedeli, takze měli teplaky (v echt zime pod ne puncochace), capacky, body, mikinu a zimni bundu a fusak jenom do pasu (jelikoz celi zabaleny ve fusaku by mi nevydrželi).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
1.10.20 22:07

Ja mela deti v rijnu, pri velkem chladnu dve vrstvy - overalek a na to svetrik a teplaky, cepici, zimni overal s kozesinou a stredne teply fusak, pripadne prekryt dekou z Ikea. Kdyz bylo tepleji, tak bez deky a jen jedna vrstva. A ven jsem chodila jen pri teplotach do minus 5, vic se nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
1.10.20 22:10

Lezicimu mimcu bych dala, jak pisou holky: body, leginky/bavlneny tenci teplacky + ponozky (pripadne puncochy), fleecovy overal, cepici a fusak. Pokud je hodne teply, overal klidne tenci.

Dcera byla celkem nespavec a ruce mela porad venku, takze fusak mela i v 5-6 mesicich jen pod prsa. Davala jsem ji bud ten overal fleecovy a nebo v mrazech poradnou cepici, body, mikinu, teplacky, ponozky, teplou zimni bundu a rukavicky. Tak se ji spalo nejlip, byla spokojena. Ruce nesnesla nikdy zakryty (ve fusaku, zavince) uz od porodnice nesnasela svazovani, jako miluji nektera miminka a jinak nespi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.20 22:20

Do fusaku ho urcite nedavej v zimni kombineze. Dej treba jen naky overal. Me doktorka rikala sahat dlani na nosik, ze pry podle toho se nejlepe pozna jestli je mu teplo. Parkrat ho takhle zkontroluj a pak hned jak prijdete domu, zkontroluj jestli je vyhratej nebo ne a podle toho oblikej. Taky je na zimu dobre, pouzivat krem na mraz a vitr (nebo tak nejak). Mazala sem tim oblicejik a rucicky :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
2.10.20 06:07

Všem moc děkuju

Děkuji za tipy. Upřímně si neumím představit jaký by tam měl malý prostor kdybych mu dala kombinézu i fusak :) Ale jestli mi vyroste z korbičky tak to nebude podle mě špatný nápad :) A jsme z Prahy, nepočítám s velkou zimou.
Děkuji jestě jednou, nechám se inspirovat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
2.10.20 07:03

@Adina Mandalova a mne zas vsude rikali, ze podle nosu a rukou nejde posuzovat. Kolikrat mela a i ted co chodi v zime, ma dcera studenej cervenej nosanek, ale jinak je vsude teplounka. Spis jde u mimin o zatylek a hrudnicek. Nemaji dovyvinutou termoregulaci a nosanek je v zime neprikrytej, tak je studenej temer vzdy. Logicky mi to dava smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
2.10.20 08:09
@Zuzi79 píše:
Ja mela deti v rijnu, pri velkem chladnu dve vrstvy - overalek a na to svetrik a teplaky, cepici, zimni overal s kozesinou a stredne teply fusak, pripadne prekryt dekou z Ikea. Kdyz bylo tepleji, tak bez deky a jen jedna vrstva. A ven jsem chodila jen pri teplotach do minus 5, vic se nema.

Tohle už je za mě moc.. to jsou spíše tři vrstvy. overál, tepláky, zimní overál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama