Jak oblékat v tomto počasí 6týdenní miminko

463
12.6.15 13:55

Jak oblékat v tomto počasí 6týdenní miminko

Ahojky, chtěla bych se zeptat jak v těchto dnech kdy je 30st oblékáte miminka, neptám se na půlroční ale něco mezi měsícem a třemi měsíci…nám je ted 6 neděl a přes léto nám bude 2-3 měsíce, děkuji moc, a dáváte čepičku i v těch teplech? a nánožník do hlub. kočárku? děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9318
12.6.15 14:00

@Caborina bodyy z kratkym a ponozky.
S sebou teplacky tenky, triko s dlouhyma uplne tenkou cepku. kdyby se rotfunelo (kojim venku)

kdyz usnou prehodim.pres ne latkovou plinu.

A stejne sou upoceny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1420
12.6.15 14:02

Ahoj, mám 5 týdenní a v dneska měl body s kr. rukávem a ponožky. nánožník dávám jen když fouká a čepičku taky jen když fouká
jinak sebou mám v tašce všechno body s dloouhým, mikinu, deku :mrgreen: Po bouřce je zima i mě 8) ale to mám v tašce kterou beru když jdeme třeba na celé dopoledn

Příspěvek upraven 12.06.15 v 14:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
12.6.15 14:03

@Caborina ahoj, já co loni pamatuju, raději jsem ji oblékla míň a přikrývala (když je vedro a dítě spí, stačí odebrat pokrývku (nebo jednu z pokrývek) a nemusíš ho složitě budit a svlékat. Přes léto jsem mívala malou běžně jen v bodynu s krátkým rukávem. čepičku jsem dávala, ale ve velkých vedrech ne - ale byla v zastíněném hlubokém kočárku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
998
12.6.15 14:04

Mám 3 měsíční, ven chodíme ráno, dokud je ještě snesitelně, má body s krátkým rukávem a dupačky nebo tenký bavlněný overal. Čepičku nedávám už dlouho, nánožník taky nedávám, by se mi v tom kočáru uvařil. Přes kočár prehazuju plenku, proti slunku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.15 14:05

My máme 8 týdnů a taky dávám jen bodýčko s krátkým rukávem a ponožky.. nánožník nedávám.. aby jí do korbičky alespoň trochu foukalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
12.6.15 15:02

@Caborina jen body, kr rukáv a lehké ponožky.. starší byl v takových pařácích a i tak byl spocený jak myš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22325
12.6.15 21:53

@Caborina Tak ono taky každý dítě trochu jinak. Já měla takhle druhorozenou. Měla body s krátkým rukávem nebo triko a byla zavinutá. Potřebovala to, jinak nebyla schopná spát. Pár lidí mělo poznámky, ale sama jsem věděla, co moje dítě potřebuje. Šestinedělí jsem ji nosila v šátku, hice, obě zpocené, ale spala a byla spokojená. Stejně tak pak v kočárku. Oblékla bych minimum a sebou něco, kdyby se mi zdála chladná. Příkrývat jen třeba velkou plínkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22325
12.6.15 21:54

Jo a dobrá je mokrá plínka přes kočárek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
390
14.6.15 02:52

Já měla všechny tři děti přes léto jako miminečka, v horku jsem dávala vždycky jen letní body s krátkým nebo letní overálek (krátký nohavičky), ponožky někdy jo, někdy ne, podle toho, jak moc vedro bylo. A na hlavičku v kočárku nic, když jsem měla dítě v náručí, tak plátěný klobouček. Nánožník na kočár jsem nedávala, aby tam nebylo mimčo tak „ubedněný“, ale spíš jsem dala přes boudičku plínku kvůli stínu. Nejmladší potřeboval na spaní být něčím zakrytej, jinak neusnul, tak jsem taky přes něj jen dala bavlněnou plínku. Ale s sebou jsem měla vždycky i dupajdy, mikinku, dečku apod., kdyby se ochladilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
14.6.15 21:10

Vmisim se…i v tehle horkach, kde v kocarku je horko, davate ponozky???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
14.6.15 21:19

Ponožky bych dala, pokud by mělo mimčo studené nohy. Syn se narodil v červenci, kdy bylo 35 stupňů. Šestinedělí prožil v body s krátkým rukávem, někdy i ponožky nebo polodupačky po ránu a zavinutý v klasické zavince bez výplně, nebo přikrytý plenkou v kočárku. Dupačky, kabátky a čepičky na sobě vůbec neměl. Než se ochladilo, vyrostl mi z toho. Nánožník jsem použila až na konci podzimu.
A perlička: když jsem jela k doktorovi z porodnice, měl body s dlouhým rukávem a polodupačky. Doktor mě sprdnul, že ho přehřívám. Tak jsem ho pak už nenavlíkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
14.6.15 21:22

@Aries6 Taky jsem zavinovala, jinak neusnul. Dobrá byla i ta větší plínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
15.6.15 15:57

Když je opravdu vedro, tak kontroluju teplotu nohou a ponožky ani nedávám. Ale mám je s sebou stejně tak jako další náhradní oblečení. Jinak mám zavinovačku nebo velkou bambusovou plenu (když usne, tak ji přikryji nebo to přehodím přes kočárek). Naše malá moc na zavinování není (zavinovačku tedy jen na volno), protože si ráda cvičí nohama a hezky se přitom případně i vyprdí :lol: a ruce si ráda dává nahoru vedle hlavy, je to taková pohodářka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama