Jak oblékáte děti v takovém počasí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 08:36
Jak oblékáte děti v takovém počasí?

Ahoj,
chci se zeptat, jak oblékáte děti v takovémhle počasí. Máme 14m holčičku, ven ji možná balím až moc, ale nevím…

Punčochy, tepláky, podzimní botičky, nahoře tričko s dl.rukávem, mikina a slabší bunda - ale ne větrovka, ale spíš slabá zimní. A čepice přes uši.

Nějak nevím, co budeme dělat v zimě. Venku je kolem 10 stupňů, ale po hodině v parku mám úplně prokřehlé ruce, asi vytáhnu rukavice a svařák :-)

Reakce:
Ewule0712
Závislačka 3621 příspěvků 29.09.10 08:40

Tak Marečkovi je 10,5měs. a oblékám ho stejně, ale on sedí v golfkách a moc se nehýbe, tak si říkám, že musí být oblečený víc.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 29.09.10 08:41

Úplně stejně, akorát místo kombinace punčocháče a tepláky dávám šusťáky s tenkou bavlněnou podšívkou (bez punčocháčů), protože u nás poslední dny strašně fouká.
A vlastně dávám navíc i tílko.
Bundu taky přechodovou. Čepici bavlněnou přes uši.
Zkouším za krkem, jestli nejsou zpocení a nos a ruce, zda jim není zima.

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 29.09.10 08:45

My jsme spíš „studený odchov“, takže ponožky a kalhoty, body tílko, přes něj tričko s dlouhým rukávem a mikinu. Když se mi zdá, že hodně fouká, mám s sebou v batohu takovou prošívanoiu vestičku a tu mu natáhnu. Na hlavu tenkou bavlněnou čepičku, hlavně aby byla na čelo a uši.

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 08:46

Malému je 18 m a je bez kočáru - dávám zateplenější kalhoty bez punčocháčů, body s dlouhým rukávem,fleesová mikina ke krku a tenká šusťáková bunda, tenčí čepice přes uši. Zateplenou bundu jsme ještě nevytáhli. Kontroluju za krkem, ale zima mu ještě nebyla. Punčocháče vytáhneme až bude pod deset stupnů :wink:
Do kočárku bych oblékala míň, má ještě deku. Ale záleží na dítěti, některé je zimomřivé, náš zase dost horkokrevný, kolikrát je oblečený míň než já :oops:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 29.09.10 08:53

Tak ja zatim davam ponozky,kalho­ty,body s dlouhym rukavem,mikinu,pod­zimni bundu a bavlnenou cepici,aby zakrila usi,ted tady hodne fouka.
Taky si rikam,jestli bych uz nemela davat i punčochy,malej vetsinou sedi jeste v kocaru,tak kdyz se mi zda,ze je vetsi zima,jeste pres nej dam deku.

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 29.09.10 09:10

Kubíkovi dávám úplně to stejné. On většinu času sedí ještě v kočárku, tak má přes nohy slabší deku a nánožník. Ale už měsíc sám chodí, takže ho nechávám proběhnout a to se zahřeje víc :-)
Myslím, že to nepřeháníš. Já včera už měla taky rukavice, u kočáru je zima :-(

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 29.09.10 09:23

Oblíkám stejně jako ty, jen někdy místo mikinky spíš dám teplejší bundičku - tenčí nemám.

Ale do kočárku ještě tenkou deku. přece jen se nehýbe a je to i pro můj klid :D Pokud je jí teplo, odkope se a nebo sesune deku do nožiček - mám ji ještě ve sporťáku, ale s úpravou jako hluboký a chci ji tak nechat ještě celou zimu.

kvaček
Extra třída :D 13504 příspěvků 29.09.10 09:46

Já oblékám stejně i ty punčochy,ale tenčí kalhoty nebo tepláky. Když tám vyteplené, tak už punčochy nedám.
Možná ho oblékám teple, ale u nás je problém ten, že když máme doma okolo 20 stupňů a vyjdeme ven, kde je teplota nižší, tak okamžitě má rýmu.Tak se snažím,aby ten rozdíl nebyl tak velký.

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 29.09.10 10:07

Tak já například včera, kdy tu bylo 11st- body s dl rukávem, kalhoty normální bez vyteplení, ponožky, botky, svetřík a džínový kabátek + slabá čepička, kterou si stejně každou vteřinu Veru sundavá. Punčochy jsem si zafixovala od syna, že dávám, když je méně jak 10st. :nevim: Kontrolovat rukou venku je mi na nic, jsem vždycky zmrzlá jaaaaak… :lol: . Ruce mám ledový i doma:D.

neczuz
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 10:43

Kluk je horkokrevný se studeným odchovem, takže včera večer na nákup ponožky, tepláky, body s dlouhým a fleecová bunda. Ale to se pohyboval. Na písek, kde by seděl by už možná dostal pod tepláky návleky na nožičky (zadek má vypaný látkou dost) a nahoru přes body slabší mikinu a bundu bez podšívky. V šátku by měl ještě návleky na nožičkách. V kočárku teď spí tepláky, body slabá mikina a zachumlaný ve fusaku.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 29.09.10 10:44

U nás kalhoty s fleesovou podšívkou - dnes je měly děti ráno poprvé, jinak bez podšívky, punčocháče zatím neměly, tričko, mikina a prošívaná vesta, když moc fouká. Čepice přes uši, ale ne zimní.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 29.09.10 11:23

Když je takhle mokro a fouká, tak všechny 3 mají gumový kalhoty a gumovou bundu - obojí podšitý fleesem, pod tím slabý punčocháčky ( chodí v nich doma místo tepláčků, starší na nich má doma ještě sukýnku, výhoda, že jen navleču kalhoty a nemusím převlíkat tepláky a oblíkat tyhle kalhoty, když jdeme ven ), starší dcera má tričko s dl. rukávem a slabou mikinu a mladší holky body s dl. rukávem a mikinku, všechny na hlavě bavlněnou čepici.

xxZuzana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 13:15

Holky, moc děkuji :palec:

až ještě přituhne, hodím do sebe svařák a na Adélku asi peřinu :srdce:

Jak je vlhko, je to počasí záludné. Lepší bude sluníčko a kolem nuly.

Navíc máte pravdu, že dokud mrně netlape po svých, lepší je ho víc zababušit, než aby pak doma za sebou nechávalo cestičku ze soplíků :mrgreen:

tak se mějte pěkně a ať se vám vyhnou bacily!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >