Reklama

Jak oblékáte děti v takovém počasí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 08:36
Jak oblékáte děti v takovém počasí?

Ahoj,
chci se zeptat, jak oblékáte děti v takovémhle počasí. Máme 14m holčičku, ven ji možná balím až moc, ale nevím…

Punčochy, tepláky, podzimní botičky, nahoře tričko s dl.rukávem, mikina a slabší bunda - ale ne větrovka, ale spíš slabá zimní. A čepice přes uši.

Nějak nevím, co budeme dělat v zimě. Venku je kolem 10 stupňů, ale po hodině v parku mám úplně prokřehlé ruce, asi vytáhnu rukavice a svařák :-)

Reklama

Reakce:

Ewule0712
Závislačka 3617 příspěvků 29.09.10 08:40

Tak Marečkovi je 10,5měs. a oblékám ho stejně, ale on sedí v golfkách a moc se nehýbe, tak si říkám, že musí být oblečený víc.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 29.09.10 08:41

Úplně stejně, akorát místo kombinace punčocháče a tepláky dávám šusťáky s tenkou bavlněnou podšívkou (bez punčocháčů), protože u nás poslední dny strašně fouká.
A vlastně dávám navíc i tílko.
Bundu taky přechodovou. Čepici bavlněnou přes uši.
Zkouším za krkem, jestli nejsou zpocení a nos a ruce, zda jim není zima.

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 29.09.10 08:45

My jsme spíš „studený odchov“, takže ponožky a kalhoty, body tílko, přes něj tričko s dlouhým rukávem a mikinu. Když se mi zdá, že hodně fouká, mám s sebou v batohu takovou prošívanoiu vestičku a tu mu natáhnu. Na hlavu tenkou bavlněnou čepičku, hlavně aby byla na čelo a uši.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 08:46

Malému je 18 m a je bez kočáru - dávám zateplenější kalhoty bez punčocháčů, body s dlouhým rukávem,fleesová mikina ke krku a tenká šusťáková bunda, tenčí čepice přes uši. Zateplenou bundu jsme ještě nevytáhli. Kontroluju za krkem, ale zima mu ještě nebyla. Punčocháče vytáhneme až bude pod deset stupnů :wink:
Do kočárku bych oblékala míň, má ještě deku. Ale záleží na dítěti, některé je zimomřivé, náš zase dost horkokrevný, kolikrát je oblečený míň než já :oops:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 29.09.10 08:53

Tak ja zatim davam ponozky,kalho­ty,body s dlouhym rukavem,mikinu,pod­zimni bundu a bavlnenou cepici,aby zakrila usi,ted tady hodne fouka.
Taky si rikam,jestli bych uz nemela davat i punčochy,malej vetsinou sedi jeste v kocaru,tak kdyz se mi zda,ze je vetsi zima,jeste pres nej dam deku.

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 29.09.10 09:10

Kubíkovi dávám úplně to stejné. On většinu času sedí ještě v kočárku, tak má přes nohy slabší deku a nánožník. Ale už měsíc sám chodí, takže ho nechávám proběhnout a to se zahřeje víc :-)
Myslím, že to nepřeháníš. Já včera už měla taky rukavice, u kočáru je zima :-(

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 29.09.10 09:23

Oblíkám stejně jako ty, jen někdy místo mikinky spíš dám teplejší bundičku - tenčí nemám.

Ale do kočárku ještě tenkou deku. přece jen se nehýbe a je to i pro můj klid :D Pokud je jí teplo, odkope se a nebo sesune deku do nožiček - mám ji ještě ve sporťáku, ale s úpravou jako hluboký a chci ji tak nechat ještě celou zimu.

kvaček
Extra třída :D 13419 příspěvků 29.09.10 09:46

Já oblékám stejně i ty punčochy,ale tenčí kalhoty nebo tepláky. Když tám vyteplené, tak už punčochy nedám.
Možná ho oblékám teple, ale u nás je problém ten, že když máme doma okolo 20 stupňů a vyjdeme ven, kde je teplota nižší, tak okamžitě má rýmu.Tak se snažím,aby ten rozdíl nebyl tak velký.

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 29.09.10 10:07

Tak já například včera, kdy tu bylo 11st- body s dl rukávem, kalhoty normální bez vyteplení, ponožky, botky, svetřík a džínový kabátek + slabá čepička, kterou si stejně každou vteřinu Veru sundavá. Punčochy jsem si zafixovala od syna, že dávám, když je méně jak 10st. :nevim: Kontrolovat rukou venku je mi na nic, jsem vždycky zmrzlá jaaaaak… :lol: . Ruce mám ledový i doma:D.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 10:43

Kluk je horkokrevný se studeným odchovem, takže včera večer na nákup ponožky, tepláky, body s dlouhým a fleecová bunda. Ale to se pohyboval. Na písek, kde by seděl by už možná dostal pod tepláky návleky na nožičky (zadek má vypaný látkou dost) a nahoru přes body slabší mikinu a bundu bez podšívky. V šátku by měl ještě návleky na nožičkách. V kočárku teď spí tepláky, body slabá mikina a zachumlaný ve fusaku.

Jana206
Nadpozemská drbna 26369 příspěvků 29.09.10 10:44

U nás kalhoty s fleesovou podšívkou - dnes je měly děti ráno poprvé, jinak bez podšívky, punčocháče zatím neměly, tričko, mikina a prošívaná vesta, když moc fouká. Čepice přes uši, ale ne zimní.

Amynka
Kelišová 6597 příspěvků 29.09.10 11:23

Když je takhle mokro a fouká, tak všechny 3 mají gumový kalhoty a gumovou bundu - obojí podšitý fleesem, pod tím slabý punčocháčky ( chodí v nich doma místo tepláčků, starší na nich má doma ještě sukýnku, výhoda, že jen navleču kalhoty a nemusím převlíkat tepláky a oblíkat tyhle kalhoty, když jdeme ven ), starší dcera má tričko s dl. rukávem a slabou mikinu a mladší holky body s dl. rukávem a mikinku, všechny na hlavě bavlněnou čepici.

xxZuzana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.10 13:15

Holky, moc děkuji :palec:

až ještě přituhne, hodím do sebe svařák a na Adélku asi peřinu :srdce:

Jak je vlhko, je to počasí záludné. Lepší bude sluníčko a kolem nuly.

Navíc máte pravdu, že dokud mrně netlape po svých, lepší je ho víc zababušit, než aby pak doma za sebou nechávalo cestičku ze soplíků :mrgreen:

tak se mějte pěkně a ať se vám vyhnou bacily!

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >