Jak obléknout mimi na podzim

Anonymní
22.10.20 01:47

Jak obléknout mimi na podzim

Jak oblíkáte miminka v tomto počasí a co budete dávat v zimě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5206
22.10.20 06:47

Co je toto počasí? V celý republice asi není stejně. 10m dcera má punčochy, slabou mikinu, chlupatou kombinézu, čepici. V kočáru lehkou deku a teplej nánožník. Je u nás cca 5 stupnu, včera foukalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
22.10.20 06:51

Včera cca 13 stupňů, půlroční měla body s dlouhým rukávem, teplé punčocháče, silnější svetr, čepici, nákrčník, v kočárku je v jedné tlusté dece a druhou přikrytá. Spíš vrstvím, protože jí přendávám do nosítka a tam moc nabalená být nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
22.10.20 06:55

U nás se to střídá ráno když je okolo těch 5 stupňů tak malej (13 měsíců) má tílko (body) na tom buď tričko s dlouhým rukávem nebo body, puncosky, teplou mikinu a fleesovou kombinézu nebo bundu. Do kočárku deku a nánožník. Když fouká studené přidávám ještě nakrcnik.
Jinak když je okolo těch 10 stupňů a svítí sluníčko tak dávám to samé jen flausovou mikynu a vyteplenou vestu nebo slabou bundicku ;)
Ale malej je narozenej na podzim takže kdydyz byl miminko tak měl body dl. Rukáv, overalek tenčí pak byl v takovým tom teplejším a už jsem měla fusak z berana a deku plus v kočárku tu slidu nebo jak se to jmenuje. Když bylo kolem těch 5 st a min tak to uz měl vyteplenej overal a hunatou deku.
:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
22.10.20 07:00

Malej má 8 měsíců a má tepláčky, body s dlouhým, mikcu, vestu a čepici. Když se odpoledne oteplí, tak nemá vestu ale jen fleecovou mikcu. A je normálně už ve fusaku. Na zimu dostane punčocháče, teplé capáčky, mikcu, nakrcnik a zimní bundu nebo kombinézu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
22.10.20 07:40

Já dávala na podzim punčochy, body, a na to fleesový overálek a takto do podzimního fusáku, případně přehodit deku. A jak začalo byt pod těch 5 stupnu tak jsem jen vyměnila fusák za zimní a oblíkala stejně. Jen pak uplně do mrazu jsme měli ty overálky teplejší takové chlupatky. Ale určtiě nee zimní kombineza, zimní bunda a ještě zimní fusák… to už je moc za mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
22.10.20 07:45
@DeeSocialWorker píše:
Včera cca 13 stupňů, půlroční měla body s dlouhým rukávem, teplé punčocháče, silnější svetr, čepici, nákrčník, v kočárku je v jedné tlusté dece a druhou přikrytá. Spíš vrstvím, protože jí přendávám do nosítka a tam moc nabalená být nemůže.

8o 8o Chuděra, ta musela být úplně zpařená! Co jí budeš dávat v zimě?

Já se u mimin řídila vždy radou „o jednu vrstvu víc, než já“ - pokud šlo o úplného novorozence spícího v kočárku, tak o dvě. Čili včera jsem byla s dětmi celé odpoledne venku jen v mikině, miminu do kočárku bych dala body s dlouhým, dupačky, ponožky, mikču a čepičku, přikryla dekou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9790
22.10.20 08:12

Dcera 11m včera: body, punčochy, bunda a v teplém fusaku.
Když byla maličká, dávala jsem jí body, punčochy, slabší kombinézku a fusak (ale je pravda, že máme super fusak, co nesmírně hřeje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4486
22.10.20 08:22
@Kotatko03 píše:
Dcera 11m včera: body, punčochy, bunda a v teplém fusaku.
Když byla maličká, dávala jsem jí body, punčochy, slabší kombinézku a fusak (ale je pravda, že máme super fusak, co nesmírně hřeje

už zimní fusák?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1639
22.10.20 08:31

5,5 měsíce, body dlouhý rukáv, punčocháče, fleecový overal, čepičku tu dávám tedy zimní když je okolo 5 stupňů, včera u nás bylo 15 tak měla jen podzimní. A fusak od emitexu jaro/podzim. V zimě jen vyměním za zimní fusak případně přidám slabší mikinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9790
22.10.20 08:51
@Veru1987 píše:
už zimní fusák?

Ano, slabší nemám :mrgreen: dělám to tak, že když je tepleji, sundach vrchní díl a dcera sedí pouze na spodním. Ti že dcera sedí a nacuhuje ven, má prakticky fusak pouze pod sebou a přes hohy, od pasu nahoru nesahá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
826
22.10.20 09:06

@unuděná nemusíš mít obavy, byla úplně akorát, vzhledem na vítr a to, že má sklopenou stříšku a kouká ven. Fakt ji nenabaluju, většinou mi přijde, že je oblečená míň než většina mimin, co potkáváme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 10:46

My máme právě taky jen zimní fusak a zimní kombinézu, teda myslím že je zimní, je to vyteplené. Tak většinou dávám do deseti stupňů punčochy nebo tepláky, tričko s dlouhým, slintáček na krk, čepičku a pak už rovnou ten fusak nebo kombinézu. Je to málo?

• Citovat
  • Nahlásit
14286
22.10.20 11:12
@DeeSocialWorker píše:
@unuděná nemusíš mít obavy, byla úplně akorát, vzhledem na vítr a to, že má sklopenou stříšku a kouká ven. Fakt ji nenabaluju, většinou mi přijde, že je oblečená míň než většina mimin, co potkáváme

Aha, tak u nas bylo vcera 15st, slunicko a vitr jen uplne mirny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
22.10.20 11:57
@Anonymní píše:
Jak oblíkáte miminka v tomto počasí a co budete dávat v zimě?

Mám do porodnice nachystanou fleece kombinézu.. A deku do auta.. Jako záleží, jak staré mrne atd.. U nás dneska ráno 1.5 st.. Nic moc. Ale já sama doteď chodím jen v mikine a jsem v pohodě :mrgreen: v zimě zimní kombinézu a fusak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama