Jak obléknout novorozence v tomto období

16.9.19 12:41

Jak obléknout novorozence v tomto obdobi

Děvčata potřebuji poradit, jak oblékat novorozence do kočáru v tomto období, jeden den vedro, druhý den zima, bojím se abyhc ho moc neprehrala nbeo mu naopak nebyla zima :nevim: první mimčo, tak s tím oblékáním teda bojuji :think: dekuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2052
16.9.19 12:45

Když je venku těch cca 15st dala bych tepláčky, body, mikinku, čepičku a do fleesového fusáku. Při oteplení stačí odepnout fusák, případně sebou deku kdyby se ochladilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12632
16.9.19 12:46

Nemám teda novorozence, jsou mu 4 měsíce ale do kočárku dávám body s dlouhym, přes to tričko s krátkým, punčocháče nebo leginy (nebo bych dala dupačky a body) a přes to dávám plyšový overal a v kočárku podle potřeby přikreju nebo odkreju dečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
16.9.19 12:48
@Kriss Tina píše:
Nemám teda novorozence, jsou mu 4 měsíce ale do kočárku dávám body s dlouhym, přes to tričko s krátkým, punčocháče nebo leginy (nebo bych dala dupačky a body) a přes to dávám plyšový overal a v kočárku podle potřeby přikreju nebo odkreju dečku.

takto já oblékala v zimě do fusáku zimního, ty plyšové overály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.19 12:50

@Veveruska66
Já mám 7 týdenní poměrně zimomřivou slečínku :mrgreen:
Dneska dopoledne u nás bylo 15 stupňů a poměrně větrno. Oblékla jsem jí body s dlouhým rukávem, teplé polodupačky, huňatou mikinu s kapucí a bavlněnou čepici. Zabalila jsem ji do tlustší deky a na kočárek dala kryt (nevím, jak se to jmenuje, my tomu říkáme dekl) :D Byla spokojená :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1508
16.9.19 12:56

Ja se ridim pravidlem o jednu vrstvu vice, nez sobe. Plus deku a cepicku. Kdyz je teplo a ja mam kratky rukav, dam mu dlouhy bez svetru nebo kratky+svetrik. Kdyz mam tricko a svetr, dam mu dlouhy rukav a svetr. Kdybych mela dlouhy rukav a svetr dam mu navic bundicku. Na nohy zatim jen jednu vrstvu a deku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12632
16.9.19 12:57

@Veru1987 já mám ty overaly slabé, v zimě bych to určitě nedala ani do fusaku. Do toho dávám při velké zimě kombinezu, při menší tepláčky a bundu, fusak nemá přes celé tělo spíš na nohy a na horní část těla by zmrznul :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
16.9.19 13:02
@Kriss Tina píše:
@Veru1987 já mám ty overaly slabé, v zimě bych to určitě nedala ani do fusaku. Do toho dávám při velké zimě kombinezu, při menší tepláčky a bundu, fusak nemá přes celé tělo spíš na nohy a na horní část těla by zmrznul :D

já oblíkala vždy mín, zimní kombinezu ani bundu jsem neměla. V zimě jsem dala body, punčochy a na to chlupatkový overál a tak šla do zimního fusáku, případně deku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
16.9.19 13:04
@hani28 píše:
Ja se ridim pravidlem o jednu vrstvu vice, nez sobe. Plus deku a cepicku. Kdyz je teplo a ja mam kratky rukav, dam mu dlouhy bez svetru nebo kratky+svetrik. Kdyz mam tricko a svetr, dam mu dlouhy rukav a svetr. Kdybych mela dlouhy rukav a svetr dam mu navic bundicku. Na nohy zatim jen jednu vrstvu a deku.

Já se tím taky řídila ale tu druhou vrstvu jsem většinou brala tu deku nebo fusák. Max. že měla dlouhý rukáv body já krátky. KDyž já měla mikinu měla i dcera jen mikinu, ale přikrytá tím fusákem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12632
16.9.19 13:07

@Veru1987 to bych zamrzla i já natož mimčo, zas nemám tak tlustý fusak a často jezdíme i třeba s vajíčkem nebo nosim v šátku, takže bez kombinézy bych se fakt neobešla :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
16.9.19 13:12
@Kriss Tina píše:
@Veru1987 to bych zamrzla i já natož mimčo, zas nemám tak tlustý fusak a často jezdíme i třeba s vajíčkem nebo nosim v šátku, takže bez kombinézy bych se fakt neobešla :D

tak ve vajíčku jsem nejezdívali. jen přechody nebo do obchodu. Já byla spíše pro otužování vždy. Příjde mi moc zimní fusák a zimní kombinéze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
500
16.9.19 13:15

Já dodržovala pravidlo - že jsem dítěti dávala o vrstvu víc než sobě. Takže v praxi to většinou bylo tak, že byl oblečený jako já + deka v kočárku, v zimě pak fusak.
To, že je oblečený správně, poznáš podle zátylku - nesmí být studený ani zpocený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2613
16.9.19 14:04

Náš novorozenec ted venku bývá oblečen stejně jako doma. Tedy buď bavlněné overal nebo body s dlouhým a tepláky. Leží na fleesovem fusaku, který dle potřeby zakrývám/odkryvam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2464
16.9.19 14:04

Mám 7 týdenní holčičku, dneska měla cepisku, body s dlouhým, teplejší tepláčky a v kočárku má rychlozavinovačku chlupatou. Lezly ji jen ruce a nebyla studená, spokojeně spala. Pokud bych ji vytahovala ven, tak by dostala chlupatkovou mikinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama