Jak ochladit byt v tomhle vedru?

159
3.7.15 22:22

Jak ochladit byt v tomhle vedru????

Ženy, nemáte tip jak ochladit byt v těchle vedrech??? Klimatizaci ani větrák nemáme :(
Snažím se větrat v noci na maximum, přes den zavřená okna, zatažené závěsy, ale v byte pořád vedro na padnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
3.7.15 22:23
@bozetecha píše: Ženy, nemáte tip jak ochladit byt v těchle vedrech??? Klimatizaci ani větrák nemáme :(
Snažím se větrat v noci na maximum, přes den zavřená okna, zatažené závěsy, ale v byte pořád vedro na padnutí.

průvanem jedine ale to je zas o bolehlav :nevim: my jsme si nechali udelat klimatizaci v byte a je klid uz 5 let urcite - zas tolik to nestoji za to pohodli a chladek v byte :kytka: i vetrak je reseni a stoji par korun - tedka jsou všude v akci :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Patricia89
3.7.15 22:25
@bozetecha píše: Ženy, nemáte tip jak ochladit byt v těchle vedrech??? Klimatizaci ani větrák nemáme :(

Závěsy nepomůžou. to teplo už proniklo dovnitř. Nejlepší jsou venkovní rolety. ale je to investice. No a pak samozřejmě klima…

• Citovat
  • Upravit
1724
3.7.15 22:26

Já třeba nesnesu zavřené okna, takže zatáhnu a otevřu okna aspoň tam, kde zrovna nesviti.. Jinak vetrak, stoji par kc a ono to ten vzduch trosku rozproudí, že není tak teplý a těžký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
3.7.15 22:27

Hmmmm… no asi ten větrák budeme muset pořídit. chjo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
3.7.15 22:29

Koupit větrák(v tesku se dá do 500,–) petky s vodou do mrazáku a pak před něj… nainstalovat mokrý plenky/ručníky k oknu, ale to bude mit jen minimální efekt… stáhnou žaluzie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 22:30

Nechávám zatažené závěsy a otevřená okna, vedro je tu stejně, ale vzduch se aspoň hýbe. Hlavně se teda snažím nebýt doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.15 22:31

A loni jsem kvůli dceři (tehdá 3m) ještě kropila závěsy vodou, trochu to taky pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
3.7.15 22:33

No, malému já dávám na boky postýlky mokrý plínky, ale taky efekt nula nula prd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
3.7.15 22:41

Já kdysi v paneláku věšela do otevřených oken namočená bílá prostěradla - aby tam nebyla úplná tma, věřila jsem, že bílá teplo odráží a nechtěla mít zavřený okna. No efekt tak 0,001% :roll: Ale teď jsem četla na netu vychytávku, že si lidi dávaj pyžamo do mrazáku (suchý) a pak si ho oblečou 8o :mrgreen:
Větrákem jistě nic nezkazíš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1521
3.7.15 22:44

Tak já třeba větrák moc nechápu ale je fakt že jsem prostě na ofouknuti citliva no, hned jsem nemocna. Tak zas je fajn ze to tak nemate vsechny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kies
3.7.15 23:20

Pořiďte si klimu… Je k nezaplacení ;)

• Nahlásit
  • Citovat
4104
3.7.15 23:25

Vychladit v noci se to moc neda asi, ze? ja jsem teda v domku, chladime v noci, delam komin - otevru ve sklepe a vsecko nahore - to funguje nejlip. nemuzes v noci otevrit na chodbu treba? aspon nez dete spat - at to protahuje domem vzhuru k vam?
vetrali jsme takhle byt co jsme meli pronajaty na studiich jako privat…ale to byl vzdy nekdo vzhuru, nojo, ve zkouskovym biflovani…
jinak vsechy lidi v bytech kvuli tomuhle lituju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
647
3.7.15 23:36

@bozetecha A aromalampičku máš? Dobrý jsou krystalky mentolu - skvěle osvěží vzduch (chladněji tedy v pokoji samozřejmě nebude, ale bude se vám mnohem lépe dýchat).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
3.7.15 23:47

@Nabot dobry nápad. Diky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu