Jak ochráním dítě před napadením psem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 18:47
Jak ochránim dítě před napadením psem ?

Chtěla jsem anonymně, ale kašlu na to..
potřebovala bych radu od někoho, kdo ví, co udělat v situaci, když jdu s malým dítětem venku a řítí se agresivní pes bez vodítka. Zalehnout dítě, nebo ho vzít do náruče?
Sousedi maji absolutně nezvladatelného staforda, který útočí na lidi, neustále jim utíká.
Všichni v okolí máme z čokla hrůzu, napadl i samotného majitele, já už se s malou bojim pomalu vyjít ven, pořád se rozhlížim, mam už z toho totální fobii, že když mi napadne malou neudělám nic.
Vim že je prostě jen otázka času, než k něčemu dojde :-(
se sousedama neni řeč, psa si pořídila manželka jejich syna, která bydlí v tom stejném domě a psa dává věčně dolu k prarodičum, protože ho prostě nezvládá. Pak to vypadá tak, že pes bud zdrhá a pobíhá všude možně nebo ho venčí na volno 70ti letý pán, kterej sotva sám chodí, takže ten by asi nic nevyřešil až čokl zaútočí.
Volat policii tady nemá asi moc cenu, než přijedou čokl bude zpátky na zahradě.
Pořídila jsem si pepřák, ale myslim, že bych ho nestihla ani vyndat, navíc ho pořád u sebe nenosím. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 13.10.14 18:50

Volala bych policii, pořád dokola. Je to chyba majitelů. Stafordi jsou jinak úžasní, hodní a mírní psi.

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 18:51

A okolo baráku máme živý plot, kterym pes v pohodě proleze, takže už vlastně nejsme v bezpečí ani na vlastní zahradě.

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 13.10.14 18:51

Misto pepraku elektricky paralyzer ;)

Denis11
Kelišová 5411 příspěvků 13.10.14 18:56

Já mám na tyhle případy neustále u sebe paralyzer. Já sama mám vekýho psa, (bernskýho salašníka) ale chodí nonstop s košíkem. Je to teda hlavně proto, že sežere všechno co najde, ale je to dobrý i jako prevence proti lidem, co mají hrůzu z velkých psů. Ale přesně jak říkáš, já mám taky strach z agresivních psů a když jdu s kočárem tak mám prostě neustále paralyzer a připravenej ho použít. To totiž prej zabere i na pitbuly a podobný plemena..

Příspěvek upraven 13.10.14 v 18:57

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 18:56
@Aishenka píše:
Misto pepraku elektricky paralyzer ;)

Nad tím jsem taky uvažovala :think:

Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 13.10.14 18:56

Jinak neječet, žádné prudké pohyby, nekoukat do očí, nevystavovat břicho, takže já bych teda dítě zvedla a natočila bych se bokem.

Bessinka
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 13.10.14 18:57

Taky se priklanim k paralyzeru, nejsem si jista zda peprak v pripade psa pomuze. :nevim:

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 18:57

A ten pes nemá náhubek?? Pořád lepší aby tě pes poskákal než pokousal. Když ho mají na volno, musí mít koš.

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 18:58
@Denis11 píše:
Já mám na tyhle případy neustále u sebe paralizer. Já sama mám vekýho psa, (bernskýho salašníka) ale chodí nonstop s košíkem. Je to teda hlavně proto, že sežere všechno co najde, ale je to dobrý i jako prevence proti lidem, co mají hrůzu z velkých psů. Ale přesně jak říkáš, já mám taky strach z agresivních psů a když jdu s kočárem tak mám prostě neustále paralizer a připravenej ho použít. To totiž prej zabere i na pitbuly a podobný plemena..

Ale bereš ho jen pokud jdete na procházku ne? já bych ho musela mít nonstop u sebe, a bojím se že to jednou omylem neuhlídám, aby ho neobjevila malá a neublížila si..jsou jí ted 3 roky.

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.14 18:59

Už to tu někdo psal - týkalo se to tedy koček ale princip byl stejný. Humánně sama nic nevyřeším, to jedině ve spolupráci s majitelem psa. Je to opravdu hrozný, ale pokud je pes agresivní, jeho majitel laxní (a nelze se s nm normálně domluvit) a existuje reálné riziko že Ti zaútočí na dítě asi bych uvažovala i o „konečném řešení“. Jenomže to se lehce poradí že…

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 19:01
@Hr4sek22 píše:
A ten pes nemá náhubek?? Pořád lepší aby tě pes poskákal než pokousal. Když ho mají na volno, musí mít koš.

ne, pes nemá nic, vodítko ne a rabuš jsem na něm nikdy neviděla. on jim přeskakuje plot a utíká, nebo venčeji taky navolno.
třeba na sídlištích vidim taky plno velkých psů lítat na volno a mam z nich strach, ale z tohohle mam strach uplně šílenej, když vim jaknje zlej a agresivní na lidi.

Aishenka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 13.10.14 19:02

Ja si totiz myslim ze peprak nepomuze, paralyzer ho probije a mel by omracit.

Daniella82
Závislačka 2785 příspěvků 13.10.14 19:04
@Aishenka píše:
Ja si totiz myslim ze peprak nepomuze, paralyzer ho probije a mel by omracit.

Dobře a to bych ho měla probít už preventivně, když se přiblíží blíž než na metr ne?
až se zakousne bych fakt nečekala :(

Tunrida
Hvězda diskuse 49264 příspěvků 13.10.14 19:05

Jestli ten pes opravdu chodí po ulicích bez dozoru a útočí na lidi, tak bych si na něj jednou počkala a normálně ho zastřelila. Jako psy mám ráda, ale svoje dítě víc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě, vítězoslavné výkřiky na internetu si... číst dále >

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >