jak od kaší po pořádná sousta?

alfie
12.11.06 23:20

jak od kaší po pořádná sousta?

ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, jak přimět 11ti měsíční dítě zkoušet baštit větší sousta, než dokonale rozemleté jídlo, od kaší po přesnídávky (jogurty nemelu :lol: )
kromě sušenek pro děti do 6ti měsíců nedáváme nic tak tuhého, ty sice někdy slupne, okouše, spíše rozeslintá a pak slupne:) on má totiž stále jen 4 zoubky 2 nahoře a 2 dole, takže asi ani nemá čím kousat, ne?
Jen nevím, jak ho naučit jíst větší soustíčka.Když jsem to zkusila, vždycky se zakuckal, nebo začal přímo dávit, je možné, že na tužší stravu ještě není vyspělý?
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

884
13.11.06 12:48

Ahoj Alfie,
tak já ti bohužel nejdu poradit,ale též prosit o nějakou radu.Náš roční Kuba totálně bojkotuje kousky v jídle.Už jsem z toho zoufalá.Když mu dám od sebe z talíře třeba bramboru,tak jí rozkouše jak nic,ale jakmile je to „jeho“ oběd,tak do něj nic nedostanu.Už to zkouším minimálně 2měsíce a nic.Prostě kousky jíst nebude a nebude.Jsem z toho na bednu :roll: Když dr.na roční prohlídce slyšela,že pořád mixujeme,tak málem omdlela 8O Zubů má teda 6, 4nahoře a 2 dole,ale na kousání jsou mu k ničemu,že. Zkusila jsem ho i nechat „vyhladovět“ a to 5 dní.A nic, prostě ten oběd nesnědl a byl radši o hladu.Ach jo.Už nevím jak na něj.

pá Yasmin+Kubíček 1rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.11.06 12:49

Alfie, když nechce, tak nenuť.
My jsme vše mixovali až do cca 14-15 měsíců. Ještě nyní, pokud máme nějaký hutnější oběd (Vítek už většinou jí to co my-pokud to není „nezdravé“) tak mu to manžel mixuje. Já ne.
Taky jedl křupky v té době bez problémů, i ožužlával rohlíky, popřípadě ho na kousky nakrájený spolykal. Ale jinak kousky plival. U nás to přišlo v době, jak jsem psala výše, a to z toho důvodu, že strašnbě chtěl ochutnávat to, co máme my na talíři a tam mu kousky nevadily, to pojedl. A pak to došlo takl daleko, že chce jíst pouze to, co máme my-jestli v jeho misce jídlo vypadá jinak, než co máme my na talíři, takl to nechce. A tím pádem začal jíst kousky. Tsakže mě to nutí vařit samou zdravou zeleniny:) Je fakt, že mu to pořád mačkám nebo krájím na malé kousíčky.
Prostě to chce čas, on k tomu potřebuje rozumově vyspět, v zubech to ani tak není.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
13.11.06 12:52

Yasmin, jak píšu výše, vůbec nestresuj, ono to přijde samo-pokud ochutnává od vás a tam kousky nevadí, tak to přijde brzy. Znám dost lidí, co i v roce a půl mixují aspoň nahrubo. A můj postřeh je, že namixovaného toho sní mnohem víc než kdžy to není-asi ho to dřív unaví. Takže když potřebuji, aby snědl pořádný kus ovoce, tak mu to najemno na struhadle nastrohám a míchám většinou s jogurtem. Když mu jablko oloupu na kosky, tak stěží ožužle jeden a zahodí. Vůbec nestresujte holky:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
13.11.06 13:03

Ahoj, no, vyspělý by měl být, hlavně je netrénovaný. U druhého dítěte jsem pokorně otevřela starou dobrou knihu o dětech, podle které se řídila moje maminka a sice ne už v 6 měsících, ale asi kolem osmého měsíce dostával brouček do kočárku rohlík. Sice krajně nevýchovné, ale to byla jediná situace, kdy byl ochoten sedět a něco dlouho žmoulat. Sušenkÿ pro děti se mi neosvědčily - přesně jak píšeš - rozpouštěly se prakticky samy. Na to utržení rohlíku nejsou zuby zapotřebí. Bezzubé stařenky to zvládají taky. Neboj, taky jsme měli problémy s tím, že se dusil a dávil s jakýmkoli kouskem pevnější stravy v kašičce, rýži ani strouhanou mrkvičku nemohl ještě hodně dlouho. Chce to čas, a možná taky nepromeškat tu správnou dobu. Mě dětská dr. vždycky varovala, že jak mrňouse nepřinutím kolem 10. měsíce něco kousat, tak mu budu mixovat do dvou let. Nevím, jestli má či nemá pravdu, děti jsou každé přeci jen trochu jiné, ale asi už by se v 11 měsících nemělo otálet…
Takže doporučuju: rohlík, kůrku chleba, měkké kousky zeleniny či brambor v polévce a podle stupně pokročilosti pak stupňovat náročnost :-)

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
13.11.06 13:45

Ahoj.

Radim s kousky neměl problém. Vzali jsme to od mačkané zeleniny ( někdy kolem 8 měsíce) - mrkev, brambor, brokolice … - část příkrmu mačkaná a část mixovaná, poměr jsem měnila na mačkané, pak jen krájené (nejprve hodně podi). Do toho maso vařené a překráté přes vlákna, že se pěkně drolilo. Tužší věci jako sušenky, rohlík, chléb bez kůrky až později.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama