Jak odbarvujete doma vlasy a rozdíly v peroxidech

Anonymní
21.12.20 21:46

jak odbarvujete doma vlasy, a rozdily v peroxidech

Dobry den vsem, mam stredne hnědé vlasy, uz léta odbarvuji, ale trápí mě že na jedno odbarvení musím stále aplikovat 2 druhy barev. Vlasy se mě po porodu znicily a tak si je devastuju jeste vice, asi taky hormony zapracovaly a mam je misty krepate…Jednu zesvetlovací která mě stáhne vlasy temer do zluto místy do zlutobílé barvy, a další je ton který mě trochu ztmavne abych měla prirozenou barvu a vlasy sjednotí do šedo-světlounce-béžového odstínu. Poradil by mě někdo zda by šlo třeba vyřešit zakoupením silnějšího peroxidu(jinak nevim proc ty peroxidy maji ruzne % ) a ten bych primichala do jedne a to té finální (vytonovane) barvy? predem moc dekuji za tipy a rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
21.12.20 21:49

Ne to nepomůže, silnejsi peroxid ti akorat tak vic znici vlasy. Bud zvolit barvu tak, aby chytla rovnou bez odbarvovani, mozna jinou značku, nebo mirne zmenit odstin :nevim: ale doma bych si silama peroxidu fakt neexperimentovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
21.12.20 21:52

Domácí odbarvování je vždycky hra s ohněm, obzvlášť, když nevíš, jak peroxid ve vlasech působí. Rozpouští vlasové barvivo a čím silnější peroxid, tím větší má účinek. Pokud je moc silný, vlas se prostě rozpadne. Problém je, že když použiješ 12% peroxid, tak sice rychle odbarví i poměrně tmavé vlasy, ale zároveň většinou zůstanou ve žlutém odstínu. Kadeřník buď míchá rovnou finální barvu s potřebnou silou peroxidu a nebo vlasy odbarví a nakonec natónuje přelivem. Navíc kadeřnické produkty jsou šetrnější, než ty, co se běžně dají koupit v drogerii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 22:26

@Aduš8 „kadeřnické produkty jsou šetrnější, než ty, co se běžně dají koupit v drogerii.“ to vetsinou rikaji kadernici aby lidi domaci barveni vzdali, a taky to u nich stoji az 10× tolik, Ja se odbarvuji pres 20let…Zesvetlila jsem (behem 6ti tydnu) z tmave hnedych temer cernych barvenych Pallete vlasy delky 70cm a po 8mi krabickach zesvetlovace Pallet nebo Garnier byly do opet krasne blond a tehdy jeste zdrave. Kadernik me rek ze minimalne za 8tis a ze to pujde nahoru a ze me nezaruci ze je budu mit blondate jak jsem ukazala ve vzorniku. U kadernika jsem zkousela prvni odbarveni ale dopadlo to tak ze odbarvovali do zlutych odstinu (ano bylo to pred 20ti lety a doba se zmenila, ale nemam v nich duveru).ale dekuji za nazor.

• Citovat
  • Nahlásit
484
21.12.20 22:32

Tak ja nevim, ale neni opravdu lepsi jit ke kadernici nez si takhle nicit vlasy? Dyt je to hrozny 🙈
Ja mela hodne tmavou hnedou a kadernice mi ji za jedno sezeni stahla na peknou medovou blond ( ne oranzovou, opravdu hezka medova). Stalo to asi 1500kc a za dva mesice jsem sla na melir. Po par melirech mam hodne svetlou blond- popelavou, kterou uz jen udrzujeme.
Doma bych si nikdy takhle vlasy nedevastovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
21.12.20 22:49
@Anonymní píše:
@Aduš8 „kadeřnické produkty jsou šetrnější, než ty, co se běžně dají koupit v drogerii.“ to vetsinou rikaji kadernici aby lidi domaci barveni vzdali, a taky to u nich stoji az 10× tolik, Ja se odbarvuji pres 20let…Zesvetlila jsem (behem 6ti tydnu) z tmave hnedych temer cernych barvenych Pallete vlasy delky 70cm a po 8mi krabickach zesvetlovace Pallet nebo Garnier byly do opet krasne blond a tehdy jeste zdrave. Kadernik me rek ze minimalne za 8tis a ze to pujde nahoru a ze me nezaruci ze je budu mit blondate jak jsem ukazala ve vzorniku. U kadernika jsem zkousela prvni odbarveni ale dopadlo to tak ze odbarvovali do zlutych odstinu (ano bylo to pred 20ti lety a doba se zmenila, ale nemam v nich duveru).ale dekuji za nazor.

Tohle je právě problém spousty lidí. Že si myslí, že je to jen o jakémsi napatlání barvy na vlasy. Jenže každý vlas je jiný a žádná zkušená kadeřnice si nedovolí takový zásah, aby zákazníci vlasy nevratně poškodila tím, že je z černé nejlépe jednorázově odbarví. Proto ti nikdy dopředu výsledek nezaručí a neslíbí. Stahuje barvu speciálními prostředky, které vlasy co nejméně naruší, ty jsou bohužel drahé a neodstraní najednou všechen pigment. A co se těch šetrnějších barev týká, oni také 10× dražší jsou. Voda, práce a energie taky není zadarmo, že? Já třeba takhle známé, která se barví doma, kupuji ve specialkách barvu, na kterou předtím chodila ke kadeřnici. A ty zdravé vlasy po 8 odbarveních v šesti týdnech si dokážu představit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 23:03

@Aduš8 ty zdrave vlasy fakt byly, bylo to pred 5ti lety, ikdyz si fakt zazily po tech letech a zvlaste kdyz mam fakt dlouhe. Ale mám dost hrubé a těžké a husté vlasy, mít jemné jako chmíří tak to nedaly, to si uvedomuji. To i kadernice rekly ze mam kvalitni vlasy. ale po porodu mě vlasy uprostred temene trochu zkrepately (i na hnedych odrostech, takze to neni barvou) a vlasy se zacaly nicit na cerstve odbarvenych kolem spánků a jde jen o pár kusů ale proste hormony vykonaly zrejme sve.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.20 23:09

@janikema90 tak hrozny to neni :) neni to tak dlouho co jsem po porodu, vlasy mě uprostred temene trochu zkrepately (i na hnedych odrostech, takze to neni barvou ale prisuzuji to hormony) a taky se zacaly nicit na cerstve odbarvenych (mozna za to muze jedna znacka, co jsem zrovna cerstve zkusila…nevim jiste)kolem spánků a jde jen o pár kusů ale nechci je dele devastovat. Napadlo me zda to nejde snazsi cestou ale po domácku. Uz jen z principu, cekat na nejakej termin, sedet tam nejaky cas, nejaky nez tam dojedu…doma je to rychlejsi :) ) Ja prosla 3 salony, rekla sem si ze kazda kadernice bude mit na vec jiny nazor, ale svete div se, mely stejny ceny, zacinaly na 8mi tisísích. ale treba kratky mikadko za 1500 klido, anebo nejaka holka „bez papiru“ ci na matersky..anebo proste jen vesnice..to je asi jedno. A na kolik te prijde melir, a dela ti ho s alobalem nebo ti to taha pres cepici (me tahaly pres gumovou plaveckou a bolelo to tehdy silene…)

• Citovat
  • Nahlásit
484
22.12.20 00:06
@Anonymní píše:
@janikema90 tak hrozny to neni :) neni to tak dlouho co jsem po porodu, vlasy mě uprostred temene trochu zkrepately (i na hnedych odrostech, takze to neni barvou ale prisuzuji to hormony) a taky se zacaly nicit na cerstve odbarvenych (mozna za to muze jedna znacka, co jsem zrovna cerstve zkusila…nevim jiste)kolem spánků a jde jen o pár kusů ale nechci je dele devastovat. Napadlo me zda to nejde snazsi cestou ale po domácku. Uz jen z principu, cekat na nejakej termin, sedet tam nejaky cas, nejaky nez tam dojedu…doma je to rychlejsi :) ) Ja prosla 3 salony, rekla sem si ze kazda kadernice bude mit na vec jiny nazor, ale svete div se, mely stejny ceny, zacinaly na 8mi tisísích. ale treba kratky mikadko za 1500 klido, anebo nejaka holka „bez papiru“ ci na matersky..anebo proste jen vesnice..to je asi jedno. A na kolik te prijde melir, a dela ti ho s alobalem nebo ti to taha pres cepici (me tahaly pres gumovou plaveckou a bolelo to tehdy silene…)

Tak v dnesni dobe v kvalitnim salonu melir na dlouhe vlasy stoji klidne cca 3 tisice.

Vse se odviji od delky vlasu. Kamaradka ma mikado a plati za melir kolem 1300kc.

Na moje vlasy, mam je po prsa, by stal melir klidne ty 3 tisice.
Ale ja chodim ke kamaradce, pracuje v luxusnim salone, nicmene mi melir udela doma za 1500kc. A dela to pres alobal a hodne poctive, vzdy tam sedim cca tri hodiny.
Chodim jednou za 2-3 mesice.
Je pravda, ze kdybych mela platit 3 tisice, tak si necham asi vetsi odrosty 😀
Nicmene i presto bych si doma nikdy nic na vlasy nepatlala.
Nebo se zkuste domluvit s nekym, kdo ma pristup do kadernickych potreb, aby vam obstaral aspon kvalitni barvu nebo odbarvovac a ne ty sra*ky z drogerky.
A hlavne by to chtelo nejakou ozdravujici kuru na vlasy, treba keratin. Nez si ty vlasy znicite uplne 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.20 21:48

@janikema90 pouzivam palmovy olej jako zabal, a ten je tedy super, jako jist to ne, ale na telo je to to nejlepší a kdyz jsem si kratce po porodu ty krepy nemohla ani rozcesat tak me hodne pomohl, procesala jsem stred hlavy asi za 20min jinak bych se s tim trapila i hodku, byly hodne zašmodrchane, uz me cukala ruka ze je ustrihnu :zed:
delku vlasu mam pod prsa, striham se a barvim sama, a kdyz vidim ty ceny tak je to sileny. ja se v hnedych vlasech sobe libim a okoli taky jen rodina si na to nezvykla a vypadam taky starsi. (od mala jsem byla blond a a skoro cely zivot)
a ty bys me poradila kvalitni barvu, zkusim mrknout na internet obchody, uz jsem tam kdysi kupovala ty silnejsi peroxidy (ale pouzila jen jednou, takze temer 0vá zkusenost) a nuzky

• Citovat
  • Nahlásit
28.12.20 10:46

Ako ja by som doma fakt neexperimentovala. A keď to nepočká… a kaderníctva sú zavreté, tak sa dá s kaderníčkou i dohodnúť a veľa z nich ti niečo odporučí, prípadne namieša farbu na doma… akurát s tým odfarbovaním je to zložitejšie. Ale z osobných skúseností, doma k blond z tmavej ozaj nie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat