Jak odbourat strach z porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 18:37
Jak odbourat strach z porodu

Čauky maminy. :mavam:
Jdu na Vás s dotazem.:) opět.
Ač bych si moc přála zastavit čas, tak to prostě nejde. Jsem 35+5tt a začínám se čím dál tím víc strachovat porodu.
Ani se tak nebojím bolesti, vím, že k tomu patří a chtě-nechtě, jí budu muset vydržet.
Spíše mám strach jak o sebe, tak o malou. Aby vše proběhlo v pořádku, já porod zvládla a malá taky. To už mě i napadaly myšlenky, co když při porodu umřu apod. :nevim:
Přítel je skvělý, pomáhá mi se vším, ať už doma, tak co se týče psychiky. Bude i u porodu. Ale těch myšlenek se ne a ne zbavit. :roll: :roll:
A co vy? Taky jste to měli? Co Vám pomohlo? :*
Děkuji všem :kytka:

Přečtěte si článek: Jak překonat strach z porodu

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kokolina29
Kecalka 147 příspěvků 09.04.19 18:39

Vemte si k porodu kvalifikovaný doprovod dílu nebo porodní asistentku. Ještě to stihnete

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 09.04.19 18:42

proč to přivoláváš? víš, že tím stresem ubližuješ malé?? vykašli se na to, já ti slibuju, že všechno dobře dopadne!!!

Lu1234
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 18:44

Podle mě to odbourat uplne nejde. Ale pomáhalo mi uvědomit si, že čas plyne nezávisle na nás, v určitý moment bude porod minulostí. Pomáhalo mi vizualizovat si pozitivně dobu třeba týden po porodu, kdy jsme už v pořádku doma. Jinak ta dula/ asistentka je taky velice dobrý nápad.

Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 18:45

@Kaileee Vím, že to malé dobře nedělá. Kvůli ní, se snažím na to co nejméně myslet a těším se na ní. Snad máš pravdu. :srdce:

baimoli
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 09.04.19 18:47

Na takové věci ani nemysli. Prostě si to zakaž a namísto toho si představuj porod tak, jak bys ho chtěla. Neboj tvé tělo si poradí, budeš tam mít přítele a spoustu personálu. Já jsem se vždy uklidňovala tím, že porod probíhá jen určitý počet hodin a pak máš mimčo a že to vydržím. A vydržela :D

Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 18:47

@Lu1234 Na to se také snažím myslet, až budeme doma. :kytka:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 09.04.19 18:48
@Si_Si20 píše:
@Kaileee Vím, že to malé dobře nedělá. Kvůli ní, se snažím na to co nejméně myslet a těším se na ní. Snad máš pravdu. :srdce:

mám, neboj, těším se až nám tady do diskuze napíšeš, že je na světě a že vše bylo v pořádku! A kdyby cokoliv se dělo, tak okamžitě ti udělají císaře (tak jako mi), neměj strach… hlavně stihněte jít na matriku ať je v RL kdyby cokoliv

Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 18:49

@baimoli Jo určitý počet hodit. To mi psala i kámoška, ale při představě 12h, jsem šla do mdlob :D ale říkám si, že je každý porod jiný a možná to budu mít rychlé.

Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 18:50

@Kaileee Děkuji určitě se ozvu.:) termín mám 9.5, tak uvidíme. Matriku a vše už máme vyřešené.:) Už mám doma i papíry na rodičovský příspěvek. :kytka:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 09.04.19 18:53

@Si_Si20 pořad jsem si říkala, ze když porodilo tolik ženských přede mnou, bez nějaké pomoci, léku, doktoru, tak já to musím přece dat v klidu taky. Nebo jsem si vybavila nějakou ženskou, kterou nemám rada a ona už měla dítě, tak jsem si říkala, ze když to dala ona, tak já s prstem v nose :) a porod je přirozená vec, mnohem přirozenější než nějaké operace atd. Ver svému tělu, já byla pak příjemně překvapena a na porod vzpomínám fakt rada :) bude to dobrý a uvidíš, příroda to zařídila dobre a ty poslední týden budes chtít jenom rodit, ať už to mas za sebou :lol:

sakota
Kelišová 5778 příspěvků 09.04.19 18:56

Mne pomohlo si predstavit nejhorsi mozny scenar a proste to riziko prijmout. Ano. Muzu umrit. Muze umrit to dite. Ale nedokazu s tim nic udelat. Proste do toho jdu s tim vedomim. Muze se to stat. Vim a prijimam. (tohle mi teda pomaha ve vsem, s cim se nerada potykam. :D ale chapu, ze to nebude fungovat na kazdeho)

Lu1234
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 18:56

@Si_Si20 co to je proboha za řeči, jak může paní vědět, co ubližuje a neubližuje vasemu dítěti v břiše… Strach z porodu má velká většina žen a přemýšlet co bude, jak se zachováte v určitých situacích, je přece docela v pořádku. :kytka:

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 09.04.19 18:58
@Lu1234 píše:
@Si_Si20 co to je proboha za řeči, jak může paní vědět, co ubližuje a neubližuje vasemu dítěti v břiše… Strach z porodu má velká většina žen a přemýšlet co bude, jak se zachováte v určitých situacích, je přece docela v pořádku. :kytka:

tak stres v těhotenství určitě není dobrý pro dítě :) neříkám, že jsem nebyla stejná jak zakladatelka :mrgreen: bohužel mi nikdo nedal ani virtuální Ťafku abych se vzpamatovala a kašlala na ty černé scénáře

Si_Si20
Kecalka 106 příspěvků 09.04.19 19:01

@Verurizeckova Tak to už chci teď aby to bylo zamnou :lol: mám bolesti třísel už od nějaké 16tt :lol: to jsem si taky říkala, jestli to třísla a neprasknou, až budu maličkou tlačit. :lol: Ale myslím, že kontrakce celý třísla strčí do kapsy. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama