Jak oddálit menstruaci ve 14 letech?

Anonymní
29.5.20 08:42

Jak oddálit menstruaci ve 14 letech?

Dobrý den, mám takový problém. 28.6 jedu na tábor a mam dostat menstruaci. Prosím o nějakou radu jak oddálit menstruaci aspoň o týden. Děkuji. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10919
29.5.20 08:46

Gynekologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3681
29.5.20 09:48
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový problém. 28.6 jedu na tábor a mam dostat menstruaci. Prosím o nějakou radu jak oddálit menstruaci aspoň o týden. Děkuji. :oops:

Hele, taková babská rada je pití citronu tři dny až týden před menstruací, mě to několikrát pomohlo. Někdy to třeba jen menses zeslabí. Každopádně můžeš zkusit gyndu, ale to taky
není stopro spolehlivý. Ber to tak, že těch situací v životě, kdy se ti to nebude vůbec hodit, bude ještě moc, je lepší to příliš neprožívat a žít s tím. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1375
29.5.20 14:18

Ví o tom tvá maminka? Měla tě totiž hned vzít na gynekologii a pobavit se s tebou o antikoncepci. Menstruace je ale naprosto normální a přirozená - i kluci se jednou musí srovnat, že 1× do měsíce to tak prostě je. Ve tvých letech jsem to kvůli sportu řešila tamponama, dekfato se o tom takto nikdo ani nedozví ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XoxoCaroline
29.5.20 14:23

Oddálit menstruaci ve 14 letech bohužel nejde. Dá se oddálit antikoncepcí, ale ta se může pouze předepsat gynekologem a to pokud se nemýlím pouze od 15 let. Navíc hned jak bys ji nasadila tak se nedoporučuje experimentovat s oddálením už takhle brzy, protože ti to může rozhodit celý cyklus a nemusí to skončit dobře. Nic na to nevymýšlej a užij si tábor i s menstruací, to k tomu patří, kolikrát jsem to na táboře měla taky, vždy byly holky ochotné půjčit záchrannou vložku, pokud to přišlo nečekaně. Nejsi jediná, která to bude mít na táboře. Vím, že je to omezující, když půjdete třeba k vodě, ale tampon to na tu chvilku jistí, pak se osprchuješ a dáš si vložku. Věřím, že to zvládneš.

• Citovat
  • Nahlásit
1023
29.5.20 14:34

@XoxoCaroline : to je sice pěkné, ale já znám dost lidí, kteří při tom zvrací a omdlévají a to bych teda na táboře fakt zažít nechtěla :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XoxoCaroline
29.5.20 14:45

@PupuP já jsem byla nespočet krát na táboře a pokaždé jsem měla menstruaci. To, že někteří lidé během menstruace omdlévají, jsem nezažila ani nikoho takového neznám, ale určitě je to možné. Když má někdo takové problémy (což nevěřím že je problém adminky příspěvku, jinak by to nejspíš napsala), tak nemá chodit na tábory a různé jiné akce. Koneckonců, řekni mi tedy jak jinak oddálit menstruaci ve 14 letech, když za měsíc jde na tábor. HA nepřipadá v úvahu.

• Citovat
  • Nahlásit
1023
29.5.20 14:51

@XoxoCaroline : no, vím, že tenkrát spolužačky ze základy si nechávaly předepisovat prášky na oddálení od gynekologa. a těm, kterým bývalo špatně, napsal gynekolog antikoncepci už ve 13 letech třeba… vím minimálně o 2 svých bývalých spolužačkách, které to takto měly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
XoxoCaroline
29.5.20 15:12

@PupuP věřím, že to určitě jde, ale je to zásah do těla, které teprve “nedávno” začalo menstruovat a dost možná si tělo teprve ještě zvyká a cyklus se srovnává. Nedokážu si představit, že bych ve 13 letech, když mi tolik bylo let, když jsem dostala svoji první menstruaci, brala léky na oddálení menstruace, ještě když se mi první rok menstruace srovnávala. To mi přijde naprosto mimo moje myšlení, doktoři dnes předepíší i antibiotika na vše, hlavně že z toho mají oni zisk. Jako nic proti rozhodnutí samotné slečny, pokud to tak chce a pokud to rodiče dovolí. Každopádně, žena menstruuje pravidelně každý měsíc po dobu cca 35 let, to jako pokaždé je někomu zle a zvrací nebo omdlévá? Pochopila bych, kdyby s tím byly spojené jiné vážné nemoci. Ale předepisovat prášky na oddálení menstruace ve 13 nebo 14 letech, aby slečna mohla jít na tábor, pokud tedy není nijak jinak nemocná, tak to mi přijde zbytečné a může to negativně ovlivnit menstruaci v budoucnosti. Ale pokud se někdo takhle dobrovolně rozhodne, tak mu to neberu. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
625
29.5.20 17:46

@XoxoCaroline co by nešlo? Sama jsem ji měla oddálenou jednou ročně na dovolenou ještě předtím, než jsem začala brát HA

Jsou na to prášky a gyn je předepíše. Berou se každé ráno 2, nebo 1 ráno a jeden večer, zčíná se myslim nějak dva dny než máš přijít, a berou se tak dlouho, dokud přijít nemá. Já je brala od asi 12 nebo 13 (už je to pár let, tak nevim přesně) asi nebo 5 let vdžy jednou do roka na dovolenou. Tampony jsem jako panna nesnesla. Po vysazení vdžcy MS ihned a bez problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5652
29.5.20 17:56

@shanoona názor ti neberu,
ale na táborech jsem strávila x měsíců svého života (od první třídy, i více turnusů za léto a pak i jako instruktorka a vedoucí) a menzes prostě k životu patří,
je lepší to přijmout a nezasahovat do tak mladého těla a cyklu hormonama…
vždy to všechny zvládly, tak nevím, proč by to nezvládla zakladatelka.. navíc to jistě nemá ještě 1000% pravidelně, tak kdoví, jak jí to vůbec přijde.. radit oddálení pomocí hormonů v tomto věku není úplně OK…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat