Jak oddálit porod - 36tt

Anonymní
13.1.20 14:20

jak oddálit porod - 36tt

Ahoj, prosím moc o radu - jsem dnes 36+0, o víkendu jsem měla silné poslíčky, bolest v podbřišku, píchání spodku atd. Dnes na kontrole mi Dr. řekl, že hlavička je hodně dole, hrdo zkrácené, ale zatím že se neotevírám. Cervix skore 3… řekl, že těžko odhadne, jestli porodím za 3 dny nebo vydržím až do termínu porodu. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? Případně tip, jak lze porod oddálit? Vím, že miminko už by teď nebylo snad ohroženo na životě, ale přesto bych ráda alespoň 2 týdny vydržela… moc vám děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

722
13.1.20 14:28

Já měla CS 4 od 30 týdne, doktor vyhrožoval předčasným porodem… Dceru jsem nakonec porodila v 39+0. Pokud čekáš své první dítě, tak bych co nejvíce odpočívala a ležela na nakloněné rovině (já musela mít zvednutou celou jednu stranu postele) -
abychom oklamali gravitaci… Kolem 37 tt doktor doporučil nakloněnou rovinu odstranit.
Já jsem teď potřetí těhotná a aktuálně v 37+0, chtěla bych to vydržet ještě 3 týdny (jinak hrozí, že nebudu mít manžela u porodu), ale před týdnem mi doktor řekl, že je už všechno nachystané a že se jen čeká, kdy se mimčo rozhodne jít ven. S dvěma dětmi se moc ale odpočívat nemůže…

Příspěvek upraven 13.01.20 v 14:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12461
13.1.20 14:29

Ležet, ležet a ležet, aby hlavička netlačila na čípek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 14:36

Děkuju Vám moc za reakce… taky čekám třetí :-) a tohle je úplně jiné těhotenství, než ta předchozí - tam žádné poslíčky neprobíhaly, prostě mi odtekla voda a nazdar. tak jsem z toho taková špatná, nerada bych rodila předčasně. Právě nevím, jestli ještě v téhle fázi podkládat zadek a ležet jakoby na nakloněné rovině - zase aby se tam prcek neotočil ještě. no snad ještě nějaký ten týden vydrží :-(

• Nahlásit
  • Citovat
13.1.20 14:48

Tohle jsem prožívala u Emmičky před 4 lety. Od 31. týdne mě doktor strašil a nakonec se malá narodila 38+2. Ale odpočívala jsem.
Vše dobře dopadne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
13.1.20 15:06

Hele 36 tyden je uz super… zkus se nestresovat, hodne odpocivej a na ty poslicky poradnou davku horciku… klidne i 1gram denne a ono to nejak pujde :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2824
13.1.20 15:13

Rodila jsem 35+6 a nic hroznyho to nebylo, kdyby náhodou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 15:18

Děkuju Vám za povzbuzení… Dr. dnes dělal utz a váhový odhad je 2,5kg… což je na jednu stranu dobré, už bychom to určitě zvádli, na druhou stranu kdyby se povedlo ještě ty 2 až 3 týdny vydržet, bylo by to jistější… no budu ležet co mi ti dva starší dovolí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
4215
13.1.20 15:22

Co to půjde tak odpočívat a polehávat. Postel nohama nahoru bych už nedávala, 36+0 jsem rodila též 3. dítě a v pohodě. Ale fakt se šetřit, já to podcenila a odtekla mi voda. Myslím, že to do 38tt dáte. Držím palce :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 09:01

Moc vám děkuju, snad to ještě chvíi vydržíme - i když noci jsou hrozné, břicho mi tvrdne snad víc, než když něco dělám… a k tomu trvalá bolest jako při MS. říkám si, že už jsem asi fakt stará, děti by se fakt asi měly rodit do 30 :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama