Jak odnaučit 11mes. dítě aby spalo pouze u houpání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:29
Jak odnaucit 11mes. dite. aby spalo pouze u houpani

Prosim anonym, nebo smazte.

Temer rocni syn spi pres den pouze u houpani v houpatku, kteremu pomalu odrusta.
neni to pouze usinani u houpani. I kdyz usne-musi se houpat. Kdyz prestaneme-je vzhuru a breci.
Zkousela jsem jit si s nim lehnout, nakojit, zpivat… proste ne.

Vecer usina v postylce, budi se po hodine. Nakojim, dam do postylky… a tak… dokola.
Tenhle spanek-nespanek ma asi pres pul roku.
Spat chodi cca v 18:30.
Rano je vzhuru v 5hod.
asi za hodinu je uknourany, mne si oci… chce spat.

takze uz houpu.

Jeho spanek je ale hodne povrchovy… oci ma jemne pootevrene.. proste nevyTuhne tsky aby spal aspon pul hodiny sam.

V noci to bylo silene… spal semnou. Ke to mesic co jsme museli aplikovat vyplakavaci metodu.

Pres den jsem nevyspala, kdyz se zapomenu a usnu, tedy prestanu houpat je vzhuru.

Vyplakat uz nenecham..dekuji.

Reakce:
KristynaTita
Kecalka 451 příspěvků 29.11.18 12:30

Spolecne spani?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:32

@KristynaTita nepomaha
zkousela jsem. dekuji.

Káťa19
Echt Kelišová 7721 příspěvků 19 inzerátů 29.11.18 12:36

u nás třeba zas pomohlo odstěhovat ho do svého pokojíčku, už jsem byla zoufalá a naposled vyzkoušela tohle, taky mu bylo 11 měsíců…
jinak na usnutí bílý šum, dneska prodávají i šumící medvídky, to u nás zabíralo na obě děti

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 12:40

@Káťa19 mame Hummy sumiciho medvidka. Spi sam v loznici, ale v postylce.

Nevim, kdo by mi pomohl…
v noci se budi po. hodine, to. mi az tak nevadi i kdyz jdu. pres patro, hodne schodu atd.
manzel mi rika, at prestanu v noci kojit. Vim, ze by to pomohlo. Jenomze syn ma jednu ledvinu, krom kojeni zadne tekutiny. A kazda kapka, co vypije je pro mne dulezita

Medičkaa
Kecalka 157 příspěvků 11 inzerátů 29.11.18 12:43

U nás jako kouzlem zabralo když jsem ho začla uspávat na břiše. Nejdřív se sice pořát zvedal nebo otáčel tak jsem ho dávala trpělivě furt zpátky, drbala po zádech až usnul. Po pár pokusech pochopil že mi stejně neuteče a teď tímhle stylem usne tak za 2 - 5 minut takže super :)

a_aňa
Povídálka 35 příspěvků 29.11.18 12:46

U nás zabrala soft vyplakavaci metoda :D mám stejně starou holčičku. Pres den i v noci jsem ponosila max.5minut v náruči, aby se zklidnila a věděla, ze je čas spinkat, poté jsem ji šupla do postýlky a zůstala tam s ni- lehla jsem si vedle na postel a otočila se k ni zády :lol: první tři dny plakala celkem dost, teď si občas zakrici, jeden výkřik do tmy, lehne si a spinka. Někdy si tam ještě sama pro sebe brebenti. Odcházím cca po 15-20minutach, kdy vím, ze spinka. Když se budila v noci, nevyndavala jsem z postýlky, jen pohladila, dala dudlík, otočila jsem se zády. Teď už jsou noci tak super, ze jsem schopna přes den fungovat, nepadám na pusu a nemam potřebu si jít s ni přes den lehnout. A ano- nevím, jak ji jednou odnaucim usinat úplně samotnou, ale nechávám tomu čas ;) přeji pevné nervy :hug:

Markii2
Stálice 68 příspěvků 7 inzerátů 29.11.18 12:52

Tak u nas nepomohlo nic… Taky nejsem zastance „nechat dite vybrecet“ a tak ve dne houpu na skakacim balone a noci jaks taks mala zvlada, ale musi spat teda se mnou a nekdy jsou desne, a porad dokola kojim - hlavne kdyz ji rostou zuby… Nektere deti proste nespi ;) , cetla jsem ze spoustu deti zacalo spat lepe kdyz se prestaly kojit, ale to zatim nechci :) … Jinak nezkousela jste Sedalii?? Je to homeopaticky sirup, treba by vam pomohl ;) , pry tam jsou bylinky ktere ty deti uklidni

chaela
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 2 inzeráty 29.11.18 12:59

Já jsem zvyklá na všechno jít od lesa, čili tak nenapadne a postupně, že si dítě ani nevšimne, že ho něco odhaduju. S houpanim bych prestavala tak, že bych houpala čím dál min intenzivně. Takhle jsem odnaucila syna spaní na mě. A úplně v pohodě. Noci jsme měli stejně a téměř zázračné pomohlo přestat kojit. Když se v noci vzbudil, prso prostě nedostal, zkoušela jsem vodu, ale nechtěl, tak jsem mu držela dudel a měla ho v náručí stejně jak u kojení. Když fungovalo tohle, přestala jsem ho brát do náruče, jen dala dudel, pohladila a spát. Pokud kvůli ledvine potřebuje tekutiny, nauc ho pít vodu, věk na to dávno má a když zjistí, že nic jinýho není, nápoje se rád. Zkus rovnou hrnek, třeba s pískem, děti rady dělají to, co rodiče.

Ice79
Závislačka 2623 příspěvků 29.11.18 13:13

Měli jsme to podobně, pres den spánek v hacce a houpat. Večer usínání v hacce při houpání nebo jsem ho přenesla do hupky, když mi usnul u kojení, ale večer kupodivu spal i bez našeho houpání, asi protože byla tma. Teď už přes den nespí, ale večer v hacce usíná stále, má skoro 3 roky. Večer ho přenesu do postele. Koupila jsem větší hacku, do 30kg. :D Já bych asi houpala jen malinko, popř. jen když hrozí vzbuzení.

Celina
Závislačka 3638 příspěvků 29.11.18 17:28

A proč ho chceš odnaučovat něco, na co jsi ho naučila? To se mu nebude líbit, houpej dál

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 06:01

@Celina prosim????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 06:02

Dekuji za prispevky

Celina
Závislačka 3638 příspěvků 30.11.18 09:15
@Anonymní píše:
@Celina prosim????

proč ho chceš odnaučovat něco, na co jsi ho naučila? To se mu nebude líbit, houpej dál

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >