Jak odnaučit 16 měsíční dítě od kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tedicka
Nováček 6 příspěvků 20.10.18 21:35
jak odnaučit 16 měsíční dítě od kojení

Prosím, poradte, jak mam odnaučit ditko od kojeni…a jak zastavit tvorbu mleka? dekuji moc za nazory

Reakce:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 20.10.18 21:37

Proste nedat. Zalepit bradavky naplasti, mam au a konec.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19270 příspěvků 20.10.18 21:37

Prostě nedat. Jiný recept asi nebude. Pak se zastaví i mlíko.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 20.10.18 21:46

Na zastavení laktace fungují i bylinky, myslím že máta a šalvěj, ještě jsou i léky na zastavení. Jinak ještě chladit prsa a stáhnout co nejlevnější podprsenkou.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 20.10.18 21:46

Já odstavovala před deseti dny jedenáctiměsíčního. Prostě jsem prso nedala, bez pláče se to ale neobejde. U nás bylo štěstí, že jsem ho u prsa neuspávala. Ale kojení nad ránem mu chybělo, plakal. Ale vždycky tak deset minut, pak se ke mně přitulil a usnul. Přes den dítě zabavíš,, nejhorší jsou opravdu ty noci.

Jana206
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 20.10.18 21:50

Nedat nebo počkat do přirozeného odstavení.
Nevím,co chceš slyšet za fígl,žádný není. Důležité je,abys byla rozhodnutá Ty sama a některé matky psaly,že odjely a nechaly dítko tatínkovi nebo babičce.

Tedicka
Nováček 6 příspěvků 20.10.18 21:58

myslela jsem, treba naucit na jine mleko…z flasky mi nic nechce pit

Tedicka
Nováček 6 příspěvků 20.10.18 22:02

dekuji za rady :) snad se to povede

Capretta
Kecalka 394 příspěvků 20.10.18 22:05

Muj 14m z flasky nechce pit vubec nic, celkem mu to ale uz jde z hrnku, v noci nabidnu prvne vodu a prso pak bere symbolicky. Odstavovala jsem postupne, cestou nejmensiho odporu - odebrala kojeni postupne pres den, obeslo se to tak bez slz i bolesti prsou. No a tento tyden vsechno zpet kvuli viroze a ceka me to znovu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26489 příspěvků 20.10.18 22:07
@Tedicka píše:
myslela jsem, treba naucit na jine mleko…z flasky mi nic nechce pit

Většina kojených dětí z láhve pít nechce,zvlášť v roce a čtvrt. Většina dětí si v tomto věku nezvykne ani na chuť UM.

hapolda
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 20.10.18 22:08

Se starsi to byl 14ti denni boj. V noci jsem dala prso, po chvili vytahla a nastrcila flasku, chvili pila, zjistila, ze je to vlastne fuj a zase prso. Doba kdy pila z flasky se postupne prodluzovala, az se odstavila uplne. Mladsi v tomhle byla zlaticko. Rozhodla jsem se kojeni ukoncit, koupila UM a ji to bylo sumak :lol: kdyz jsem mela prsa nality, dala jsem ji to vypit. Definitivne odstavena v 16 mesicich ;)

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 21.10.18 07:24

A proč? Cikánky kojívaly do pěti let a taky všichni přežili :-)

lucynka25
Echt Kelišová 7632 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 12:13

@Tedicka já jsem první odstavila ve 2,5 letech. Byl to týdenní boj, pořád se dožadovala, ale chce to pevné nervy a být plně rozhodnutá nedat a vydržet.
Přeju hodně štěstí :kytka:

edit: a to zastavení, prsa odstříkat jen do úlevy a postupně by se mělo mléko ztratit,ale pokud máš hodně mléka jsou i léky

Taiylor
Povídálka 13 příspěvků 05.11.18 14:32

Také se teď chci o to pokusit,je nám 15.mesicu, prso má jak dudlik,neusne bez nej.????????

Naay
Stálice 74 příspěvků 06.11.18 21:36

Musela jsem ze dne na den přestat kvůli silným antibiotikům v roce dcerky. Naštěstí byla zvyklá se kojit pouze v ložnici v leže. Prostě jsme do ložnice přestaly chodit a uspávala jsem ji v kočárku (byla navyklá) na kojení v podstatě zapomněla, žádné řvaní, scény. První noc jsem měla strach, protože se v noci často kojila. Namáčela jsem dudlíka do vody, jinak si ho nechtěla brát a první noc jsem ji dala normální jídlo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >