Jak odnaučit 2leté dítě škrábat

484
26.6.15 23:17

Jak odnaučit 2 leté dítě škrábat

Maminky, moc prosím o radu, už nevím jak dceru (za měsíc 2 roky) odnaučit, aby nás škrábala do obličeje, jsme furt samá strupy a fakt to bolí. Vysvětlování nepomáhá, naopak se potom tomu směje, dokonce když jí to vysvětlím, že nás to bolí a zeptám se jí jestli to ještě bude dělat, když nás to bolí, tak se rozesměje a řekne, že jo (jako že to bude ještě dělat) a škrábne mě znovu :-(. Plácla jsem jí i do ručičky - nepomohlo. Trošku jsem jí taky škrábla, rozbrečela se i když to byl ode mě jen náznak - nepomohlo. Řekla jsem jí ať se tedy škrábne taky, škrábla se a rozbrečela a taky nepomohlo. Urazím se a nebavím se s ní a taky nepomáhá. Dokonce jsem jí dala jakoby na hanbu do postýlky a tay nepomohlo. Je strašně tvrdohlavá v oblíkání v jídle no prostě ve všem. Už si s ní nevím rady, měl jste to taky někdo tak? Sorry za román :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.6.15 23:22

@Dana 07 škrábla jsi mě, jdi pryč, do kouta a pak se přijd omluvit, do té doby tam stůj..já jsem smutná a nazlobená a ty jsi ošklivá a já ošklivou nechci.. Na každé poškrábání ta samá negativní reakce..pořád stejná.. jen at se směje.. on ji ten kout přestane bavit, neboj. Takhle to má jako hru, pokaždé je to jinak pestré v tom, co bude následovat. Ale nedávej ji za trest do postýlky..to má být milé bezpečné místo na odpočinek, ne hanba a trest - to si zaděláváš na další problém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.6.15 23:24

Zkusím děkuju :-). V postýlce mi nespí, spí mezi námi v posteli a postýlku má jen na občasné hraní s kolotočem, když už neví coby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26231
26.6.15 23:24

Škrábne, nevysvětluju, postavím na zem/odejdu/vykážu dítě pryč s náležitým komentářem, ale bez přehánění a divadla - Škrábeš, bolí mě to, zlobím se. Až se omluvíš, tak si budeme dál hrát/mazlit, cokoliv.
A tak to udělat pokaždé, nejlépe stejně a bez emocí a divadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.6.15 23:27

@Billi No tak to divadlo jsem taky občas použila, dělala jsem, že brečím jak moc mě to bolí, tak mě pohladila usmála se na mě no a zachvíli zase znovu škrábla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
26.6.15 23:29

Škrábnout do obličeje Tě dítě nemůže jen tak, to lze jen za určitých okolností (je chováno v náruči, někdo si s ním hraje na zemi, apod.) - tj. první věc, která musí přijít, je okamžité ukončení probíhající činnosti.

Je-li chováno v náruči a škrábne, položit na zem. Hraje-li si s ním někdo a dítě škrábne, hra končí… atd. atd.

Podle toho, co popisuješ, mi připadá, že Tvoje dcera aktuálně neví, co přijde. Jednou jde na hanbu, podruhé dostane přes ruce, potřetí začneš vysvětlovat, počtvrté jí řekneš, ať se škrábne taky… dokonce máma zahraje divadlo, super. Je to zábava.

Musí přijít jasný důsledek, tj. např. to ukončení probíhající činnosti apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.6.15 23:31

Jo a píšete počkat až se mi omluví, to jsem právě udělala s tím uražením že jsem odešla a ona do minuty byla u mě a řvala mamí malá (že mi chce udělat malá), tak jsem jí nechala mě pohladit a bavila jsem se s ní dál, ale stějně to furt dělá. Nejhorší je to, když odcházíme z hřiště které máme přímo před panelákem a ona nechce domů i když tam byla 2 hodiny a je 8 hodin večer, to pak jsou pořádný škrábance a můžu jí přemlouvat a domlouvat i 10 minut, že musíme domu a stejně pak ji musím chytnout a odnést domu s jejím řvaním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.6.15 23:33

@BohunkaP Takže trvat stále na stejném trestu. Snad to zabere :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
26.6.15 23:39
@Dana 07 píše:
Nejhorší je to, když odcházíme z hřiště které máme přímo před panelákem a ona nechce domů i když tam byla 2 hodiny a je 8 hodin večer, to pak jsou pořádný škrábance a můžu jí přemlouvat a domlouvat i 10 minut, že musíme domu a stejně pak ji musím chytnout a odnést domu s jejím řvaním.

Nezlob se, ale dvouleté dítě Tě neškrábne do obličeje, pokud mu to sama neumožníš. To je Tvůj problém, že se v této situaci necháš škrábnout.

Třeba moje děti ve dvou letech, pokud by byly na hřišti do osmi do večera, by byly vzteklé jako psi a v amoku by Tě nejspíš klidně pokousaly, protože by byly šíleně přetažené… samozřejmě chápu, že režim má každý jiný… ale i tyto věci je potřeba brát v potaz. Důvod, proč se dítě zrovna teď takto chová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
26.6.15 23:58

Ale ona mi to udělá z ničeho nic, třeba si hezy hrajem a pak škráb ani nevím proč.
Malá není spáč každý den spí dohromady jen 10 hodin nědy i méně, kdybych ji dala v 8 hodin do postele a snažila se jí uspat, tak mi zdrhne, chodí spát tak kolem 10 a vstává kolem 6-7. Kdyby byla přetažená, tak to poznám, tam jde jen o to hrát si na hřišti a aby bylo po jejím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
27.6.15 00:03

@Dana 07 určitě vytrvat tak jak ti holky píšou, my si teď prošli takovým obdobím, kdy malá řvala a vztekala se, nechtěla dělat určité věci, no přišli jsme na to, že prostě na ní zabírají takové věci jako říct už je pozdě, tak se ještě dvakrát sklouzneme na klouzačce, potom půjdeme domů najíme se, vykoupeme a půstíme si pohádku. I když je jí 19M velmi dobře chápe kolik je dvakrát, pokud začne mít náznaky že se vzteká a začne odmítat, tak znovu vysvětlím co bude následovat a dodám že pokud se ale bude cestou vztekat, tak se rovnou nají, vykoupe a půjde hned spinkat a to bez pohádky, no musím říct že toto u nás zabírá, když se opravdu začne hodně vztekat, popadnu jí do rukou a odnesu domů a opravdu jdepo jídle do koupelny a hned spát. Je zajímavé což mi došlo až teď když to píšu, tak nikdy v postýlce neřvala, třeba si tam ještě hodinu povídala s plyšákama, ale byla v tý postýlce. Máme zvyk že po koupání se díváme na Boba a Bobka a hrajeme si všichni spolu.
Ale upřímně mi taky chvilku trvalo než jsem přišla na to, co na ní bude platit, ale je to čím dál tím lepší, ne že by se nevztekala, ale nemá to tu intenzitu, už přišla na to, že když se něco řekne, tak to platí a myslím že by něco takového mohlo fungovat i na tvoji malou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
27.6.15 00:07

@medunka23 Ona je asi fakt chyba, že jsem netrvala na tom jednom trestu a zkoušela jsem jich víc dyž to párkrát nepomohlo :-(. Taky jí vše vysvětluju ona to chápe moc dobře, ale naschvál udělá pravej opak, je hrozně tvrdohlavá a ví, že si většinou všechno vyřve, tak zkusím i jí vše nepolovat a trvat si na svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
27.6.15 00:09

Ale je zvláštní, že když ublíží dětem v mateřském centru a já jí vysvětlím, že se to nedělá, že má místo toho udělat malá, tak těm dětem už neubližuje, ale na nás to prostě neplatí :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
27.6.15 00:11
@Dana 07 píše:
Ale je zvláštní, že když ublíží dětem v mateřském centru a já jí vysvětlím, že se to nedělá, že má místo toho udělat malá, tak těm dětem už neubližuje, ale na nás to prostě neplatí :-(

Na to si zvykej, to je normální… Dcerka je asi první dítko, že? :lol: Na rodiče, speciálně na mámu, děti vždycky reagují jinak a chovají se k nim jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
27.6.15 00:14

Jo je první a právě nevím co s tím, no zkusím co jste mi všechny radily. Babičky s tím nemají zkušenosti, jen moje mamka říkala, že jsem byla taky nervák, ale nikdy jsem prý neškrábala, tak mi s tím neměl kdo poradit. Malá si se mnou dělá co chce :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama