Jak odnaučit 21. měsíční dítě usínat u prsa?

19.3.17 17:02

Jak odnaučit 21. měsíční dítě usínat u prsa?

Zdravím,
potřebovala bych radu od zkušenějších. Naučila jsem si synáčka usínat u prsa (oběma nám to dost vyhovuje). Ale pomalu nám táhne na dva roky a babičky by si chtěly malého půjčovat i přes noc. Zatím je odrazuji, že mrňous je nespavec a budí se po dvou hodinách nebo je třeba od 2 do 5 vzhůru. Rekord od narození má 6 hodin v kuse, ale to se za tu dobu stalo asi 5×.
Vůbec nevím, jak ho to odnaučit, aby nebyl ukrutný řev, atd. Máte nějakou radu?
Předem děkuji za všechny názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

3154
19.3.17 17:08

Neodrazovat babicky, odevzdat dítě do jejich péče a odstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
19.3.17 17:08

Uspávám taky u prsa stejně staré dítě, ale párkrát už na hlídání byl a žádný velký řev ani noční buzení se nekonalo. Čili já bych ho zkusila dát na zkoušku na hlídání, třeba to projde i bez odnaučování :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
828
19.3.17 17:10

Mam doma to same. Ted jsem byla tri dny v porodnici a usnul bez prsa s tátou u pohádky. Po tom co jsem se vrátila uz zase usina u prsa. Tim chci říct ze pokud chcete přestat jen kvůli spaní jinde neni to potřeba…nejsou hloupý a vi ze babicka proste mliko nemá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 17:13

Moc Vám děkuji. Je pravda, že odpolední usínání taky probíhá v klidu. Dnes jsem u jedné babičky byla a musela jsme uspávat já, ale když mě nevidí, tak se nic neděje.
Můžu se zeptat, kdy plánujete přestat kojit? Nemáte strach, že to bude horší a horší? Nebo jen já mám závisláka? :) Ten jen vidí prso a začně mlaskat a ňam ňam :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69653
19.3.17 17:24

@Plesnivka Násilně jsem odstavila po 3. roce věku, bylo to už moje druhé dítko, takže 5 let kojení nonstop a už mě to začalo vadit. Ale tedy já měla obě děti naučené, že se u prsa neusíná, jo dostala večer napít, nebo třeba v noci, ale bylo to napít a pak spát. A když jsem spala v jiné místnosti, tak se budily mnohem méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
19.3.17 17:26

@Plesnivka Tak já očekávám, že vlivem dalšího těhotenství brzo přijdu o mlíko jako minule, takže se asi „problém“ vyřeší sám, protože do tandemu se mi nechce. Jinak bych asi nechala do samoodstavu, v případě, že by nebyl problém. Pokud by mi kojení z nějakého důvodu už vadilo, řešila bych operativně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
19.3.17 17:52

Je to teprve 14 dní, co se mi podařilo odstavit 19-ti měsíční dceru. Už jsem si myslela, že se mi to nikdy nepodaří a bála jsem se celonočního řevu, protože u něj usínala. Prostě jsem ji jeden den nechala utahat a prso nedala. Druhý den jsem řekla, že už mlíčko není a vzala to celkem dobře. Uspávání trvá cca půl hodiny, vykládáme pohádky. Občas zkusí „ham“, ale zvládla to. Snad se to podaří i tobě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 18:07

@Plesnivka Přidej k uspávání u prsa ještě nějaký rituál, pohádka, oblíbený plyšák… Děti jsou chytré vědi, že mlíko má jen maminka, až bude usínat u babičky, pochopí, že to musí jít bez kojení, jen s tím plyšákem a pomazlením s babičkou. No a kdyby to nešlo, půjde to časem, nic bych nelámala přes koleno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 18:36

Děkuji moc za pozitivní reakce. Bála jsem se, že mi napíšete, ať ho zavřu do pokoje a nechám vyřvat.:( Spinkáme spolu a vůbec mi to nevadí. Ba naopak. A když se v noci vzbudí, tak občas stačí jen mu říct, ať se přitulí a usne v pohodě a já taky. A aspoň hned zjistím, že má horečku, atd. Jen už to kojení je trošku otravné a občas pěkně kousne a to mě polévá studený pot. U babiček to zkusíme a pak mu zkusím vysvětlit, že prsíčko není. Jen si budu muset vzít neopren. :) Ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.3.17 18:45
@Plesnivka píše:
Děkuji moc za pozitivní reakce. Bála jsem se, že mi napíšete, ať ho zavřu do pokoje a nechám vyřvat.:( Spinkáme spolu a vůbec mi to nevadí. Ba naopak. A když se v noci vzbudí, tak občas stačí jen mu říct, ať se přitulí a usne v pohodě a já taky. A aspoň hned zjistím, že má horečku, atd. Jen už to kojení je trošku otravné a občas pěkně kousne a to mě polévá studený pot. U babiček to zkusíme a pak mu zkusím vysvětlit, že prsíčko není. Jen si budu muset vzít neopren. :) Ještě jednou díky

Vůbec to nehroť, pokud ti kojení nevadí koj dál, spaní u babičky můžete zkusit i tak… Moje 2,5letá se pořád ráda kojí, ale pokud není se mnou vůbec jí kojení nechybí. Jinak tedy já považuji společné spaní za ideál, člověk si ušetří noční vstávání :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bong
19.3.17 18:47

@Plesnivka já mám 2,5 letýho, spí s náma stále v posteli a bez prsu neusne :lol: Nevadí nám to, neopak si to užívám a předpokládám, že jednou tak nějak sám odpadne, udělej si to tak jak cítíš a aby vám to oběma vyhovovalo :*

• Citovat
  • Upravit
28853
20.3.17 07:51

Já bych řekla, že ještě kojím a dítě na noc prostě nedám, hotovo..

Kdybych chtěla odstavit, podnět musí přijít ode mě nebo od dítěte, nikoliv od otravných příbuzných. U nás to u všech dětí přišlo tak přirozeně, jak na to děti byly připravené. Tři starší děti mi neusínaly u prsa asi od roku, ale na večerní kojení byly zvyklé, jen jsem je uložila ještě v bdělém stavu a trvalo chvíli, než usnuly.Taky jsem kojila v průměru dva roky. Nejmenší holčička neusíná u prsa až teď, od dvou let. Někdy si ještě večer krátce cucne, někdy už ne. Pokud nepřijde situace, kdy je to skutečně nutné(třeba matka v nemocnici),nevidím nutnost dítě stresovat nějakým spaním u babičky a bez prsa, na které je zvyklé.

Když jsem byla v porodnici s druhou, staršího jsem ještě kojila, bylo mu 2,5 a chápal, že mlíko má jen maminka, šlo mu to normálně vysvětlit, neřval a na nikoho se nesápal. Nejsem zastáncem nějakého trénování něčeho dopředu, až to přijde, tak se to bude řešit. Babičkám bych slušně a důrazně řekla, že ještě kojím, na noc nedám a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
20.3.17 07:54

Mě se teda v noci nebudili, všichni tak od roku.To by mi vadilo ze všeho nejvíc, vstávat v noci k batoleti. Pokud byly tendence, taky jsem šla spát do jiné místnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15061
20.3.17 07:56

Já odstavovala kolem druhých narozenin, prostě jsem mu vysvětlovala, že mlíčko už tam není, že došlo. Dvouleťák už trochu rozumí, sice to trochu okňučel, ale celkem to vzal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama