Jak odnaučit 4 leťáka se v noci nepočůrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olis007
Závislačka 2989 příspěvků 19.02.17 07:56
jak odnaučit 4 letaka se v noci nepořurat?

Ahojte maminky jsem už bezradna :( nevím jak synovi vysvětlit že se nesmi večer počurat :( na odpolední spaní nema plíínu už strašně dlouho ale to noční nejde odbourat rano je vše durch mokre :( sem ztoho už neštastna neni to ani kde sušit a zachvily dojdou i peřiny a všechno :( jenže ja nechci dat plinu jelikož jsme měly problemy s kakaním vždy jen do pliny, to jsme tento tyden snad odbouraly a chodí na nočník kakat konečně…bojím se že když vratím na noc sekne se a na ten noční opět kakat nebude chtít jelikož bude vedět že dostane plinu a bude čekat na večer aby se do ní mohl vykakat jako kdysi…prosím o radu jak odnaučit??? bez toho aby se vratila plina :( moc děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 19.02.17 07:58

V noci vzbudit a dát vyčurat. Časem se naučí vydržet do rána.

Olis007
Závislačka 2989 příspěvků 19.02.17 08:02

@boball to sem zkoušela…vždycky když kojím mladšiho tak sem šla cca po 4 hod že ho dam vyčurat ale byl durch mokrej už :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 08:04

@Olis007 podle mě to neodnaučíš. Mám to za sebou se synem. Omezovali jsme pití - moje dítě pije i normálně hrozně málo, po páté hodině jsem mu dovolovala jen malou sklenku vody a stejně to nepomohlo. Budila jsem v noci - 1×, 2× a nakonec 3×, ale i tak byl minimálně 3× za týden počůraný - musela bych budit co 2 hodiny, aby to mělo efekt.
Nakonec byl ve stresu kluk, já byla nevyspalá, tak jsem to po 4 měsících vzdala a nechala jsem ho - s plínou. Půl roku byl denně počůraný. Asi měsíc před narozeninama najednou zázrak a od té doby má tak 1 nehodu za měsíc. Nebudím, neomezuju pití… Musel dozrát.
Ad buzení - naše doktorka nedoporučuje, skoro mi za to vynadala, že se tím nic nenaučí a jen to je zlozvyk, že se to nenaučí sám hlídat a budit, prý zná děti, co rodiče musí budit ještě v 6. třídě…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 08:05
@Anonymní píše:
@Olis007 podle mě to neodnaučíš. Mám to za sebou se synem. Omezovali jsme pití - moje dítě pije i normálně hrozně málo, po páté hodině jsem mu dovolovala jen malou sklenku vody a stejně to nepomohlo. Budila jsem v noci - 1×, 2× a nakonec 3×, ale i tak byl minimálně 3× za týden počůraný - musela bych budit co 2 hodiny, aby to mělo efekt.
Nakonec byl ve stresu kluk, já byla nevyspalá, tak jsem to po 4 měsících vzdala a nechala jsem ho - s plínou. Půl roku byl denně počůraný. Asi měsíc před narozeninama najednou zázrak a od té doby má tak 1 nehodu za měsíc. Nebudím, neomezuju pití… Musel dozrát.
Ad buzení - naše doktorka nedoporučuje, skoro mi za to vynadala, že se tím nic nenaučí a jen to je zlozvyk, že se to nenaučí sám hlídat a budit, prý zná děti, co rodiče musí budit ještě v 6. třídě…

Ještě doplním, že měsíc před 5. narozeninama. Teď má nehudu jen když je náročný den.

Olis007
Závislačka 2989 příspěvků 19.02.17 08:11

Jasny noo taky sem o tom hoodně četla že musí dozrat, jenže ja se bojím jak vratím plinu že i kakaní se nam opt blokne :( stím jsme měly problemy než se nam vykakal do nočníku :( a v 5 letech nas čeka velka operace, a nerada bych sním ležela ve špitale ještě s plinou což by bylo doost divny noo :(

elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.17 08:12

@Olis007 řeším to samé, za chvíli mu budou čtyři a tak obden je počůraný. :nevim:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.02.17 08:13

Je to otazka dozrani nervove soustavy a hormonu, to neurychlis. Jeste ma na to cas, dava se do 5 let.

lucillee
Echt Kelišová 8463 příspěvků 2 inzeráty 19.02.17 08:16

@Olis007 mame to velmi podobne, syn je vez pleny pres den od dvou let, asi ve 2.5 odmitl plenu na noc, ale skoro vzdy se pocural. Dle peditricky ma cas do 5 let a nemam zatim resit s urologem, protote je to proste nezrale mocove ustroji. No ja klidne budu prat 3× tydne, ale chtela bych mu pomoct, desne ho to mrzi…kazdopadne jsem narazila na super stranky www.nocvsuchu.cz je tam plno rad a typu…shoduji se s nasi pediatrou, ze do 5 let nastavit rezimova opatreni a cekat. Ja maleho budim a uz mame vychytane, ze ho musim vzbudit cca 2.5 max 3 hod po usnuti, jinak se pocura. Plenku si nenecha dat…

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 19.02.17 08:23
@Olis007 píše:
@boball to sem zkoušela…vždycky když kojím mladšiho tak sem šla cca po 4 hod že ho dam vyčurat ale byl durch mokrej už :(

A večer se vyčurá dost, před spaním? Omezit pití večer.

Olis007
Závislačka 2989 příspěvků 19.02.17 08:27

Ano večer se vyčura hoodně,,včera cca od 4 hod moc nepil spíš skoro vubec :( před chvily vstal opět vše mokre :( kdyby jen 3 za tyden ale počura se denně několikrat za noc :( achjoo takže radie nasadit zpět plinku? a co když blokne to kakaní? to bych nerada stalo nas to tolik sil a a hlavně nervu :(

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 19.02.17 08:28

Uz jsem se bala ze jsme v tom jediny, jsem rada ze ne :)) syn v cervnu 4 roky, pres poledne neme plenu od necelych dvou let ale v noci mel plinu suchou snad 3 :( vzdy kdyz jsme to zkouseli bez ni tak jsem budila minimalne 3× a stejne se pocural, naposled uz odmitnul plinupred 14 dny a pulku noci vydrzel, pak odmitnul curat a najednou se probudil pocurany :zed: ted jsem to odlozila na jaro, protozet mit kazdy den pocurany periny nemam kde susit porad…jinak je na vse strasne sikovny a byl ve vsem rychlejsi nez ostatni, tim ze ho tahl starsi bratr, ale to nocni pocuravani :nevim:

rozumbrada
Extra třída :D 13721 příspěvků 19.02.17 08:32

Tak mu dej tu plínku až usne.
Na to, co si myslí lidi v nemocnici, se vykašli. To ti může být úplně jedno.

boball
Echt Kelišová 9363 příspěvků 19.02.17 08:38

@Olis007 tak bych ještě zkusila mu dát plínku hadrovou. :think:

Olis007
Závislačka 2989 příspěvků 19.02.17 08:39

Ja vím ale i přitel a rodina už se na nas kouka jak kdybych byla neschopna matka co nenauči syna bez plinky :( achjo sem neštastna z toho už…ale jak piše pani už taky nemam kde sušit vše smrdí..nevím jak dal :(asi budem muset plinu vratit :( a prostě počkat :( jiank nevím

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Nejodvážnější národní kroj všech dob? V tomhle poletí Šteflíčková na Miss Universe!

Pokud Lea Šteflíčková na nadcházející Miss Universe nenadchne svou krásou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >