Jak odnaučit 4 měsíční štěně čůrat doma ?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:00
Jak odnaučit 4 měsíční štěně čůrat doma ?

Dobrý den všichni, mám takový dotaz na vás. Máme doma 4 měsíční štěně je to kříženec a čůrá a kaka jen doma na plenku. Když jdeme ven tak vůbec nic, litá sem a tam ale aby se vyčural nebo vykakal to vůbec. Přijdeme domů a vyčura nebo vykaka se na plenku. Když plenku odendam čůrá pořád na to místo i bez plenky neporadil by mi prosím vás někdo co s tím? Už jsem zoufalá :( předem děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
NinaU.
Kecalka 119 příspěvků 27.05.19 20:06

První chyba byla ho učit na plenku. Jinak rada je jediná. Trpelive sledovat a v momentě kdy to bude vypadat že se chystá vykonat potřebu, dojít s ním ven. To samé po jídle a když se vyspi. Venku chválit pokud potřebu vykoná, doma netrestat. Naše vydržel v 5 měsících i 6 hodin, takže to jde. Jen to chce trpělivost a důslednost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.19 20:10

Asi to bude znít úplně stupidne :mrgreen: ale u nás to zabralo :mrgreen: nás malej se naučil, že když to na něj šlo, tak jsme ho nestihli několikrát donést až ven a udělal to na dlažbu, pak když byl venku vyhledával pouze dlažbu. Takže měl pro sebe zahradu jak kráva a chodil jen na obložené schody :roll: :mrgreen: takže pak jsme otočili strategii a doma mu dali na určitě místo kus vykopleho trávníku a na něj jsme ho vždycky dali a během týdne chodil fakt jen venku na trávu :roll: :mrgreen: :nevim: je fakt, že vždycky jsme ho hodně chválili, i dobrutka za to byla :mrgreen:

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 102 inzerátů 27.05.19 20:13

Možna by pomohlo vzít plenu ven ;)

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:24

@NinaU. Mě právě napadlo dát ty plenky úplně pryč. Po jídle i po spánku ven chodíme dokonce i když si přestane hrát. Bohužel marně přijde domů a čura :(

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 44695 příspěvků 27.05.19 20:29

@Angieen95 jak dlouho jste venku? Jak dlouho ho máte doma?

NinaU.
Kecalka 119 příspěvků 27.05.19 20:30

@Angieen95
Ty pleny jsou k ničemu, většinu štěňat to akorát zkazí a pak se složitě preucuji. Žádnou jsem neměla a naučil se to rychle. Akorát jsem párkrát musela vytrit no.

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:32

@Markéta80 ono je jedno jak dlouho s ním jsme venku at jsou to hodiny nebo třeba jen půl hodiny vždy to udělá až doma :/ tak dvakrát se stalo že se vykakal a vycural venku a to jsme ho chválili jak trubky jak je šikovný a tak, ale dál už prostě necura :/ doma ho máme necelé dva měsíce proto už fakt nevíme co s tím i když se snažíme

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:33

@welovefashion dobrý nápad to vyzkouším, jen by jsme se te pleny jednou chtěli zbavit úplně..veterinář říkal že bude mít kolem 30kilo tak bych nerada sbírala bobky pořád

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:35

@NinaU. Takže myslíte že pleny úplně pryč? Že to bude pak lepší?

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 44695 příspěvků 27.05.19 20:36

@Angieen95 já brala okamžitě po probuzení a vyvenčila se vždy každá, velice rychle pochopily že když se vyčůrají dostanou něco dobrého. Raději kratší doba a častěji. Pokud by nic neudělal nepustila bych ho na zem a za hodinu jít zase a pochopí že musí venku. Naše pochopili smysl hned, nehody budou ale čím méně nehod tím lépe. je to boj, horší jak dítě :mrgreen:

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:42

@Markéta80 s tím nepuštěním na zem nevím nevim :D je strašně aktivní :D

NinaU.
Kecalka 119 příspěvků 27.05.19 20:44

@Angieen95
Dala bych tomu čas a rozhodně bez plen. Každé štěně se to naučí :wink:

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 27.05.19 20:53

@NinaU. Dobrá vyzkouším dekuji:)

Angieen95
Povídálka 21 příspěvků 28.05.19 21:07

@welovefashion zkusila jsem, a vůbec nic, všímá si úplně všeho ale plena ho nezajímá..zajímá ho vše ale čůrání ani kakání ne :/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama