Jak odnaučit 4letého syna závislosti na pohádkách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.14 19:16
Jak odnaučit 4letého syna závislosti na pohádkách?

Holky, prosím o rady a názory na věc. Ještě prosím o zachování anonymity, protože se za to opravdu stydím.
Tak začnu..máme s manželem dva kluky,4letého a 2.5 letého. Jeden týden v červenci jsem jela sama bez dětí a manžela na dovolenou. Manžel děti doma hlídal. Jenže on je typ rodiče, co chce mít hlavně od dětí klid a proto jim radějí pustí počítač, televizi, jen aby měl od nich klid, byly potichu a hlavně ho neotravovaly. Začal jim pouštět pohádky na malém notebooku(např. Požárník Sam, Kung fu Panda, Blesk, Letadla atd.)Kluci si na to dost zvykli, ale hlavně ten starší! Ten je nyní už opravdu závislý :,( 8o
Situace vypadá takto(denně kromě víkendu):Syn přijde ze školky v 15,16 hodin. Hodinu si hraje..Pak mu mu zapnu já nebo manžel Jim Jam a dívá se hodinu na pohádky. Mladší syn se dívá také, ale naštěstí u toho tolik nevydrží a odbíhá. Starší sedí na zadku a opravdu se celou dobu soustředěně dívá a nic jiného u toho nedělá. Pohádky skončí a starší chce hned pohádku přepnout na nějaké tučňáky na jiném programu!!To ho naučil tatínek a on to pravidelně vyžaduje! Už to předem hlásí, že mu to máme přepnout a vzteká se předem! :roll:
Pak je hned večerníček a až po něm si jde starší syn hrát!!
No vydrží tak hodinu a v 8 chce další pohádku. A to už je zase nějaká ta na malém notebooku, která trvá min.1.5 hodiny :poblion:
Proč to vlastně řeším, když je řešení tak jednoduché:prostě to nepouštět. Jenže syn je na tom tak závislý, že už předem řve, že to chce pustit a když mu to nepustíme, tak se vzteká a má hysteráky.
Já chodím 3× týdnně cvičit a manžel hlídá. To prostě vím, že on jim to pustí, žádné domluvy s ním nepomáhají!!Už jsem mu to říkala asi 1000,že mi to vadí, že jim vypěstoval závislost, ale jeho to absolutně nezajímá, hlavně že má od nich klid a může si být v klídečku na netu či čučet na televizi a má u toho klid.
Jsem z toho fakt zoufalá a nevím, kde najít řešení :think: Na tomhle se s manželem prostě neshodnem. Místo aby se kluků občas věnoval, něco je učil, raději to vyřeší takhle a ať má hlavně klid.
Závidím občas maminkám, jejichž manželé berou kluky ven, chodí s nima na kolo, sportovat..můj manžel takový není, je pecivál a bojím se, že mí kluci budou také takoví.
Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 23.09.14 19:22

Tvoje problémy bych chtěla mít. pokud nemá závislost na cigárech, chlastu a automatech tak co řešíš? pohádky? chodí kluk do školky? celý den je bez televize no tak večer chce pohádky, moje holka taky, ne denně ale prostě chce. jestli se ti to nelíbí tak příště nejezdi na dovolenky, nechoď cvičit a seď doma na prdelce, pokud taťka nechce nic vymýšlet tak hold mu pustí pohádku a co jako? já bych byla ráda že mi manžel aspoň hlídá, dneska manžel hlídal spící malou, tu jsem musela uspat, jet pro tu druhou, vzít si jí na nehty a pak s ní nakoupit a vrátit se tak abych byla doma než se ta první malá probudí protože manžel jí max vezme z postýlky a hodí na zem ať si leze kam chce.

vymysli děckám aktivity a pak ano, řeš že je nechtějí provozovat ale ty očividně si chodíš cvičit a chceš aby děcka asi četly encyklopedie :-)) po celém dni ve školce prostě děcko má právo na to sednout si a nic nedělat!! jako neříkám že denně nonstop ale ty píšeš o časovém pásmu od dovolené, holku bavil tablet 2 měsíce, teď si na něho nevzpomněla několik měsíců.

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 23.09.14 19:26
@martulkasloník píše:
Tvoje problémy bych chtěla mít. pokud nemá závislost na cigárech, chlastu a automatech tak co řešíš? pohádky? chodí kluk do školky? celý den je bez televize no tak večer chce pohádky, moje holka taky, ne denně ale prostě chce. jestli se ti to nelíbí tak příště nejezdi na dovolenky, nechoď cvičit a seď doma na prdelce, pokud taťka nechce nic vymýšlet tak hold mu pustí pohádku a co jako? já bych byla ráda že mi manžel aspoň hlídá, dneska manžel hlídal spící malou, tu jsem musela uspat, jet pro tu druhou, vzít si jí na nehty a pak s ní nakoupit a vrátit se tak abych byla doma než se ta první malá probudí protože manžel jí max vezme z postýlky a hodí na zem ať si leze kam chce.
vymysli děckám aktivity a pak ano, řeš že je nechtějí provozovat ale ty očividně si chodíš cvičit a chceš aby děcka asi četly encyklopedie :-)) po celém dni ve školce prostě děcko má právo na to sednout si a nic nedělat!! jako neříkám že denně nonstop ale ty píšeš o časovém pásmu od dovolené, holku bavil tablet 2 měsíce, teď si na něho nevzpomněla několik měsíců.

to jak u nás :mrgreen:

Neřešila bych to. Ono se to nezdá, ale školka je pro ně náročná, mají tam program, jdou ven, atd atd :nevim:

wobludka
Extra třída :D 11737 příspěvků 23.09.14 19:29

Tak třeba já jsem aktivity typu televize, hry, mobil apod. nastavila tak, že po sedmé hodině (přičemž ve všední dny tak v osm vypíná a odchod směr koupelna). Chápe to bez problémů, naučil se díky tomu hodiny… no ikdyby nechápal, tak ať třeba vzteky praskne že :D + další podmínkou je že se to bude hodit, takže na to nevzniká nárok automaticky (např. návštěva apod.). Co se tatínka týče, tak sis holt vzala pecivála, já to vidím tak, že s nimi stejně žádnou zábavu dělat nebude, ikdyby ses na hlavu stavěla, tak budou holt s tatínkem pohádky no.

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 23.09.14 19:30

Tak ho nechej ať si rve a diva se jen s tatou, to taky jde. Muj si je uz od 3 poustel sam. Jenze u nas mu to pro zmenu dovoluje babicka. Vyresilo se to tim, ze ma svuj notasek, takovou starsi mrchu. Kdyz nechci aby se dival, tak mu seberu z notasu bateku a proste notasek nefunguje a tim to konci. Tak si hraje s autama, nebo si kresli na dvere kridama (ma je natreny tabulovou barvou) Synovec taky jen pohadky pohadky aby rodice meli klid. Kdyz ho tu mam, tak proste pohadky nejdou a nazdar. Vyrvou se a pak si hraji. Chce to jen pevny nervy a najit zpusob jak je s prominutim precurat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.14 19:31

Proč to řeším?
Protože prostě cítím, že u syna je to už opravdu závislost a jakákoliv závislost je podle mě špatná. No každý má nějaké starosti :nevim: Mám jich více, ale řeším prostě tuhle :!

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.14 19:31

No ideální to asi není, ale akutně to zdraví také neohrozí. Mám stejně starou dceru a co se týká výchovy, také se v něčem s manželem rozcházíme, ale dcera ví, že co dovolí tatínek nedovolím já a v něčem jiném je to zas naopak.
Jestli pohádky pouštět nechceš, tak je nepouštěj a musíš se ztvrdit proti jeho vztekání. A idálně mu nabídnout nějakou jinou, dle tvého názoru, lepší a vhodnou aktivitu.

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 23.09.14 19:31

@atominnka jj všude stejný:-)) já když chlapovi nechala kdysi tu první holku tak jsem došla v 9 večer domů(chodila spát před 7) a holka lítala v pyžamku po bytě a manžel spal. holka měla možná rok a půl. nebo minule malá spala na balkoně, ještě jsem jí dala chůvičku, manželovi tu druhou k uchu a pak se mi přiznal že na něho zvonili sousedi že holka tam 10 minut řve a on jí neslyší!! a to měla malá 2 měsíce!!! po celém dni kdy holka je aktivní ve školce vůbec neřeším i kdyby tu proležela celej den, (denně by mi to asi bavilo) ale má někdy dny kdy přijde ze školky plná energie a jindy se tu vypleskne a nechce nic dělat. jako tyhle aktivní maminky miluju, švagrovka takto naprogramovala život neteři, 5× do týdne kroužek, víkendy jezdí po závodech, holka chodí brečet k babičce že je unavená a že jí to nebaví. že nemá chvilku pro sebe. super život :pocitac:

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 23.09.14 19:33
@Anonymní píše:
Proč to řeším?
Protože prostě cítím, že u syna je to už opravdu závislost a jakákoliv závislost je podle mě špatná. No každý má nějaké starosti :nevim: Mám jich více, ale řeším prostě tuhle :!

no tak zruš cvičení, svou závislost očividně. buď doma, nakup hry a večer hrajte dostihy a sázky. ne jako že si myslíš že budeš 3× týdně v tahu večer a chlap s děckama bude vymýšlet aktivity dle toho co si ty myslíš že je zdravé nebo ne. nebo vyhoď televizi úplně, hlavně doufám že si jí nepouštíš ty? ono totiž je dost blbé když maminka by čuměla na telku a zakazovala by to děckám

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 23.09.14 19:35

@martulkasloník no, můj hlídá zásadně s mojí babi - to kdyby se malej poo.ral. Nezvládne ho přebalit, hned :poblion: :lol: zatím kojím, takže sama fakt max na 3hodiny, ale až dokojím, tak seberu koně a zdrhnu na CELEJ DEN a můžou mi :* :pankac: Jojo, s dcerou jsem byla úzkostlivější, tam jsem nerada odcházela na dlouho.. za to te%d se na to třesu 8)

terulína
Neúnavná pisatelka 16823 příspěvků 23.09.14 19:41

Je to něco za něco, máš zase prostor pro sebe, což mnohé nemají :lol:
U nás to třeba nehrozí, neboť chlap chodí až kolem koupání a o cvičení si můžu nechat zdát. Když jsem chtěla cvičit, tak doma…

Pohádky bych zkusila omezit a nahradit třeba malováním, divadlem, legem apod., ale chlapa k tomu asi těžko přinutíš a u kluka budou hysteráky.

martulkasloník
Extra třída :D 12262 příspěvků 23.09.14 19:48
@atominnka píše:
@martulkasloník no, můj hlídá zásadně s mojí babi - to kdyby se malej poo.ral. Nezvládne ho přebalit, hned :poblion: :lol: zatím kojím, takže sama fakt max na 3hodiny, ale až dokojím, tak seberu koně a zdrhnu na CELEJ DEN a můžou mi :* :pankac: Jojo, s dcerou jsem byla úzkostlivější, tam jsem nerada odcházela na dlouho.. za to te%d se na to třesu 8)

no já chodím od děcek často ale rozhodně je nedávám manželovi. to radši placené chůvě a mizím, u té placené chůvy ano, tam mě zajímá co dělají ale ani tam bych neřešila že by holkám pustila televizi, však já jí mám puštěnou taky :mrgreen: ale když hlídá manžel tak to se fakt bojím co s nima provede. když se pokadí tak to je přebalí ale to poslocuhám měsíc že je musel přebalovat a že jsem to určitě nachystala naschvál :mrgreen: manžel ze zásady hlídá obě děti pouze spící, tak že když jdu třeba k holiči a on řekne že pohlídá musím se objednat na hodinu kdy půjde jedna i druhá holka spát aby on měl klid si lehnout k televizi nebo spát taky. pak když se probudí teda se „obětuje“ a dohlídá je do té doby než se vrátím. jako vymýšlet si že s nima má podnikat něco co je dle mě to správné kopne mě chlap do zadnice. já jsem ráda že mi pohlídá 1× do týdne, natož abych měla tento luxus chodit 3× týdně pryč a on hlídal.
třeba moje máti hlídá vnoučata zásadně u televize, pustí telku a konečná, neteře takto tráví u našich půlku prázdnin ale to je prostě daň za to že bráchové nechtějí řešit náhradní aktivity. já jsem holku na prázdniny před telku usadit nechtěla tak jsem jí zapaltila soukromou školku na měsíc a bylo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.14 19:50

Některým z vás to přijde jako malicherný problém. Jenže teď například chtěl syn Požárníka Sama a dlá mi tady už 10 minut hysterickou scénu, že mu to mám pustit. Říká, že mě nemá rád, odstěhuje se a teď mi řekl, že až přijde tatínek, mám se odstěhovat :lol:
Manžel tady není, ten by mu to už dávno pustil.Ten jak jednou zapláče, hned povolí :roll:
Navrhuju mu jiné varianty, ať si jdeme hrát pexeso, domino, s duplem..ale nechce :!

terulína
Neúnavná pisatelka 16823 příspěvků 23.09.14 19:51

Zkouší vydírat, jestli mu to projde. Musíš být holt nesmlouvavá. Většinou jsou matky ty „zlé“ :roll:

Karku
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 23.09.14 19:57

Jasně, že nechce..jeho tvoje vybraná zábava nezajímá :mrgreen: za mě, jestli ti to vadí, tak prostě to vypnu a nazdar, může se vztekat jak chce..a nebo mu řekni, že tv bude jen třikrát v týdnu, když budeš chodit cvičit, ale jinak vlastně nevím, co řešíš, vypnu tak je vypnuto..ale musíte s manželem oba vědět co chcete, když ty vypneš a manžel pustí, tak je jasný, že si to chlapeček vyřve..z mého pohledu to prostě takový problém není, vypnula bych a stav se třeba na hlavu..nebo bych řekla, že se rozbila tv..ale u nás je to asi jednoduchý, na tv koukáme až když děti spí a to jen tak jednou týdně..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >