Jak odnaučit 5měsíční mimčo usínání na rukách

3013
18.4.21 09:20

Jak odnaučit 5měsíční mimčo od uspávání na rukou

Ahoj holky,

malý teď neusne jinak, než uhoupáním v náruči. Je mu 5 měsíců, a když ho dám do postýlky, začne hrozný pláč. Když nezačne, tak se chvíli mazlí s muchláčkem, ale třeba po 10 minutách začne zase brečet…v noci spí krásně…
Většinou se ho snažíme uspávat okolo 20, ale usíná až ve 21..budí se okolo 3-4 na jídlo, a pak spí do 9…
Ale musíme ho předtím uhoupat, což trval většinou okolo hodiny :roll: a nosit ho, houpat, a to je velmi náročné, má 8 kg a nedokážu si to představit do budoucna…vůbec mě to nebaví, protože ho takhle musím uspávat i přes den…jediné, kdy usne sám, je právě v noci..
Dřív tohle neměl, to i sám usinal…poslední měsíc se s timhle potýkám, je to pro mě dost psychicky i fyzicky vyčerpávající, a vždy se děsím každého uspávání :roll:
Zkoušeli jsme všechno, dávat usínáčka, dudlíka, na bok, na záda…většinou když je na boku, dostane dudlík, zachumlá se do usínáčka, ale začne mrskat hlavou a přitahovat nohy k sobě a od sebe…a tohle dělá celou dobu a vůbec se neuklidní a pak začne brečet :roll:
Nechci, aby se takhle naučil, a teď doufám, že je ještě velká šance to změnit…zkoušela jsem ho jednou nechat i plakat, ale to už nechci…dostal pak hrozný hysterák, že mu i praskla žilka v očích :,( zkoušíme různé, dát si ho do postele, hladit po hlavě, po čele, masírovat, tulit se, ale on jen a jen brečí… :,(
Děkuji za jakoukoliv radu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
253
18.4.21 09:27

Potrebuje te. Uspavej dal, kdyz to vyzaduje. Ja takto uspavala syna do ruka a pul. Ano, bylo to narocne, ale jak mi to ted nakonec chybi. Zkus to vymyslwt tak, aby sis ulevila i ty-treba mic, apod. Muj syn to pak ze dne na den prestal vyzadovat a od te doby jen polozime do postylky a on do peti minut sam usina. Pevne nervy 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
18.4.21 09:29

Já jsem také dceru uspávala na rukách ale v sedě a houpala ze strany na stranu ale už mě toto uspávání nebavilo uspavala jsem ji takto do roka, nevím jestli by šlo toto odboutrat dříve ale já se spíš bala nebo jak to říct. No ale od toho roka jsem se rozhodla, že toto už fakt né a normalně jsem jí dalala mléko a lehla si s ní do naší postele a jak dopila hladila jsem jí nebo škrabkala na zádech a ted čteme i pohádky. Tohle praktikujeme do teď za 3 měsíce ji budou dva roky. Až usne tak ji pak jen přenesu do její postýlky :) Byla bych ráda kdybych jí mohla dát do postýlky a hotovo ale ona potřebuje kontakt a níkdy bych jí nenechala brečet to s ní raději budu ležet těch 30 minut. Vyzkoušejte a uvidíte myslím, že nechat díte vypakat je na nic. :) Přejji hodně štěstí a snad najdete možnost kde budete spokojení oba :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1128
18.4.21 09:53

Hele zkus si k nemu proste lehnout a nechat ho klidne brecet, ale na ruce ho uz nevzit… jestli uz ted tech 8kg nedavas tak do budoucna to nebude u nic lepsi… bude par dni mozna brecet, ale pak si zvykne uspavani vedle Tebe a snad to bude dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
18.4.21 10:08

Zkus najít nějaký kompromis, ktery by vyhovoval oběm. Abys mu houpání a kontakt uplně nesebrala, ale taky Te to nenicilo. Budoucnost neřeš, ja jsem se nervovala, ze dcera usina jen u kojenía ze dne na den to prestala vyžadovat… A zkusila bych ho upavat později, az pred devátou. Pokud to trva hodinu, znamená to, ze uspavas bdele, neunavene dítě a případná mrzutost (vas obou) a boje usnutí jen zatěžují…

Jinsk moje zkušenost s velmi narocnym uspavanim a spanim vubec - deti se nic nenaučí, nezvyknou si, nerozmazluji se… Proste v určitou dobu neco potřebuji a když jim to neupres, rychleji se srovnaji. Bejt mimino je pekne těžký :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
18.4.21 11:00

Odnaučili jsme takhle dceru ve 3 měsících. Dala jsem ji do zavinovačky a houpala ji ze strany na stranu v postýlce. Po 2 týdnech už ji to vadilo a usíná sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63520
18.4.21 11:02

@Melody26 tohle je teď u nás, pac začínají zuby. Supnu do šátku a hotovo. Za chvilku tuhos, odložím do postýlky a je klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat