Jak odnaučit, aby čůral do nočníku a ne na zem

31.7.13 17:12

Jak odnaučit aby čural do nočníku a ne na zem....

Ahoj mám takový problém s malým synem 23 měsíců, moc dobře rozumí slovu eee to znamená čurat. Když sedím na wc přijede ke me a řekne eee. Když jsme byli u tchánovců na baráku na zahradě tak dělal ee všude chodil bez pleny. Moc jsme ho chválili. V poslední době má ale zvyk, že i doma sundá plenu a udělá ee na zemi. Přitom ho posazuji na nočník nebo na záchodové prkýnko pro děti. V nočníku se vyčural asi jen jednou už sem bezradná. Někdy udělá na zemi i bobek. Myslíte že to chce čas a pochopí to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2244
31.7.13 17:16

Jako by to bylo o našem prckovi, ráda si také přečtu rady a tipy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1866
31.7.13 17:32

Mám stejný problém, synovi je taky 23m. Tak počkám, s čím kdo přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
31.7.13 17:35

Nekompromisně sundat plenu, utírat loužičky či bobky pořád vysvětlovat dokolečka. dcera má 2 a je to přesně týden co nemá plenu ani v noci. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
31.7.13 17:36

Taky potřebuju radu se stejným problémem. Jenže těch louží je i 17 za den, kdo to má vydzet utirat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
31.7.13 17:43

@barbarossa JJ přesně takhle to je :mrgreen: já sem taky nedělala nic jiného než že převlékala utírala a tak pořád dokola.Pak jsem začla dávat na záchod po jídle po spaní pak každou půlhodinu. Celkem záhul, ale dcera spolupracovala na záchodě se jí líbilo a během týdne pochopila. A spí i v noci bez plínky a PARÁDA, ta uspora peněz a navíc můžu jí kupovat kalhotky jako mladé slečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
31.7.13 17:48

Na zachode se malemu taky libi, jenze on chce furt akorat splachovat, louzi dela mimo. Uz jsem ho za to zkusila i trestat. :oops: Na tu usporu za pliny se tesim, zvlast kdyz za chvili budou potreba pro nove mimi. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1484
31.7.13 17:59

@barbarossa Jééé tak to gratuluju k miminku :kytka: A neboj malý na to přijde, hlavně trpělivost a netrestat to tomu moc nepomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
31.7.13 18:17

@Lucka beruska Přesně, jak píšeš - pochopí to, ale chce to čas.
Zkus mu dát nočník na místo, kde tráví nejvíc času, aby ho měl co nejvíc na očích. A počítej s tím, ze začátku musíš v tomhle myslet za něj, takže se ho neptej, jestli se mu nechce čurat, spíš zavel, že se jde na nočník. A chválit, chválit za každý i částečný úspěch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
31.7.13 18:32
@-Sára píše:
@barbarossa Jééé tak to gratuluju k miminku :kytka: A neboj malý na to přijde, hlavně trpělivost a netrestat to tomu moc nepomůže.

Diky za gratulaci. Kdyz mne uz ubiji, kdyz jdu po dvacare za den vytirat tu potopu v chodbe-jak po steneti. Snazim se jen vynadat, ukazat znovu nocnik, na kterem jeste pred chvili sedel a rict, ze curcur se dela tam nebo na zachode a ze je ostuda ostudny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
243
31.7.13 18:34

Ahoj,
dej mu čas, mám dvojčata kluky, prvně jsme to zkoušeli kolem 2 let, doma bez plenky, ale jak píšeš sbírala jsem bobky a čurali si na nohy, aniž by si toho pomalu všimli..byl leden, tak jsem to nehrotila, protože na ven by plenky dostali stejně… druhý pokus byl v červenci… kdy se krásně naučili venku čurat na mravenečky a přišlo to tak nějak samo a během dvou měsíců jsme byli i bez plenek na noc… netrap se a zkustě to později:-))
momentálně vytírám neustále- pořídili jsme si štěnátko:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25130
31.7.13 18:37

Můj syn je sice o dost mladší (15m), ale zkoušíme kuli miminku…čůrá každou hodinu, takže ho posadím na nočník a čekám, vyčůrá se, pochválíme…zkoušíme pár dní a problém s tím není, i přes odpolední spaní plína suchá, jak se vzbudí, jde hned na nočník. Na velkou ho dávám na redukci, ale tam nám to vázne :D

Co se trestů týče…polovina lidí říká netrestat, polovina vynadat, když „to“ udělá jinam. Já ho netrestám, jen pokud vím, že to naschvál zadržoval, nebo se naschvál někam schoval, tak nadávám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
31.7.13 19:04

Mám doma uplně to samé stane se že se za celý den 2X vyčurá do nočníčku pochválím a pak stejně na sem a také řekne eee a uteče :D a nebo si ted místo nočníku vzala můj koš na prádlo :D také chodím utírám a vysvětluji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená m.
2.8.13 13:00

@Lucka beruska zkus dát samolepku do nočníku :-) to mého syna baví, ale zas naopak si neumí říct..

• Nahlásit
  • Citovat
milla87
4.8.13 16:26

Taky mám doma 22 měsíčního syna a zkoušeli jsme to asi před měsícem vyčural se sice skoro vždy do nočníku ale kakat měl problem když nemel plínu tak že měl týden šílené zácpy tak jsem mu dala zase plíny a ted to budeme zkoušet znova tak jsem zvědavá jak to dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama