Jak odnaučit čivavku venčit se doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 23.10.14 15:20
Jak odnaučit čivavku venčit se doma

Milé maminky, dotaz asi trošku hloupý, ale jsem zrovna v takovém rozpoložení, že potřebuji každou radu. Pořídili jsme si malou čivavku, předtím jsem si načetla vše dostupné na internetu, ale moc toho není, knihy o čivavách jsou vyřazeny z prodeje…máme jí doma měsíc, je jí dva a půl měsíce..první dny jsme jí kromě venčení učili na záchůdek doma, kam docela dobře chodila…ne tedy sama, ale když jsme jí tam položili, vyčůrala se…pak prostě přestala a dělá to všude, kde se jí zlíbí…venku se vyčůrá skoro vždy a někdy i to druhé, ale přesto to dělá i doma…mám dvě malé dětičky, 22 měsíců a 4 měsíce a tak je pro mě složitější je rychle vypravit a jít ven…kdybychom měli jen psa, vyběhla bych klidně co hodinu, ale takhle je to o dost složitější…děti třeba spí, tak je nemůžu vyburcovat nebo i když jsme ready, než je oba obleču, nehoda je na světě. Nejdřív jsme čivavku po nehodě potrestali, pak jsme se ale dočetli, že se má trestat jen slovně když přistihneme při činu, jinak když to najdeme až po, uklidit to, aby to pes neviděl a dělat jakoby nic…tak to teď takhle praktikujeme, ale přijde mi, že dělá naschvály, manžel s ní třeba ráno přijde z venku, kde se vyčůrala a ona hned v předsíni přidřepne a čůrá znovu…poraďte, jak na to, co dělám špatně…vím, má ještě čas, ale bojím se, aby opravdu přestala…venku je 3×-5× denně..moc děkuji za rady a postřehy :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Jitus.Slavickova
Závislačka 4858 příspěvků 23.10.14 15:31

Ahoj, noo ja mam rocniho alficka a ten venku vubec a chodil doma, bylo to na palici, i kdyz jsem s nim chodila 10× denne, pak jak kdyz strihne a jen venku..navic mame kocky a kdyz ma nouzy ted jde do kockolitu ke kockam..ale zeby chodil ven a pak jeste dona, to ne, me bylo receno ze do 6 mesicu za tohle netrestat ze to nema cenu, tak asi mit trpelivost a chodit s ni dal ven, i kdyz s detma to je narocne..drzim palce at se nauci rychle..

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 23.10.14 15:32

@Jitus.Slavickova já si pořád říkám, přeci nepřestane „jen tak“ doma…musí k tomu mít nějakej podnět, proč přestane…ale když říkáš, jako když utne, myslíš že je možný, že prostě ten pejsek do toho dozraje a prostě přestane? to by bylo supeeeer :)

miminec
Kecalka 173 příspěvků 23.10.14 15:38

@Chiřdlová Máme doma taky čivaváka, a od malinka jsem ho učila na plenkové podložky, nejdříve byly v bytě na několika místech a jakmile se vyčůral tak sem ho dávala na podložku, aby věděl, že má chodit tam a teď máme v bytě jen jednu podložku a tam chodí v noci když potřebuje, jinak vydrží a chodí ven cca 3-4 denně.

Jitus.Slavickova
Závislačka 4858 příspěvků 23.10.14 15:38
@Chiřdlová píše:
@Jitus.Slavickova já si pořád říkám, přeci nepřestane „jen tak“ doma…musí k tomu mít nějakej podnět, proč přestane…ale když říkáš, jako když utne, myslíš že je možný, že prostě ten pejsek do toho dozraje a prostě přestane? to by bylo supeeeer :)

Ja nevim, nas Alf prestal no, chodili jsme s nim ven a casem to doma delat prestal..kolik ty vasi smudline? dneska chodime 3× denne a bez problemu..

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 23.10.14 15:40

@Jitus.Slavickova budou jí teprve tři měsíce… @miminec my právě Aidu také pokaždé když se vyčůrá jinde, odneseme na ten její záchůdek, ale zdrhne odtamtud a prostě tam nepůjde a nepůjde :(

sissi79
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 15:42

Neni podchlazena? neziskava si pozornost? :nevim:

Chiřdlová
Kecalka 441 příspěvků 23.10.14 15:45

@sissi79 podchlazená nevím, je pravda že teď jak přituhlo, klepe kosu a venku moc být nechce…a pozornost to určitě, jelikož se jí nemůžeme věnovat na 100%, když máme ještě dvě dětičky…ale zas nejdřív byly děti, pak psík, tak je takhle zvyklá od začátku

Aríí
Generální žvanilka 24799 příspěvků 23.10.14 15:54

@Chiřdlová Je to mimino. U ani ne tříměsíčního štěněte, je naprosto běžné, že čůrá po bytě. Je potřeba s ní chodit po spaní, po jídle, po hraní. Kolikrát je to každé dvě hodiny. Je to u štěněte naprosto běžné a v pořádku.
Venku chválit, doma nehody ignorovat, říct fuj, ale žádné trestání.

Jitus.Slavickova
Závislačka 4858 příspěvků 23.10.14 15:55

Jezus to je mrne, klido ji dejte uz njaky triko nebo svetr..jsou dost zimourivi..ja bych ji dal vzdy dala na plenu nebo na co chodi a a dal vencila..je fakt jeste mala aby chapala ze jinde ne..

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 23.10.14 16:01

Ten pes má v hlavě guláš, když jednou ho učíš dělat potřebu doma a podruhé ne. Odstraň záchod pro kočky a holt se štěnětem musíš běhat furt, když ti děti spí, proč je budíš? Nemůžeš se štěnětem vyběhnout před barák a nechat děti spát?

Buď se štěnětem co nejvíc venku, stejně určitě chodíš s dětmi. To se pes několikrát vyvenčí a ty můžeš chválit a jásat :)

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.14 16:07

Trestat 2,5 měsíční štěně za tvoji chybu??? Nejdřív učit na záchod, pak zas ne :roll: Má chuděra v hlavě guláš z toho všeho. Jako první bych odstranila záchod doma a učila jen na ven. Prostě každé dvě hodiny ji vezmi a jdi s ní ven. I kdyby jen na 5-10 minut. Tu dobu ti děcka doma určitě vydrží. Když se pes probudí, čapnout a jít ven… A za každé čůrání chválit a chválit. Za chvíli si na to zvykne a pak postupně dobu prodlužovat…

macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.10.14 16:10

@Chiřdlová co opravdu funguje a mám to vyzkoušené na nejednom psovi je, že ihned po probuzení, ale tím myslím hned jít s pejskem ven. A to během dne několikrát+alespoň jednou v noci. Nikdy ho nenechat vyčůrat doma(nesmí to prostě stihnout)a naučí se, že se potřeba dělá jen venku. Je mě jasné, že to s dětmi hned nejde, ale ty bydlíš sama nebo s manželem?? Naučila jsem svého posledního psa nečůrat doma za 14dní. Ve dvě ráno v březnu jsem sní chodila ven, hrůza co ti budu vykládat a vyplatilo se. Už se mě doma nikdy!!!nevyčůrala…

Alušáček
Závislačka 3480 příspěvků 23.10.14 16:14

@Chiřdlová Předem musím napsat, že trochu nechápu pořízení štěňátka když máš takhle malinké děti, to se pak těžko stíhá… Naše čivava asi pul roku čurala doma na přebalovací podložky i venku, pak sama začala čůrat jenom venku. ;)

Hoa Mai
Kelišová 6086 příspěvků 20 inzerátů 23.10.14 16:15

@Chiřdlová Prosímtě, pořiď si jakoukoliv knížku o výchově psů, je jedno jestli je to čivava nebo bernardýn, ty základní věci jsou stejné (btw měla jsem čivavu 17 let).

1)dvou a půl měsíční štěně je mimino. Doma bude čurat ještě pár měsíců, to je normální. Po půlročním dítěti taky nechceš, aby chodilo samo na záchod. 2)NETRESTAT, NEŘVAT!!! Když to udělá doma a chytneš ji při činu, tak jen říct důrazně FUJ, NESMÍŠ. Nemáčejte jí v loužičce čumák, neplácejte novinama ani nic podobného. To nácvik akorát zhoršuje!!! Když se doma vyčurá a vy nejste u toho, máte smůlu, budete muset mlčky uklidit a nedávat jí to nijak najevo, už to nepochopí. 3)co nejdřív přestaňte se záchůdkem. Učením psa na potřebu doma si většinou zaděláš na problémy, pes má pak v hlavě guláš, co je dobře a co ne.

1. chodit často ven. Máš malé děti, ale když spí, tak prostě budeš muset vyběhnout před barák a když se budete chystat ven, tak je trochu popohnat.
  2. když se vyvenčí venku, hodně zřetelně pochválit, pohladit, třeba i dát pamlsek.
  3. měj trpělivost, některým psům jde nácvik rychleji, jiným pomaleji, ale tvůj pes je ještě moc malý na to, aby to uměl. Neměj na něj přehnané nároky, kor když mu ten nácvik moc neusnadňujete a pletete ho.
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >