Jak odnaučit dítě na UM v noci nejíst?

485
26.6.15 08:10

Jak odnaučit dítě na UM v noci nejíst

Ahoj maminky, mám dotaz. Synovi je téměř 8 měsíců a tak bych ho chtěla odnaučit už noční pití. Než jde spinkat, tak ve 20:00 vypije cca 160-180ml kaše. Pak se vzbudí v 00:00 cca a vypije 140ml mléka, a pak 120ml ve 04:00. On teda celkové špatně spí. Mezi jídly se budí a chce buď dudlík nebo čaj. Ale mám pocit, že v tomhle věku by už v noci neměl tolik jíst. Někde jsem četla, že děti dobře spí po klasické krupicové kačičce. Nemáte s tím některá zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5744
26.6.15 08:12

@Adis89 Jestli jde o zvyk a ne o hlad, nepomůže krupice ani nic jiného. Prostě nedat, pár nocí to vydržet a přestane to vyžadovat. Jiná cesta asi není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26669
26.6.15 08:20

Krupicovku bych nedávala. Je to pro takové mimino dost těžké jídlo, tak aby jste nevstávali s bolením bříška… Jak jí přes den? Mám skoro ročního a když přes den méně jí/pije, tak máme kolem půlnoci svačinku. Jinak má v noci/nad ránem 1× UM. U staršího jsem to zrušila až kolem 2 let.
Jediá rada je nedat. To jsem dělala u prvního, vzala jsem si ho do postele a vysvětlovala jsem mu, že se nepapá, hladila jsem, mazlila, ale plakal.
Dělala jsem to tak, že jsem posouvala, řekla jsem si, že první UM bude až kolem 2. a posouvala tam. Na mladšího to třeba nefunguje, takže ten jíst potřebuje.
Někdo dělá méně a méně UM, někdo dělá slabší UM… Ale je otázka, jestli to je hlady nebo ze zvyku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18687
26.6.15 08:23

Nevim, muj syn spaval ve trech mesicich celou noc, od peti mesicu chce v noci jedno piti, ted ma rok a dostane v sest kasi, v sedm mleko, kolik da, vetsinou jen 60-100ml, pak se budi kolem 2-4 rano a vypije 150ml, pak ji snidani kolem 8-9. Kdyz se probudi v noci driv, dostane napit vody a dudlik a klidne usne. Pokud dam jen vodu nad ranem, rve a rve. Nedostava uz flasku s klasickym dudlem ale s tim ucicim. Trapit ho nebudu, to mu radeji dam napit. Kdyz mu v osmi mesicich rostly zuby, taky chtel pit dvakrat za noc, jak se prorezaly, zase se to upravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
26.6.15 08:36

@Billi Přes den jí asi takto: kolem 08:30 má na snídani kaši ze 100ml mléka někdy má mezi tím svačinu půl přesnídávky (to když nespí), když mi venku usne, tak se probudí až na oběd a to sní většinou kolem 200g masozel, pak má asi ve 14:30 namačkaný banán s jogurtem nebo jiné ovoce, pak má v 17:00 120ml mléka a pak před spaním tu kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9575
26.6.15 08:42

@Adis89 kolik váží? Mi to přijdou jako ne úplně velké porce :think: Mám stejně staré dítě a kolem 6h. má 120ml mléka, v 9h. celou přesnídávku, ve 12h 200g masozel., v 15h jogurt (150g), v 17:30 kaši ze 120ml mléka a na noc 120ml. mléke. Většinou se vzbudí kolem 22h (než jdu spát), dám 120ml mléka aspí do těch 6h. Ale třeba starší měl prostě hlad (což s tím co ti sní bych se nedivila, kdyby to doháněl trochu v noci) a mléko jsem dávala do roku a půl určitě, pak jsem se snažila to teprve nějak korigovat. Na 8M má na mléko nárok, dávala bych dál ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
26.6.15 09:02

Pokud má hlad, tak vám kašičky na noc asi nepomůžou. Syn se budil v noci na jídlo 2× do roka, po roku jen jednou a to nevypil ani poloviční dávku, takže teprve tohle byl pro mně impuls na zrušení nočního papání. Také jsem zkoušela kašičky na noc, ale stejně se budil. U téměř 8 měsíčního mimina mi přijde normální, že má ještě v noci hlad. Já chápu, že by bylo pro vás lepší kdyby spalo celou noc a nepapalo, ale evidentně ještě celou noc bez jídla nevydrží, nic ve zlém. Takže já bych zkusila tu kašičku a pokud by to „nezabralo“, tak bych mu dala ještě čas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1670
26.6.15 09:03

@Adis89 rekla bych ze ma hooodne malo jidla jime daleko vic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
26.6.15 09:06

U nas to byla prave ta kase, po ktere se mi v noci budila, kdyz ted pije UM, tak spi krasne celou noc v kuse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4157
26.6.15 09:48

Haa :) tohle jsem řešila u druhého syna…první od 5.měsíce spinkal hezky celou noc, druhý ač jsem vyzkoušela cokoliv do roka a půl byl jednou, spíše 2× za noc na um…snažila jsem se dávat, kaši jako večeři a před spaním um (to fungovalo u staršího kluka), zkoušela jsem mu nedat to mlíko, ale to zbytečně řval a budil staršího, nahrazovala jsem vodou/čajem, dělala slabší mlíko…nic a přešlo to až když měl střevní problémy a to mlíko nemohl mít vůbec…takže na 8.měsících je to ještě v pohodě…

A jak ti jí přes den, u nás je pravda, že první kluk jedl nádherně a všechno, druhý tomu přes den tolik nedal, tak pak měl asi i hlad v noci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama