Jak odnaučit dítě spát přes den bez plen?Pomoc

46
3.6.16 15:28

Jak odnaučit dítě spát přes den bez plen?Pomooc

Holky prosím poraďte mi jak mám prcka odnaučit spát přes poledne bez plen? Párkrát se nám to povede, ale teď poslední dobou jsme na začátku :( malému je 2,5roků a v září nastupujeme do školky :-(

Příspěvek upraven 03.06.16 v 15:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24406
3.6.16 15:30

Nepises kolik mu je. Prostě vydržet, o okud bude suchý tak přestat dávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3556
3.6.16 15:34

Kazdy dite k tomu musi uzrat :nevim: u nas se to naucil taky pozde, to samy treba kakani do nocniku..
Nech prcka pred spanim vycurat, rikej mu ze musi kdyztak na zachod/nocnik..
Ale nehody se stavaj i dyl, obcas se pocura i prvnak..
Takze proste klid, on se k tomu dopracuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3556
3.6.16 15:37

Tak to mame stejnej vek, taky jdeme od zari. Mne uz teda pres den ani nespi. Kazdopadne na to musej byt ve skolce zvykly a proto maji mit deti s sebou nahradni obleceni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20752
3.6.16 15:48

@Chlebuš Dej ho před spaním vyčůrat. To je základ.
A do školky pod sebe nepromokavou podložku, vysvětli učitelkám situaci a aby na něj dohlédly, aby se před spaním vyčůral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
3.6.16 15:53

Holky já ho dávám před spaním vyčůrat a ještě jsem štastná když se vyčůrá hodně :D a i když spí jen hodku a půl tak se stane nehoda :zed: zrovna dneska jak se počural tak jsem mu řekla Davídku ty jsi počůraný a mu to začalo vadit.Tak jsem mu nachystala čisté oblečení aby se sám převlíknul, aby jsem mu to nedělala tak jednoduché, že když se počurá, že ho sama převleču. Nedělám blbost??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6542
3.6.16 16:00

@Chlebuš u nás ve školce dávají plínu, když je to přeba. Balík stojí na značce v šatně.
Plínu jsme vzali až když byla týden plína suchá.
Musí dozrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
3.6.16 16:10

Já jsem si právě tento týden ve školce vyzvedla papíry a tam bylo napsáno co všechno musí umět před nástupem do školky a pokud to prý nepůjde tak že po třech měsících se rozhodne jestli tam zůstane nebo ne. Zdá se mi že je to hodně přísné. Tam píšou, že plíny jsou absolutně nepřístupné a že se musí umět sám obléc atd..Myslím, že ve 2,5letech je to celkem mazec 8o. Malý je hodně akční ale máme problémy s tím, že co se týče mluvení tak je hodně lenivý a místo aby řekl pes tak raději udělá haf haf. A to už prý musí umět mluvit a říct svoje jméno a příjmení :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.16 16:27

@Chlebuš
mala ma 2,5 - skolku od zari hodne zvazujem (zapsana je), mluveni minimalni, oblect se neumi, plinky potrebuje… tady jsou ted k detem ve skolkach daleko benevolentnejsi (neziju v CR), ale stejne mi prijde, ze to v zari proste neda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2371
3.6.16 16:45

@Chlebuš Samozřejmě se snaž ho vést k samostatnosti, ale z pokynů o tom co by měl umět nebuď vystrašená. Obléct aspoň snaha o samostatnost, ale uč. pomohou, s mluvením se mezi dětmi taky určitě zlepší. Ale plíny v běžné státní školce určitě ne - občasná nehoda se jistě toleruje, ale pravidelné počůrávání by byl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11631
3.6.16 17:01

Já ze začátku hlídala při spaní, když jsem slyšela zavrtění, tak jsem se šla podívat jestli se neprobudil, protože čůral, těsně po tom probuzení, párkrát se mu stala nehoda, asi třikrát a od té doby je to v pohodě, vydrží třeba i tři hodiny bez počůrání. Já mu tu plínu sebrala a prostě zkusila, myslím, že kdyby měl plínu, tak se do ní vyčůrá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28885
3.6.16 17:09

Přijde mi normální, aby dvouapůlleté dítě dokázalo vydržet bez plíny přes den. Navíc i základ oblečení- tričko, kalhoty, kalhotky, nazout papučky, to je snad základ ne? Tohle se dá pěkně naučit už od mala, jen chtít s tím něco dělat. U nás bez tohoto do MŠ snad ani neberou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
790
3.6.16 19:09
@Chlebuš píše:
Já jsem si právě tento týden ve školce vyzvedla papíry a tam bylo napsáno co všechno musí umět před nástupem do školky a pokud to prý nepůjde tak že po třech měsících se rozhodne jestli tam zůstane nebo ne. Zdá se mi že je to hodně přísné. Tam píšou, že plíny jsou absolutně nepřístupné a že se musí umět sám obléc atd..Myslím, že ve 2,5letech je to celkem mazec 8o. Malý je hodně akční ale máme problémy s tím, že co se týče mluvení tak je hodně lenivý a místo aby řekl pes tak raději udělá haf haf. A to už prý musí umět mluvit a říct svoje jméno a příjmení :zed:

Ahojky u nás taky psali že pliny jsou nepřipustne. Ale hodně záleži na učitelkach. Muj syn 3roky (mněl v lednu) má ve školce plinu na spáni ještě teď. A není tam jediny. Teprve teď se mi přestaval počuravat, konečne pochopil že si musi chodit na wc sam. A to nemá plinu přes den už od 2let. Už jsem myslela že se to nenauči. :P Teď o prazdninach chci vzit plinu aspoň na poledni spani.
A s tím oblekaním to taky nebylo slavne když v záři nastupoval. Umněl si jen sundat teplaky. Takže ještě určitě něco dopilujete. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
3.6.16 19:23

@svadlenka Ahojky no malý umí ze sebe sundat všechno, a dá to na hromadu sice to je kupa ale aspon tak :mrgreen:.S tím oblékaním to máme složitější. Tričko si dá v pohodě. Ale tepláky to už si dá do jedné nohavice dvě nohy :D :D Trénujeme pořád tak snad se to zlomí. Máme na to ještě tři měsíce :dance: Za měsíc mám termín a někdy mám pocit že z malého porodím dřív :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2371
3.6.16 19:26
@Chlebuš píše:
@svadlenka Ahojky no malý umí ze sebe sundat všechno, a dá to na hromadu sice to je kupa ale aspon tak :mrgreen:.S tím oblékaním to máme složitější. Tričko si dá v pohodě. Ale tepláky to už si dá do jedné nohavice dvě nohy :D :D Trénujeme pořád tak snad se to zlomí. Máme na to ještě tři měsíce :dance: Za měsíc mám termín a někdy mám pocit že z malého porodím dřív :mrgreen: :mrgreen:

Pokud je mu 2,5 roku, zvládá se svlékat, oblékat se snaží jak popisuješ, tak v tom nevidím problém. A vím o čem píši - 15 let jsem učila v MŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama