Jak odnaučit dvouleté dítě spát odpoledne?

24
13.11.19 14:31

Jak odnaučit dvouleté dítě spát odpoledn

Ahoj, mám 2 a půl letého klucinu a už půl roku po obědě usne jen v kočárku. Buď by nešel spát vůbec nebo v kočárku. Zkoušeli jsme vše možné. Dávat ho později, víc unavit, přenést…
Ráda bych aby spinkal doma v posteli. Když nespí jde spát hrozně brzy navečer a druhou část noci se převaluje a už moc nechce spát. :zed:
Díky za tipy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19615
13.11.19 14:46

Naši malou jsem párkrát přenesla z kočárku do postele a zjistila, že se tam spí líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2747
13.11.19 14:48

@janina89 mame to stejne. V kocaru usne temer vzdy v poledne (chodime pro starsiho do skoly). Do postele v poledne odmita jit, i kdyz na nem vidim velkou unavu. Asi by mu neco uteklo :lol: Neresim to. Do postele jde vecer ve stejny cas at spi nebo ne. Obcas je to odpoledne sice narocnejsi, ale da se to prezit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
13.11.19 14:52

Naše malá spala odpoledne pár měsíců v kočárku, uspala jsem ji v něm a prostě v něm spala zaparkovaná v chodbě. Naštěstí mohl stát a malá spala dál. Když jsem ji chtěla „přeučit“ na postel, asi v 15m :D tak jsem tam s ní prostě ležela, zpívala naší usínací písničku, nedovolila jí utíkat… pouštěla hrající usínací sovičku. Byl to někdy mor, někdy bylo to uspávání na hodinu, výjimečně jsem to vzdala. A nakonec si to sedlo a normálně usíná v postýlce… ale pořád je zvyklá, že tam s ní sem, pustí se ta sovička a ještě dostanu rozkaz Zpívat („pívat“). Rozkaz ráda splním :D protože teď měla na houby období, uspávání nejmíň na hodinu, strašně špatně spala… a teď si oblíbila „spi děťátko, spi…“ a krásně se to srovnalo :palec:
a co na ní platilo a platí, to jsem začala dělat před pár měsíci, že jde spinkat panda (nebo jiný plyšák, u nás to obměňuju dle aktuálního oblíbenýho plyšáka, teď je to papoušek) a jde taky… tak to zkusit přes to zvířátko, že půjde spát taky nebo že půjde malej toho plyšáka uspat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
13.11.19 15:09

Já jsem radši až do 3 let chodila v poledne s kočárem a nechávala spát na chodbě, než aby tropil scény nevyspáním. Když totiž nespal, nejpozději kolem třetí odpoledne se z šikovného chlapečka stala krvelačná bestie, která jenom řvala a kopala… Takže nevím, jestli u vás bude přechod na nespaní lepší, ale u nás to bylo prostě menší zlo pro všechny. :nevim: Čemu vadí, že spí v kočáru? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.19 21:18

@prejeta_zaba vadí to tomu, že se tam vůbec nevejde… Jinak by mi to bylo vlastně jedno. Ale má pro představu velikost oblečení cca 98. Je hrozně dlouhý, zkroucený jak blázen :roll: A kočárek se mi nevejde do chodby a začíná u nás mrznout takže když ho nabalim tak je tam jak ve formičce :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
14.11.19 21:19
@P4ja píše:
Naši malou jsem párkrát přenesla z kočárku do postele a zjistila, že se tam spí líp.

Taky jsem o tom přemýšlela, on už se tam vůbec nevejde, je to dlouhán.
Tak třeba se podaří, díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
14.11.19 23:16

Pořídit větší kočárek? Za par korun na bazaru se to da. Já kupovala v létě kočár golfky pro syna na dovolenou, a to měl v říjnu 5 a drobek není. Ale taky spí pořad po obědě, doma mi neusne, ale ve školce spí. Na dovci by byl vyřízeny. Pokud nechodil do školky tak doma do 3 let spal taky v kocaru, v posteli spát vůbec nechtěl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5531
14.11.19 23:45

Zkusila bych přenést do postele, popřípadě koupit větší kočár na bazaru. Můj má 4 a doteď prostě po o spí. Hlavně tedy ve školce. Spaní bych neodbourávala. Pak stačilo jen jet někam autem a usnul, byl protivnej… Nebo to zalomil odpoledne a večer nemohl usnout. Zkrátka bych dělala vše proto, abych se v tomhle přizpůsobila, když ještě spaní potřebuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
15.11.19 19:08

@Emisis To ráda slyším :) A jaký máte kočárek. Pokusím se ho teď přenášet a kdyby neklaplo tak větší kočárek i když teda máme celkem velký tak bych potřebovala nějaký tip :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
16.11.19 20:35

@janina89 z dvojkombinace Baby design Lupo, vleze se i do Bugaboo Bee. Ale primárně pro něho jsme kupovali golfky Maclaren Techni XT mám dojem, za 700kc. Je to starší typ, vzadu jsem prisila tu plandavou část a vyspal se hezky :) spava na boku tedy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat