Jak odnaučit fenku, aby nečůrala doma?

1
30.1.21 05:49

Jak odnaučit fenku aby nečurala doma?

Dobrý den mám už 6 let fenky. Pořád mi čůráji a kádi doma ale jenom v noci když všichni spí. Chodím snima ven kolem 10 večer a ráno v 5 znovu a přes den chodím co 5 hodin. Mám 2 a nikdy nevím kdo to byl. Někdy si myslím že mi to dělají naschvál. Když jdu snímá v noci tak čůráji a kádi a nechápu důvod proč to dělají. Po veterinární stránce jsou zdravé. Bít je nechci a ani se to nemá ale já to vždycky uklidím a oni si z toho nic nevezmou i když jim řeknu FUJ! A NESMÍŠ! Uz si nevím rady 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6693
30.1.21 06:02

Tak jsou v noci treba ve stresu a nebo se tak naucili, ze si ziskaji tvoji pozornost. Obratil bych se na cvicitele, kam jsi s nima chodila na vycvik, urcite neco poradi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
30.1.21 08:34

V šesti letech se to dá ještě odnaučit? Proč to snášíš takhle dlouho? Naše fenka je šikovná, naučila se to hned. Občas udělá loužičku, když za něco dostane, tak naschvál. Jestli si je nebereš do ložnice, třeba trucují a mstí se :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 08:39

A čím krmíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
30.1.21 09:12

To jsou nějaká malá plemena, ne? Protože s velkými mám zkušenost spíš opačnou. Jak venku prší, nevyženu jí za celý den (nebo max. jednou) a to s ní musím v tom dešti stát a stejně se nevyčůrá.. Jinak kdysi byl pořad o výchově psů nadabovaný do češtiny a tam tohle napravovali tak, že majitelka musela mít psy neustále na krátkém vodítku, i doma připoutané k sobě, aby monitorovala každý jejich pohyb a když se začalo schylovat k akci, okamžitě běžet ven. Fenka se jmenovala Talullah a znamenalo to tekoucí voda, což mě pobavilo, protože po bytě čůrala, kudy chodila :-) A slečna to začala řešit až v dospělém věku a jen proto, že to vadilo spolubydlící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10001
30.1.21 17:32

Sest let jsi s tim nic nedelala a ted myslis, ze se to zmeni…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52834
30.1.21 18:29

@Adél498 to chtělo řešit od štěnat a ne ted když už si pamatují že můžou :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
30.1.21 18:41

Dej si je na noc do loznice na zem vedle postele jim dej pelech a zavri dvere. To me zabralo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
3.2.21 16:37

V 6 letech nevim nevim. Naseho trvalo naucit dlouho sli jsme ven na cely den a on to nikdy nepustil venku ani se nevycural a pak vse pustil doma na chodbe. Jednoho dne mi dosly nervy a normalne jsem ho v tom vymachala :mrgreen: a od ty doby poslusne curka venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 13:30

Tohle by se mělo učit ještě když je štěně, však to je i dosti nehygienické. Neumím si představit že bych měla loužičky všude možně. Sice se pravidelně odčervuji a detoxikuji od parazitů, ale tohle už je na mě trochu moc

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat