Jak odnaučit kočku nechávat u domu zakousnuté myši

23860
9.8.13 13:21

Jak odnaučit kočku nechávat u domu zakousnuté myši

Ahoj, mám kočku jakou jsem vždycky chtěla - ne žádnou přešlechtěnou potvoru rozmazlenou, ale naprosto samostatnou, nezávislou venku žijící, přítulnou toulavku, co se k nám sama nastěhovala a je to výborná lovkyně myší, od tý doby, co tu je jsem nepotkala myš na 50 m od baráku natož uvnitř. Jediný problém je, že ty svoje úlovky občas nosí na terasu a nechává je tam :poblion: Ne teda všechny, viděla jsem ji, jak tu a tam myš sežere, ale ty, co tam nechává jsou takové malé hubené, asi jí to nestojí za otevření tlamy :mrgreen:. Zkoušela jsem i nedat jí granule, to jsem jí pak viděla, že sežrala i malou myš, ale dneska tam zrovna jedna chcíplá myš zase leží od rána - ještě před tím, než jsem jí ty granule dávala a kočka chodí okolo tý chcíplotiny naprosto nevšímavě :cert: Jako je tu ještě jedna teoretická možnost, že to sem nosí i jiná kočka, ale nevěřím tomu, ta naše je bojovná, svý území si hlídá.
Vykastrovaná teda už je.
Problém je, že já myši nesnáším a víc se mi eklujou ty mrtvý, jak ty živý. :poblion: :poblion: :poblion: Jako fakt nehrozí, že bych ji odklidila, to radši od rána nechodíme na terasu :oops: a čekáme, až přijede partner z práce :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24459
9.8.13 13:24

Nijak… ona se chodí pochlubit :lol:
Já jsem dneska odklízela ohlodanou ptačí hlavičku a zbytky křidélek :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
9.8.13 13:24

Chudak kocka Te ma rada a chlubi se, pripadne se chce podelit a Ty takhle… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8634
9.8.13 13:27

Ona se ti chodí pochlubit :lol:, jak šikovná je :*. A normálně živené kočky nechytají myši z hladu, ale z loveckého pudu :jazyk: Takže vlastně neporadím. Leda naučit, že když tu myš chytí a hodí do popelnice tak dát odměnu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4132
9.8.13 13:28

Co bych dala za celou mrtvou myš za dveřma :mrgreen:… naše expertky myš rozkoušou, sežerou a následně vyblijou…nechuťárna :poblion:… nebo najdu jen křidýlka a nožky a podobné chuťovky. A dělá to jak kastrovaná tak i druhá nekastrovaná číča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19079
9.8.13 13:29

Ahoj, píšeš, že máš kočku, jakou jsi vždycky chtěla, tak kde je tedy problém? :D čiči se chce prostě pochlubit s úlovkem, to je normální :)
Myslím, že se to asi jen tak neodnaučí. A buď ráda, že ty myši loví. Holt budeš muset občas nějakou tu myšku odklidit no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
9.8.13 13:30
@Pipet píše:
Nijak… ona se chodí pochlubit :lol:
Já jsem dneska odklízela ohlodanou ptačí hlavičku a zbytky křidélek :poblion:

Ježiš, fuj, taky nechuť :poblion:
Myslím, že chlubení to není, když pak dostane vylágroš :mrgreen:
Jo, tuhle mi přinesla obzvlášť vypasenou myš rovnou před vstupní dveře :poblion:. Poté, co jsem jí na cestě potkala s myší v hubě a nadávala jí, že jestli mi ji dotáhne na zahradu, tak uvidí. No myš sežrala, ale myslela si asi, že chci taky, tak mi navíc ulovila extra tučný dáreček :srdce: :poblion:
A přítel byl večer línej ji odklízet, tak že jí tam nechá do rána a kočka když viděla, že jejím darem pohrdáme, tak jí asi sama sežrala, neb jí to přišlo škoda. Prostě ráno už tam myš nebyla.
Tohle co dělá mi přijde, že jen ukájí svý lovecký pudy a my abysme to pak odklízeli :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22294
9.8.13 13:32

Kočička by zasloužila pořádnou pochvalu a pamlsek navrch!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
9.8.13 13:32

Vem si, že to zakousne a pak ti přijde olíznout tvář. Kočky svého pána uctívají, to, že nosí chcíplotiny, je jako jejich forma daru, darování oběti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
9.8.13 13:34

Nase kocka nas nema rada :,( :think: :mrgreen:
Nenosi nam mysi.( tak 1× za rok jo)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
9.8.13 13:35
@janet9 píše:
Nase kocka nas nema rada :,( :think: :mrgreen:
Nenosi nam mysi.( tak 1× za rok jo)

Sááákra a jak to děláte? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
9.8.13 13:35

@Gina108 Netrestej ji, ona za to nemůže a nedělá to schválně :D
Já to nametu na lopatku a hodím do kšá.

Jo a fakt lepší jen zakousnutá myš, než sežraná a vyblitá :poblion:

Případně ji donese takovou polomrtvou a diví se, že si nehraju :zed: a to mi vadí asi nejvíc, jak pískají, myšky… :zed:
Příroda, no :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
9.8.13 13:38

Naše kočka nosila mrtvý myši pod jídelní stůl při obědě…ale jak bylo výše psáno, myslim, že jí to neodnaučíš…pokud jí budeš nadávat, tak možná to pochopí tak, že je špatný chytat myši…ale to se mi zdákontraproduktivní…takže bych radila pořídit si takovou tu odklízecí lopatku jako mají v obchodech ať nemusíš šahat ani se přibližovat a brát to jako nutné zlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
9.8.13 13:39

Se máte :D nam kocour taky mysi nechyta - a to je skoro celej den venku :D ale teda ze by mi to nosil az pred dvere to nevim jestli by mi vadilo :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
9.8.13 13:43

@Gina108 ahoj,tak nám náš kocour nosil myši, ještěrky a ptáky na schody přede dveře :poblion: :poblion:.Vyrovnal tam klidně 3-4 kusy :zed:.Pomohlo mi až to, že jsem si na něj snažila počkat a hned jsem mu kořist zabavila, tudíž si s tím nemohl hrát :jazyk:.Ted se s tím schová někde na zahradu, abych mu to náhodou nevzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama