Jak odnaučit manžela lhát?

298
25.11.20 23:45

Jak odnaucit manzela lhat?

Zdravim, mam takovy hloupy dotaz. Je to jako bych se ptala na dite, ale jde o meho manzela. Jak ho mam odnaucit lhat mi primo do oci?

Nejaktualnejsi pripad se mi stal ted, cca 10 minut zpatky, kdy jsem se ho zeptala, jestli pujde se psem a on mi rekl, ze s nim vecer uz byl. Pry hned po tom, co jsem odesla do loznice. Coz byla samozrejme lez, protoze pes byl celou dobu se mnou. Nezbyvalo mu nic jineho, nez se priznat. Ale spatna jsem byla ja, protoze on mi lhal proto, abych ja nedelala scenu, ze s nim nebyl.

Tohle je sice hloupost, jde jen o psa, ale bojim se, aby mi zase nezacal lhat i v dulezitejsich vecech, jako ze si vezme pujcku na 90 000, nerekne mi o tom a lze mi do oci, ze si ji nevzal, i kdyz ja vim, ze ano. A ano, i to uz tu bylo a ne jednou.

Nevim si rady. Vim, ze se clovek neda zmenit, ale trochu doufam, ze tohle by jit nejak mohlo. Mam s nim 2 deti, nechci se rozvadet nebo tak.

Dekuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16070
25.11.20 23:54

Tady nepomůže ani svěcena voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
26.11.20 00:06

Tak tohle se změnit jen tak nedá. I když by chtěl, co je základ, tak tady maximálně platí „zvyk železná košile“, takže to pak bude stejně na dlouho. Tady je každá rada drahá a fungovat bude jen jasná a stručná cesta. Postavit ho před hotovou věc, že takto ne. Klidně bych se obrátila na nějakou poradnu. Pokud tam bylo lhaní i ohledně peněz, tak v případě, že se to zopakuje znovu, okamžitě jednat. Není nutný rozvod, ale určitě právní odluka právě ohledně financí, majetku, dluhů a pod. Rozhodně nečekat až se opět něco stane, ale věřím, že to je nepříjemné a těžko se určuje, kdy je tak správná doba. Za mě určitě teď, min. ta poradna. Třeba bude stačit změna v chování k manželovi a naťukne ho to. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
102
26.11.20 00:09

Bohužel ho to neodnaučíš, musel by chtít přestat sám. Jinak čím víc ho budeš při lži “nachytávat” a řešit to s ním, tím víc si vždy najde výmluvy a lži, bude se snažit se z toho vykroutit a nepřizná se normálně, abyste si o tom promluvili.. reverzní psychologie. :(

PS: ty maličkosti jako že nejde se psem bych tak neřešila a zasmála se tomu jakože haha dobrý pokus, jsi očividně línej a nechce se ti do zimy a teď mazej :mrgreen: ale ty důležitý věci ohledně financí atd., to musí být problém :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 00:40

Mam doma to same, jen 15ty rok. Nikdy se ro neodnaucil, jen ja se uz naucila vnimat „jemne“nuance mezi pravdou a lzi. Kdyz lze, poznam to. Dovtipim se. Muj sestysmysl funguje dokonale. A kdyz ho nacapu, nejdriv se vymlouva, pak kapne bozskou. Je to unavujici, a ja nechapu, proc to dela. Ale evidentne to menit jen tak nebude. Lzi ubylo, ale porad jsou. Jebto asi povahou, nebo ja nevim.

• Citovat
  • Nahlásit
19569
26.11.20 01:16

Vzhledem k te zalhane stotisicove pujcce bych zrusila spolecne jmeni manzelu a radikalne zuzila spolecny majetek, nejlepe co jde tak prepsat na tebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
26.11.20 03:10
@MaryJackie píše:
Zdravim, mam takovy hloupy dotaz. Je to jako bych se ptala na dite, ale jde o meho manzela. Jak ho mam odnaucit lhat mi primo do oci?

Nejaktualnejsi pripad se mi stal ted, cca 10 minut zpatky, kdy jsem se ho zeptala, jestli pujde se psem a on mi rekl, ze s nim vecer uz byl. Pry hned po tom, co jsem odesla do loznice. Coz byla samozrejme lez, protoze pes byl celou dobu se mnou. Nezbyvalo mu nic jineho, nez se priznat. Ale spatna jsem byla ja, protoze on mi lhal proto, abych ja nedelala scenu, ze s nim nebyl.

Tohle je sice hloupost, jde jen o psa, ale bojim se, aby mi zase nezacal lhat i v dulezitejsich vecech, jako ze si vezme pujcku na 90 000, nerekne mi o tom a lze mi do oci, ze si ji nevzal, i kdyz ja vim, ze ano. A ano, i to uz tu bylo a ne jednou.

Nevim si rady. Vim, ze se clovek neda zmenit, ale trochu doufam, ze tohle by jit nejak mohlo. Mam s nim 2 deti, nechci se rozvadet nebo tak.

Dekuji za radu.

Jak chces naucit blbce nebyt blbcem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
280
26.11.20 03:19
@Hanka1 píše:
Vzhledem k te zalhane stotisicove pujcce bych zrusila spolecne jmeni manzelu a radikalne zuzila spolecny majetek, nejlepe co jde tak prepsat na tebe…

Jo, to bych taky udělala, ať pán ví, že to není jen tak. Navíc u financí je to velké riziko. Pes se pocura nebo pokadi a pan si to může jít uklidit, ale ty peníze jsou jiný level.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3428
26.11.20 04:13

Tohle se nezmění. To je prostě naučená strategie, jak se vyhnout nepříjemným situacím a to se tězko překonává. Já tohle nenávidím, je to jak kdyby malej spratek pořád testoval, jestli na to přijdeš nebo ne. To abys byla detektiv. A pokud má sklon vás ohrožovat i finančně nějakými skrytými půjčkami, tak bych, jak je psáno výše, minimálně zúžila SJM tak, aby to neohrožovalo aspoň mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2006
26.11.20 06:07

Na to pomůže jediné, koupit si dobré tenisky, a zdrhat od něj, děti neděti. To chceš, aby tohle měly jako příklad do života? On se nezmění, a kdyžtak k horšímu, měla jsem to doma, vím, co říkám :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1139
26.11.20 06:10

Lháře nepředěláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
26.11.20 06:28

Jestli lže tak moc, tak by ses měla ujistit, jestli s ním ty děti nemáš tři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.20 07:03

S tím nic neuděláš. Je to jeho zažitý způsob, jak se momentálně vyhnout nepříjemnostem. Vůbec nedomýšlí, že se mu to může vrátit s mnohem větší silou. A jak zmiňuješ, to že lže o takových maličkostech jako venčení pejska, tak bych se obávala, co všechno nevím o těch opravdu zásadních věcech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16070
26.11.20 07:07
@DoktorkaZorkaHorká píše:
S tím nic neuděláš. Je to jeho zažitý způsob, jak se momentálně vyhnout nepříjemnostem. Vůbec nedomýšlí, že se mu to může vrátit s mnohem větší silou. A jak zmiňuješ, to že lže o takových maličkostech jako venčení pejska, tak bych se obávala, co všechno nevím o těch opravdu zásadních věcech.

Pro mě by to byl takový zásah do důvěry, že další soužití by nebylo možné. Copak se lze na takovyho chlapa v něčem spolehnout? A abych dělala kvůli dospělýmu chlapovi detektiva, kdy lže, nelže, lže, nelže… To mě nebaví a nemám na to čas. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
26.11.20 07:47

Chorobného lháře nepředěláš nikdy. Situaci nezávidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat