Reklama

Jak odnaučit od mléka a naučit jíst dvouleté dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martina 8
Kecalka 251 příspěvků 08.01.18 21:28
Jak odnaučit od mléka a naučit jíst dvouleté dítě?

Dobrý den, potřebuju radu. Mám dceru 2 roky a 2 měsíce. Je aktivní, zdravá holčička, ALE…Zhruba v roce a půl mi přestala papat některé jídla, teď už nejí v podstatě vůbec a pořád chce jen plnotučné kravské mléko a pití-vodu. Vypije mi skoro 2 l mléka denně. Chápu že tím pádem nemá hlad, ale nemůže být přeci jen na mléku. Dnes snědla jen trochu párku a suchou palačinku. :( Jsem z toho na nervy. :zed: dávám B-komplex kapky, připravuju různá jídla, ale nic nemá úspěch. Na milost občas vezme vývar, suchý rohlík, nebo rohlík s máslem a šunkou, jogurt, šunku, ovoce, zeleninu, sýr, suché těstoviny, maso ale od všeho si dá pár soust a hotovo. :nevim: Nedat jí mléko už jsem zkoušela a nepomohlo to.Moc děkuju za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 08.01.18 21:29

A jak to teda nepomohlo, když ho pije pořád? :nevim:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 21:29

Jak dlouho jste jí mléko vydržela nedat?

anupati
Kelišová 5766 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 21:31

Co zkusit hodne ridke mlecne kase, jakoze opravdu hodne ridke a postupne zahustovat? Ovesne, krupicove, ryzove…K tomu porad zkouset nabizet dalsi jidlo? Jinak nevim, jak dlouho jsi vydrzela mleko nedat, to by me zajimalo.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 08.01.18 21:32

@Martina 8 krom toho, ze nutricni katastrofa, tak 2l mleka plus voda je silena, ale silena zatez na ten vek…proste mliko seber a nazdar. Je velka a i klidne par dni vydrzi a zacne jist, to se neboj. Ty jsi dospela a mela by jsi byt rozumna. Tohle uz opravdu neni legrace. Opravdu s tim neco delej :kytka:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 08.01.18 21:32

Prostě to vydržet a mlíko nemilosrdně nedat, ona dobrovolně hlady neumře. Prostě mlíko vůbec nekoupit, když uvidí že není, tak se sice bude vstekat, ale pochopí to a časem se nají. Prostě si zvykne.

Helileli
Závislačka 2850 příspěvků 08.01.18 21:33

Huntujes ji zdraví, je to dítě, ne tele. Nemám nic apriori proti kravskému mléku, ale v rozumné míře. Hrnek ráno a večer je až až.
Kdyby to bylo aspoň kojenecké, když ho vylemta tolik.

Moje zkušenost je tato, pokud mi děti začaly striktně vyžadovat nějakou potravinu a na ostatní házely bobek, přestala jsem na čas tu potravinu zcela kupovat. Ono jim nezbylo než jíst normálně. A pak jsem občas oblíbenou věc koupila, jako doplněk. Doporučuju stejný postup.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 08.01.18 21:38

8o mazec, mlíko bych nedala nechceš nejez, ona dobrovolně hlady neumře

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 08.01.18 21:41

A co jí říct, že dostane mléko až sní to a to? Dcera také hodně pije mléko (jsou jí dva roky), klidně ráno vypije tři hrnky a pak už nemá hlad. Teď to dělám tak, že jí dám jeden hrnek a další až když sní snídani.

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 08.01.18 21:46

No já se ti nedivím. I kvůli tomu jídlu a hlavně, teda na tam malé tělíčko 2 litry obyč. mléka, to musí být zátěž jak něco..
Jáb ych zkusila dát ráno a večer zatím a hotovo.. Pak ubrat třeba to večerní a nechat na ráno jako snídani..
Zase uplně to neodstraníš, některé děti jsou prostě mlékové..

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 08.01.18 21:49

Zajímalo by mě, jestli to aspoň pije z hrníčku a nebo flaška..
Ono pokud flaška, tak je možné, ž ani nejde o mléko, a le o ten pocit cucání

Aries6
Generální žvanilka 21946 příspěvků 5 inzerátů 08.01.18 21:52

Souhlasím s ostatníma. Prostě nedat. Nebo, jak píše @Therushka . Naše dvouletá, když uvidí sladkost, tak taky řve a řve, ale nedám, dokud se nenají normálně. Je to o to těžší, že je nejmladší ze tří a občas ty dvě neuhlídám. Ony sice chápou, že o tom nemají mluvit, ale někdy jim to nedojde, nebo ta čtyřletá nevydrží :zed:
Já vydržím.
Někdy pomůže tu dobrotu položit vedle talíře s jídlem a domluvit se, že prvně to na talíři a pak teprve sladkost.

Beata.xy
Stálice 90 příspěvků 174 inzerátů 08.01.18 22:12

Dvouletém synovi dělám na svačinu mléčné koktejly, zatím z kojeneckého mléka, přidám tam kus banánu, hrušky, rajčete, okurky, papriky, mandarinky, citronovou šťávu, ořechový olej, kefír, 100% šťávu z červené řepy, mrkve, prostě co je po ruce, má to moc rád. Kromě papriky a kedlubny zatím celkem ignoruje syrovou zeleninu, ovoce většinou není problém, toto je způsob, jak do něj i trochu jiné zeleniny dostat.

axlpol
Závislačka 2654 příspěvků 87 inzerátů 08.01.18 22:19

@Martina 8 Kluci mají 2,5roku a bez mlíka to nejde. Mají umělá mlíka(přijdou mi výživnější)cca 500-600ml za den a kdybych ji povolila dají i víc. Taky je jídlo nezajímalo, hlavně at mají mlíko. Takže jsem jim zachovala režim(po probuzení a před spaním),ale snížila jsem jim o dost porce. Ráno víc a večer třeba jen 100ml.
U nás to je z flašky, takže to mají jako takovou příjemnou klasiku co mají rádi, takže jim to nechci odepřít, ale chci aby i jedli.No a takhle i jedí, takže jsme všichni spokojeni.

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 08.01.18 22:27

Kravské mléko? 8o okamžitě bych to sebrala, není na něm nic extra dobrého…natož aby to byl hlavní zdroj příjmu u dvouletého dítěte. Kdyby to bylo UM tak aspoň, ale tohle fakt ne.. maximálně sklenička denně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >