Jak odnaučit od plen? V dubnu 3 roky?

339
10.12.20 12:20

Jak odnaučit od plen? V dubnu 3 roky?

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak odnaučit dítě od plen? Za 4 měsíce mu budou 3 a pořád nic. Zkoušela jsem to už v dřívějším věku, ale řval na záchodě s tím přídavným prkýnkem, na nočními a nedalo se ho ani posadit jak se bránil. Dr poradila ho nechat, že je zbytečně mu dělat trauma. Ok jenže už to zkoušíme 3 měsíc a ačkoliv si jde sednout na velký záchod s přídavným prkýnkem a sedí tam dlouho nevyčůrá se. Do 10 minut přijde počůraný a ani to neřekne. Je mu to jedno hraje si vesele dál. Vysvětlovala jsem mu to. Říkala mu, že mu dám odměnu bonbóny, korunku ( je na drobný ) a ani to nepomohlo. Tedy on si to přebral po svém a vyšlo mu z celého mého vysvětlování, že když si sedne na záchod dostane korunku nebo bonbon :pocitac: :pocitac: jsem z něj na mrtvici. Každý říká, ať mu dám čas, že to přijde a ještě není připravený. Ale proboha však mu budou 3 a pořad má plíny? 8o 8o Fakt nevím kde dělám chybu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3197
10.12.20 12:21

Na stojáka? Malej 2,5 už chodí se stupinkem sám jako tata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6343
10.12.20 12:26

@Pucinka0 nechat doma nahatého, dát nočník na dostupné místo, v klidu vysvětlit k čemu nočník je a hlavně hned po spaní po probuzení sundat plenku a říct ať si dojde na nočník. Tohle zafungovalo u nás. Plus ještě nálepka v nočníku a když se zařadí udělat z toho velkou událost - chválit, chválit a chválit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
10.12.20 12:40

V téhle situaci bych už uvažovala nad pořízením dětského pisoáru - to by se mu mohlo líbit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1522
10.12.20 12:41

Dcera budeb mit 3 v breznu a taky ma plenku porad. Po mych zkusenostech se synem uz to neresim a cekam az si na to dojde sama. U nekterych deti to trva dyl, je zbytecne se stresovat. Stejne to k nicemu nepovede. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
10.12.20 12:41

Koupit dětský pisoár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
10.12.20 12:42

Mám úplně stejně starého syna, taky v dubnu bude mít 3 roky, na wc hysterák, nočník vezme a odnese pryč. Ale teď koukali se sourozenci na Pompo vánoční katalog a tam viděl nočník s volantem. Ukazoval, že by ho chtěl. Tak ho Ježíšek donese spolu se slipečkama s náklaďákem, bagrem a tak, a snad tohle už projde. Zkus mu ho taky ukázat :-) třeba ho volant naláká, pokud je to stejný maniak na auta, jako ten můj :srdce:
U prostřední dcery mi to i radila doktorka, když se nedařilo dlouho odplenkovat, ať si sama vybere nočník či wc redukci, a taky to pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
703
10.12.20 12:42
@vedma007 píše:
V téhle situaci bych už uvažovala nad pořízením dětského pisoáru - to by se mu mohlo líbit ;)

Ten máme taky, a taky zatím nezájem :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29569
10.12.20 12:57

Tak ono je normální, že se dítě učí takovým věcem pravidelností. Ono neví, v papírových plínách, že se mu chce čůrat, vylučuje, jak je zvyklé. Už dávno, klidně na jaře jsi měla učit na nočník, krátkým vysazováním, pokusy, klidně 2 x do hodiny, dokud nepochopí, co se tam dělá. A samozřejmě nechat bez plín. A takto vytrvat přes léto, denně, stále dokola. Dvouletému děcku nevysvětlíš během pár sezení, co má dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
10.12.20 12:58

@luloinka auta se mu líbí na záchodě si prohlíží časopisy o autech co tam má má poloviční, ale nikdy nic do záchodu z nej nevypadalo :roll: už začínám být zoufalá. První syn byl taky katastrofa, ale tomu jsem ve 2,5 letech vzala plínu vysvětlila a prošlo to. Byl bez nehod. Jenže druhy syn je děsný flegmatik :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
10.12.20 13:00

@luloinka @vedma007 ten jsem odklonila na půdu dostal ho minuly rok k narozeninám. Jenže on se nechce dotknout pinďi :nevim: fakt jsem ztracená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10032
10.12.20 13:40

Hlasi, kdyz cura? Vidi curat tebe, tatu, sourozence? Podle me dokud si sam neuvedomi ani to, ze cura, tak nocnik nezvladne.
Muzes ho zkusit nechat bez kalhot a uvidis, ale je to risk, ze mu curani na zem pak bude pripadat normalni a bude se to spatne odbouravat.

Jinak jako jakekoliv jine uceni, od nejjednodussiho ke slozitejsimu. Takze nejdriv odmenovat, ze cura do pliny (odmena v okamziku, kdy cura), aby si toho vubec zacal vsimat.
Zezacatku ho budes muset hodne pozorovat, vysledovat kdy zacne curat a hned odmenit.
Jakmile zacne hlasit curani, tak zacit presmerovavat na ten nocnik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1787
10.12.20 13:49

Upřímně? Neřešila bych to. Mám syna, nyní už 5 let. A měl to podobně. Ve dvou letech chodil krásně, pak najednou, jak když cvakne a rok ne a ne. Ať jsem dělala cokoliv. Zle, odměny, nálepky, ve stoje, jiný nočník, atd. Prostě ne. Šel do školky a do 3t byl v pohodě. Tam měl občas nehodu, převlékli ho a jelo se dál. Byl tam teda vždy jen dopol. Ale prostě k tomu dospěl. Najednou mu ten mozek dozrál. S dcerou už se tak stresovat nebudu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5814
10.12.20 13:55

Malé byly v říjnu 2 roky. Cc fo září vůbec nechápala co po ní chci a neustále ucuravala pak se to zlomilo a začala hladit bude kakanek když se jí chtělo čůrat nebo kadit. Ten aktuálně když je doma a nemá spodní část oblečení sama si dojde na nočník i se utre pokud má připravený ubrousek. Pokud ale je oblečená počura se a nic neřekne až pak když je hotovo. Doma nechávám ponožky triko ale když jdeme ven musím dát plinu také přes noc musí mít plinu ráno je úplně mokrá.
Jaký by měl být postup vzít úplně pliny a řešit operativně nehody převlečením a plinudát jen přes noc a nebo ještě počkat a na ven dávat plinu a počkat?

Příspěvek upraven 10.12.20 v 13:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
10.12.20 13:55

Mám doma to samé v bleděmodrém. V listopadu mu byly tři. V létě jsme začínali vysazovat, předtím hysteraky a totální nenávist. Prostě jsem vzala plenu a prala a prala. Peru ale občas dodnes. On to už i cítí a ví, že se mu chce. Jenže prostě v hlavě nepochopil, že to je přednější, než vše kolem. On zařve, že chce čůrat, běží na záchod a během toho ho zaujme pohozené auto a než objede kolo, pustí to. Klidně si v mokrých gatích hraje dál. Pokroky jsou, ale malé. O kakání ani nemluvím. Věčně připrdlé slipy, protože nechce jít na záchod, ale ani to pustit. Takže to zadržuje. Už seděl na nočníku i hodinu a nic. Jenže zase nechci, aby to bral jako trest. S některými dětmi je to prostě těžké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat