Jak odnaučit používat větu - Dej pokoj!

Anonymní
17.10.20 20:40

Jak odnaučit používat větu "

Ahoj, máme 20 ti měsíční holčičku a už si opravdu nevím rady. Půl roku zpět jsme si pořídili s manželem psa. Pejsek byl už větší a je docela hodně aktivní a pořád po někom skáče. V prvních měsících, co jsme ho měli mi manžel často říkal větu „dej pokoj“ právě, když pes začal po nás skákat nebo kousat oblečení aby vyvolal hru. Bohužel toto odchytila malá a spojila si to s tím, že se tato věta používá právě, když se jí chování někoho jiného nelíbí. Tuto větu teda používá nejčastěji právě, když na ni někdo volá, nebo když se po ní něco vyžaduje. Od doby co toto začala říkat větu „dej pokoj“ nepoužíváme, ale i přesto se ji to drží. Snažím se vysvětlovat, že toto říkat nemůže ale marně. Vidím třeba pohled tchyně, když na malou zavolá, nebo se ji na něco zeptá a malá ji odpoví „dej pokoj“. :zed: používá to prakticky na koholiv, na nás s manželem, na babičky, nebo i v obchodě. Vím teda, že je to naše vina, ale vůbec nevím, jak z toho ven. Je malá na to, aby pochopila, že to říkat nemůže.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18648
17.10.20 20:47

No jo, děti jsou bystřejší, než si myslíme :)
moje dcera zase říká, když má uklízet, čistit si zuby atd. atd „nemám čas“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7681
17.10.20 20:51

Asi se to odnaučit nechce, nechala bych jí, někdy se radí - když děti třeba používají sprostá slova - nereagovat na to

za mě odpověď od takového prďola na cokoli: dej pokoj, asi bych se neudržela a smála se

babičky asi trpí :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3297
17.10.20 20:58

Tak to mě fakt pobavilo :D :lol:
Já bych zkusila dělat, že neslyším, že to říká. Neopakovala bych ji, že se to neříká.. a třeba na to zapomene a bude to nuda když ji nebudete okřikovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6155
17.10.20 20:59

To máš ještě dobrý, dcera chytla od babičky větu držte huby. Taky tak volala na psy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3757
17.10.20 21:04
@Anonymní píše:
Ahoj, máme 20 ti měsíční holčičku a už si opravdu nevím rady. Půl roku zpět jsme si pořídili s manželem psa. Pejsek byl už větší a je docela hodně aktivní a pořád po někom skáče. V prvních měsících, co jsme ho měli mi manžel často říkal větu „dej pokoj“ právě, když pes začal po nás skákat nebo kousat oblečení aby vyvolal hru. Bohužel toto odchytila malá a spojila si to s tím, že se tato věta používá právě, když se jí chování někoho jiného nelíbí. Tuto větu teda používá nejčastěji právě, když na ni někdo volá, nebo když se po ní něco vyžaduje. Od doby co toto začala říkat větu „dej pokoj“ nepoužíváme, ale i přesto se ji to drží. Snažím se vysvětlovat, že toto říkat nemůže ale marně. Vidím třeba pohled tchyně, když na malou zavolá, nebo se ji na něco zeptá a malá ji odpoví „dej pokoj“. :zed: používá to prakticky na koholiv, na nás s manželem, na babičky, nebo i v obchodě. Vím teda, že je to naše vina, ale vůbec nevím, jak z toho ven. Je malá na to, aby pochopila, že to říkat nemůže.
:mrgreen: :mrgreen:
hele, pobavilo :mrgreen:
chápu, že je to nepříjemné, děti jsou holt houby-nasákají VŠE, i co nechceme..
musíte to holt přestat používat a opakovaně jí to vysvětlovat ;) časem to přejde, neboj :-) znám i horší dětské hlášky :mrgreen: (ve školce býval úplně krásný přehled hlášek.. jeden kluk třeba říkal : „Hovno“… tak to máš s „Dej pokoj“ ještě dost dobrý :mrgreen: :mavam: )
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.10.20 21:13

Syn si přinesl že školky - do p..ele. Ještě jsme o rozšíření jeho slovníku nevěděli, když z pokoje slyším: „do p..ele, kde jsi?“. Jsem nevěřila svým uším, tak jsem se ho ptala co říkal a on to zopakoval. Týden to pořád používal, jsme to nekomentovali a už to nepoužívá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9905
17.10.20 21:17

No, asi neporadím, máme ten stejný exemplář. Ale ten pro změnu, když něco a nebo někam nechce, tak začne kňučet,, já nemůžu… Domů, do školky, mýt se apod. Když začne na celý obchod vyvádět, že nemůže domů a použije tón, jako bychom ho tam nechtěli pustit, tak se po mně všichni otáčejí. Teď ještě přidal formuli,, já chci". Říká to vše v němčině- žijeme v Německu a u nich mezi já chci a já bych chtěl, je ještě větší rozdíl. Takže máme,,rozmazlence". Nejhorší je, že neřve jako ostatní děti, že chce jednu věc, ale chce všechno. Minule pračku, mikrovlnku, hrnec… Někdy jsou fakt k zulíbání. Ale když fakt nechci, aby něco říkal, tak ho na to neupozorňuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
17.10.20 21:29

Pohodaaaa…já měla jedno odpoledne syna u kámošky, která má starší děti. Syn následně pojmenoval svého medvídka „hajzl.“ :zed: Chvíli trvalo, než se to prekrylo jinými podněty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23648
17.10.20 21:35

Nevim proc to hrotis. Holcicka je sikovna. :)
Tak ma rikat nechci, nemam cas, zacpat si usi, ze jako neslysi…
Proste dava najevo neochotu poslechnout.
Posle me pokud nepouziva vyrazy typu jdi do…, tak je to ok. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
17.10.20 21:53

Mě to přijde vtipný. Promiň, vím, že vás to trápí  :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9472
17.10.20 21:55

Ber to tak, ze je na svete teprv 20 mesicu. To je hrozne kratounka doba. Jeste se toho musi tolik naucit. Nejake „dej pokoj“ bych vubec neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16247
17.10.20 22:00

Muj triletak skoro nemluvi.. Vážně jen par slov.. No a jedno z nich je hovno..
Rika to na vsechno.. Co budeš večeřet? Hovno.. Cos delal ve skolce? Hovno.. A tys vyráběl z plasteliny? A cos vyrabel? Hovno..
No takze fakt zabava. :zed: doufame ze ho to prejde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
17.10.20 22:02

@Tamara83 dcera jeden cas taky porad rikala do prd…Delali jsme ze to neslysime a brzy ji to preslo.Ale nekdy se nedalo se nezasmat. Treba jsme prijeli na dovcu do apartmanu, ona hned po prijezdu otevrela lednici a prinesla,,do prd… tady neni zadny jidlo" :mrgreen: Bylo ji 3 a pul, takze mala roztomila holcicka a takova veta :mrgreen: Nebo ve skolce se naucila do prcic, byli jsme na fotbale a starsi syn bezel s micem na branu a nedal gol.Ona zarvala do prcic, ale spatne v tu dobu jeste mluvila a znelo to jako do p.ci.Vsichni rodice se na me otocili a ja uplne ruda vysvetlovala ze rikaka do prcic :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3999
17.10.20 22:03
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie