Jak odnaučit štěně vykonávat potřebu v pergole

1145
30.5.20 17:16

Jak odnaučit štěně vykonávat potřebu v pergole

Zdravím dámy, potřebovala bych od vás radu, jak odnaučit 5 měsíční štěně vykonávat potřebu v pergole. Zahradu má velkou, chodí i na trávu, ale i do pergoly bohužel.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50471
30.5.20 17:22

@korneli zamezit vstup ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
30.5.20 17:30

Přijde mi, že to dělá naschvál, přímo v pergole jsou dveře do domu. A on zrovna před tím vchodem do domu.. :? Je pravda, že když byl malinký, byl doma, byla zima. A teď když je už venku dobře dělá tohle.. A to se mu venku věnujeme myslím dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1145
30.5.20 17:33

@Markéta80 ano to je řešení, ale kdyby byl rád za to, že si může lehnout pod pergolou na deku a schovat se tak před deštěm. Boudu má hned vedle pergoly, ale tam moc není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6361
30.5.20 17:34
@korneli píše:
Přijde mi, že to dělá naschvál, přímo v pergole jsou dveře do domu. A on zrovna před tím vchodem do domu.. :? Je pravda, že když byl malinký, byl doma, byla zima. A teď když je už venku dobře dělá tohle.. A to se mu venku věnujeme myslím dost.

Psi nedělají naschvály!

Nebo myslíš, že pes dokáže uvažovat takto: „Páníček má pergolu docela vymazlenou. Je tu čisto a nesmrdí to tady. Tak mu sem hodím ho.no, abych mu to tady pořádně zaneřádil, hajz.ovi, když mě teď nechali venku.“
Jako jo, jo?

Zamezte vstup do pergoly. A bylo fajn ho pouštět dovnitř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7606
30.5.20 17:46

Stejně, jako když jsi učila (pokud jsi učila) nekonat potřebu doma. Být s ním, nosit ho na venčení na trávu a když se tam vyčůrá, moc chválit a pamlskovat. Když jsi u toho, že se vyčůrá na pergole, jednoduše krátce okřiknout a donést na trávu. A fakt moc a moc chválit, když se vydělá na zahradě mimo pergolu. Ale to chce čas a pozornost no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50471
30.5.20 18:54

@korneli třeba mu vyhovuje že je tam přístřešek :mrgreen: Zamezit vstup bude vyřešeno. To neuhlídáš když tam s ním nejsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1697
30.5.20 19:05

Zamezte mu přístup do pergoly a choďte ho venčit mimo zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
30.5.20 19:12

Mě pes dělal jako štěně na chodník před dveře :D přestal s tím nějak sám, jsou mu 3 roky. Udělá to tam tak jednou za půl roku :lol: ale jinak snažit se hlídat a odnášet pryč a chválit když udělá mimo pergolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13344
30.5.20 22:18

Nenechávejte ho na zahradě, venčete ho a pracujte s ním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama