Jak odnaučit uspávání chováním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Kecalka 241 příspěvků 10 inzerátů 28.03.19 17:47
Jak odnaučit uspávání chováním?

Zdravím,
když byl syn menší (cca 3 - 4 měsíce), tak když už to byla akutka, uspala jsem ho přes den v náručí tak, že jakoby ležel na boku. Jinak normálně v postýlce. Tchýně to ale jednou viděla, chytla se toho a od té doby ho tak uspává pokaždé, když ho má u sebe. Takže prcek se to naučil a přes den už neusne jinak, než že je chovaný. což by nebyl takový problém, kdyby se v dobré polovině případů po položení do postýlky neprobudil.

Jak ho to mám odnaučit a naučit ho usínat klasicky vleže?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Alisa81
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 17:52
Můj syn byl to same

Jsem ho potom uhoupala v kočárku a pak ho to časem samo přešlo, když zjistil, že kočárek je malej přesunul se sám do postele

nirei
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 28.03.19 18:11

Já jsem uspávala na posteli, přitisknutá k miminku a máme to tak do teď, kdy jsou dceři 2 roky. Nic kromě max. hlazení nebo položení ruky jsem nedělala.

Pokud by mi u toho miminko brečelo, zkusila bych si v posteli sednout a držet v náručí, ale žádné pochodování, je to mnohem méně náročné. Kdyby mi miminko brečelo, neměla bych výčitky - nebude o samotě.

Alisa81
Nováček 4 příspěvky 28.03.19 18:20

:palec: my teď taky prakticky ve 3 letech buď spí se mnou anebo u sebe v postýlce a ráno přijde

Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 28.03.19 18:28

Hlavne bych podekovala tchyni,ta moje taky furt syna chtela chovat a pekne rychle jsem ji zarazila,byla schopna ho tahat cely odpoledne takze nee.mozna bych to proste zkousela a ono to jednou vyjde ;)

MaryJackie
Kecalka 241 příspěvků 10 inzerátů 28.03.19 19:13

@nirei @Alisa81 Večer problém není, to usne ve vlastní postýlce, jen uprostřed noci začne natahovat, tak ho přesunu k sobě do postele a spí do rána.

Problém je právě přes den.Jasně, na procházce v kočárku usne v pohodě, ale doma i když v postýlce vozím, tak ve dne prostě ne.

@Kaci89 Já jsem to samozřejmě tchýni říkala, ona mi to odkývala a stejně jsem potom přišla a ona si ho na sobě nechávala spát. Tak jsem to zopakovala a při dalším hlídání zase. Je bohužel ten typ člověka, který sice odkývá, že jo, ale pak si to udělá po svém.

Káťa19
Extra třída :D 11016 příspěvků 18 inzerátů 28.03.19 19:36

A kolik mu je ted?

nirei
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 28.03.19 19:51

@MaryJackie: A není tedy řešením si k němu zkusit lehnout i přes den? U nás se dřív přes den uspávalo nošením v šátku, teď kvůli těhotenství uspávám v kočáře a přenáším, doma je to taky problém.

hospodki
Ukecaná baba ;) 1043 příspěvků 28.03.19 19:59

Já v 9m prostě jednou dala do postýlky a jen jsem si lehla vedle na postel. Poprvé brečel tak 10 minut, pak pofnukaval, ale do půl hodiny spal. U toho stal, tak jsem vždy pohladila, položila a přikryla peřinou. Během 2-3 dnů usinal bez protestů. Občas si párkrát oběhne postýlku a pak usne. Někdy 5 minut, někdy 10… Víc to většinou nebývá než zakápne…

MaryJackie
Kecalka 241 příspěvků 10 inzerátů 29.03.19 09:25

@Káťa19 6,5 měsíce

@nirei Jo, zkoušela jsem, ale také to zabírá jen večer (ale kolikrát to teda ani večer nepotřebuje, jen když má krizi - tak jednou týdně), nevím proč. Na kočár ho právě nechci zvykat. Hlavně mám ohrádku s kolečky, takže jezdím s ní, ale to taky už nepomáhá.

@hospodki Tak to závidím. Mně se teď akorát naučil otáčet sám na bříško, což je v tomhle případě smůla, protože je unavený, rád usíná na boku, ale z toho se otočí na bříško, což ho vysílí a řve ještě víc.

Dneska jsem volala mámě, jak se jí ho podařilo v ohrádce uspat. Evidentně měla jen štěstí, ale ty 3 minuty, co jsem telefonovala, tak řval z plných plic. Pak jsem přišla, dala dudlík a 30s klid. Jenže to se uřval a to právě nechci praktikovat.

Káťa19
Extra třída :D 11016 příspěvků 18 inzerátů 29.03.19 10:48

V tomhle veku jsem deti normalne uspavala v naruci, hned po kojeni, sedela jsem na posteli a dala dudlik, pustila bily sum - k nezaplaceni a krasne usnuly, pak jsem je jen prendala do postylky.
V cem je problem, nechces uspavat? Vzdyt je to prirozene, jen si najdete spolecny druh usinani. :hug:
Pomaha take hlazeni po cele :palec:
 www.prosimspinkej.cz

Káťa19
Extra třída :D 11016 příspěvků 18 inzerátů 29.03.19 10:53

Pri pouziti bileho sumu a dudliku by se ti nemel probrat,kdyz ho das do postylky :think:
Prodavaji se sumici zviratka a medvidci.
 https://www.emimino.cz/…a-melodiemi/

https://www.emimino.cz/bazar/hledani/?…

MaryJackie
Kecalka 241 příspěvků 10 inzerátů 29.03.19 14:39

@Káťa19 Problem neni v tom, ze bych ho nechtela uspavat, ale jak ho tchyne po uspani vzdy nechavala na sobe spat, tak pri polozeni do postylky se proste vzdycky probere a rve. I kdyz ma dudlik, i kdyz ma bily sum

Káťa19
Extra třída :D 11016 příspěvků 18 inzerátů 29.03.19 16:39

@MaryJackie tak musis zkouset, nic jinyho asi nepujde. Zkusila bych ho uspat teda tak, ze si lehnes vedle nej do manzelsky, ja klidne nechavala deti pres den ve velky posteli :think:

MaryJackie
Kecalka 241 příspěvků 10 inzerátů 29.03.19 16:41

@Káťa19 Je to tu zas, tak to jdu rovnou vyzkoušet =).Děkuju.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama