Jak odpovídáte na otázky, že další dítě ne

5145
28.11.19 20:56

Jak odpovídáte na otázky, že další dítě ne

Ahoj, téma spíš pro ty, kteří vůbec děti neplánují, nebo další nechtějí. Nastoupila jsem v létě po RD do práce a od té doby to není snad týden, co bych nemusela odpovídat na otázky, kdy bude další dítě. Od cizích, ještě dobrý. Spíš mě štvou známý, který se fakt dost často ptají, rodina, jen podotknu, že nejvíc se ptá ta část, která nehlídá, nepomůže. Nedopustí si urejpané řeči, že dítě bude chudák sám a mě to taky pak šrotuje v hlavě. Naposledy jsem se už ostře s jednou naší babičkou chytla, jelikož vnouče vidí dvakrát do roka, přesto, když mi jednou za měsíc zavolá, pořád se ptá… Spíš si jdu postěžovat a klidně pište věty, u kterých dali nadobro pokoj s těmito otázkami. Vlastně to bylo už od té doby, co se dítko narodilo, ale naštěstí jen na etapy. Teď mi přijde, že se to stupňuje a ptají se pořád víc a víc. Když jednou za uherák dám nějakou fotku, vyjede mi tam několik komentářů, že by to chtělo druhé… Naštěstí ignoruji, ale ten zbytek už mě prostě štve

Příspěvek upraven 28.11.19 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28.11.19 20:58

@vejilka no jo no, klasika… Jedině říct, že děti mít už nemůžeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
28.11.19 21:03

Mám splněno, jsme stáří z genetického hlediska 30+ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3587
28.11.19 21:06

No máme to podobně. Máme sice 2, ale část rodiny, která se nezajímá pořád doufá, že bude ještě 3. :roll: No, normálně jim říkám, že mám těch 2 dost, že jsem na ně věčně sama. Oni pak dají na chvíli pokoj. A také jim říkám, že se prostě těším do práce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1239
28.11.19 21:07

My deti nechceme, vsichni az na babicku to celkem respektuji, az na moji babicku, kterou vidim tak 5 rocne a je to des, naposledy jsem ji uz poslala do pr, protoze furt jak chce bejt prababicka co ma koupit do vybavicky, ze necha zrenovovat podkrovi at tam mame byt a ona si mimino uzije, a ze nas to jeste chyti :zed: a kdyz nam rekla ze jsme vudci lidstvu sobci tak sem se neudrzela a zarvala jsem na ni, ale to bylo v zari, na vanoce tam jedem a ja nemam chut to poslouchat… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 21:09

To nechapu, ze jsou jeste lidi, co pokladaji tak intimni otazky 8o me se to nastesti nestalo, znami vedeli a neznami si netroufali a ted vykrikuju preventivne, ze toto je naposledy a koncim, zaviram kram a ze jsem stara. Nastesti jsem stara :mrgreen:

Preju Ti pevne nervy, vymysli nejakou silenou/sokujici odpoved, u ktere nebudou vedet, jestli ji myslis vazne a za chvili budes mit klid. Nevim, typu:maminka mi to zakazala kvuli dedictvi, ja tomu nerozumim, kdyztak zavolejte ji…(pardon, to je prvni kravina, co me napadla, da se vymyslet urcite lepsi)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
28.11.19 21:10
@Peggy54 píše:
My deti nechceme, vsichni az na babicku to celkem respektuji, az na moji babicku, kterou vidim tak 5 rocne a je to des, naposledy jsem ji uz poslala do pr, protoze furt jak chce bejt prababicka co ma koupit do vybavicky, ze necha zrenovovat podkrovi at tam mame byt a ona si mimino uzije, a ze nas to jeste chyti :zed: a kdyz nam rekla ze jsme vudci lidstvu sobci tak sem se neudrzela a zarvala jsem na ni, ale to bylo v zari, na vanoce tam jedem a ja nemam chut to poslouchat… :roll:

No já si právě myslím, že bezdětný to musí mít v tomhle strašný. Já se ještě zkouším vymluvit na to, že jedno je dost a mám ještě čas. Je mi 29, ale u těch, co děti nechtějí, to musí být kolikrát očistec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2666
28.11.19 21:11

Mne se taky okolí neustale ptali, kdy budu mit s mym současným pritelem dalsi dite.
A ted se me porad ptají, proc nemam s pritelem dite..
Mam jedinou 16-tiletou dceru z předchozího manzelstvi, pritel nema vlastni dite..

Ale jako na druhou stranu, i chapu, ze se ptají..Je to přirozené..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2717
28.11.19 21:12

Ja jsem vzdycky rikala, ze dalsi dite mit nemuzu. Ale me se zas tak moc neptali, byla jsem stara uz jako prvomatka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
28.11.19 21:14

@PaníKadrnožková Joo taky se divim, že ještě takový otravný lidi jsou. Mě by to přišlo neslušné, až drzé. Pravda, je to většinou od lidí, které nemají nic společného s péčí, nebo od rodiny, která nehlídá. Ta část, která vídá kluka pravidelně, babička třeba i vypomůže, mě naopak podporují. A neptal se, spíš mě chápou. O to víc mě to se.re, jak se ten zbytek šťourá do druhých a prostě fakt si neodpustí, že bude chudák. Dokonce jsem si i vyslechla, že mě chlap kvůli tomu opustí

Příspěvek upraven 28.11.19 v 21:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1239
28.11.19 21:15

@vejilka no u nas se tchynina rodina az na svagra nezajima, svagr ma dost rozumu, ze se nepta, moje mama ta to respektuje, ale myslim si ze to je tim ze ma 6leteho kluka tak tim si to kompenzuje,…jen ta babicky, ted ji zjistili nador v oku, tak se bojim ze zacne citove vydirat, ze se pravnoucat nedozije, coz je asi prevdepodobne bohuzel, ale kvuli ni si dite proti nasi vuli delat nebudu :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2666
28.11.19 21:16
@Ijen píše:
Ja jsem vzdycky rikala, ze dalsi dite mit nemuzu. Ale me se zas tak moc neptali, byla jsem stara uz jako prvomatka.

Ja uz taky na miminko nemam vek, ale stejne se vzdy na druhe dite nekdo zepta..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
28.11.19 21:17

Mám dvě malý děti, je mi čtyřicet a pořád se mě někdo ptá, kdy si pořídíme třetí… :?
To je fakt na palici. Na hulváta říkám - „Jsem už na mimino stará a jestli manžel bude chtít třetí, tak si na to bude muset najít nějakou milenku.“ Zajímavý je, že většinou tazateli dojdou slova a já mám klid :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.11.19 21:19

Ja na ferovku rikam, ze mi vypadala pulka vlasu, zkazily se mi zuby, deset kilo navic se me drzi jako kliste, zada bych nejradsi vyhodila z vokna a ta kyla…tu mam jako bonus :D a ze dekuju, nerada bych se rozpadla zaziva podruhy :D
Tohle je varianta pro dotery. Normalni lidi se spokoji s odpovedi - ne, neplanujeme. Tecka. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4969
28.11.19 21:21

@vejilka vykašlala bych se na nějaké „děti mít nemůžu“ apod. Co je komu do toho, jestli je mí mít můžeš nebo ne. Prostě odpovědět nechci/ nebude a tečka. Na další rozvádění tématu bych řekla, že se o tom nechci bavit. U mě většinou stačí říct nechci. Ale já u toho hodím vždy dost jasný obličej ať tohle téma dál nerozvádějí. A pokud i tak začnou prudit, tak je slušně posílám do temných míst. Ale já se s otravnými lidmi moc nemazlím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama