Jak odstavit 18měsíčního, který nepřijímá jiné tekutiny než MM

Anonymní
16.5.16 15:54

Jak odstavit 18mesicniho, ktery neprijima jine tekutiny nez MM

Ahoj maminky,
mate prsim nektera zkusenost s tim jak odstavit batolatko, ktere od pocatku pije pouze MM - tj. jine tekutiny odmita? Planuji odstaveni, kdyz nad tim premyslim, asi u nas nebude mozny odstav postupne… a zatim sazim na odstaveni ze dne na den, jen nevim zda to lze takto malemu diteti vysvetlit… a jak to pripadne udelat, aby to bylo co nejmene neprijemne pro obe strany… :) budu moc vdecna za kazdou radu… tip na to jak to zvladnout.. :kytka: :mavam: dekuji vam, T

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7192
16.5.16 15:59

Staršího jsem odstavila v 16 měsících. Ale teda kromě MM i něco málo vypil. Odstavila jsem taky ze dne na den, večer jsem nakojila naposledy a už nedala. Za mě jedna rada - musíš o tom být sama pevně rozhodnutá. Teď kojím mladšího syna, je mu 18 měsíců jako tvému dítku, ale odstavit ho zatím nedokážu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2115
16.5.16 16:10

Odstavit naraz a zatahnout prsa, rozhodne neustupovat.. mej v zasobe UM a cajiky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12897
16.5.16 16:24

Kamarádka si bradavky přelepila náplastí a řekla, že jsou nemocný/rozbitý. A místo prsa mu nabízela čaje a šťávy. A sama si zašla pro prášky na zastavení laktace. Takže po pár dnech když náplasti sundala už mlíko neteklo ani kapka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1689
16.5.16 16:46

Ahoj. Já taky odstavila dceru v 18 měs., bylo to v pohodě. První noc se budila- vyndala jsem jí z postýlky, pochovala, pohladila, dala opět do postýlky a malá usnula. To se několikrát opakovalo. pak další dvě noci se budila míň, z postýlky jsem ji nevyndala, jen jsem k ní šla a hladila ji- kdyby hodně brečela, tak bych ji opět vyndala. 4.den spala celou noc… Ale asi 3 měsíce už mi pila vodu z hrnečku! Asi bych neodstavovala, dokud ti nebude pít vodu. Hrozí, že bude dehydrovaná a skončíte na kapačkách. A u druhého dítěte bych chtěla kojit déle- chtěla bych ty dva roky, hodně se to teď propaguje kvůli imunitě a tak. Byla jsem na nějakých přednáškách a odborníci se na tom v podstatě shodují, že ty 2 roky jsou ideál, ale je to na tobě. Já odstavila, protože se pořád budila v noci, ale příště bych to chtěla zrušit jen na noc a přes den ještě kojit- jestli to ovšem půjde, nevím, ale moc bych to kojení chtěla zachovat ty dva roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.16 20:48

Popravde nejsem vnitrne presvedcena o odstavu, idealne bych do dvou let rada kojila, ale chteli bychm „stihnout“ druhe mimco nez se budu vracet z materske… tak aby mi to navazalo, idelane aby mezi sebou meli odstup 3 let, zaroven ale mrne pije ve dne v noci (v noci cca 5×, spise k ranu) ale da se to.. spis jak uz je vetsi tak mi uplne nesedi verejne kojeni pres den, prece jen vyrazie vice ven a kdyz nepije nic jineho tak je t naprd.. :( nabizime zkousime ale nic.. uz ted vim ze odstav obrecim :(

• Nahlásit
  • Citovat
12897
16.5.16 21:29
@Anonymní píše:
Popravde nejsem vnitrne presvedcena o odstavu, idealne bych do dvou let rada kojila, ale chteli bychm „stihnout“ druhe mimco nez se budu vracet z materske… tak aby mi to navazalo, idelane aby mezi sebou meli odstup 3 let, zaroven ale mrne pije ve dne v noci (v noci cca 5×, spise k ranu) ale da se to.. spis jak uz je vetsi tak mi uplne nesedi verejne kojeni pres den, prece jen vyrazie vice ven a kdyz nepije nic jineho tak je t naprd.. :( nabizime zkousime ale nic.. uz ted vim ze odstav obrecim :(

zavedla bych přísný časy kojení a mimo ně ani ň. V tomhle věku by mu mělo stačit třeba jen ráno a večer. Venku bych mu nedávala. A rozhodně bych skrouhla to kojení v noci. Já mám 4m a kojím ji v 18h, 00h, 3 a 5:30. Takže to počítám jako 4 kojení v noci. A to poslední je vlastně spíš už ráno.
V tomhle věku by už měla zvládnout spát celou noc, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.16 21:47

@Netopirek no kdyz mu byli 4 mesice tak spal celou noc.. :) nekdy jedno kojeni, po 6tem mesici se pomalu zlomilo a v noci se cim dal vice koji, ale je to spise o kontaktu, nejsem typ co by nechal dite vyrvat a taky si myslim ze mu tezko vysvetlim proc jednou ho nakojim a podruhe mu nedam,.. to je prave to v cem sem se placala, az sem dosla k tomu, ze to nedokazu nejak „omezit“, on proste treba cele odpoledne nepije (kdyz jsem napr. byla odpo pryc vyjimecne), tak nepil nic.. takze je ve me i strach z dehydratace,… takze kojim ve dne v noci na pozadani… :) vyzkouseli uz jsme tuny flasticek, ruznych piti, UM nechce… tech penez vyhozenych za UM… :) drak jeden :D

• Nahlásit
  • Citovat
12897
17.5.16 07:01
@Anonymní píše:
@Netopirek no kdyz mu byli 4 mesice tak spal celou noc.. :) nekdy jedno kojeni, po 6tem mesici se pomalu zlomilo a v noci se cim dal vice koji, ale je to spise o kontaktu, nejsem typ co by nechal dite vyrvat a taky si myslim ze mu tezko vysvetlim proc jednou ho nakojim a podruhe mu nedam,.. to je prave to v cem sem se placala, az sem dosla k tomu, ze to nedokazu nejak „omezit“, on proste treba cele odpoledne nepije (kdyz jsem napr. byla odpo pryc vyjimecne), tak nepil nic.. takze je ve me i strach z dehydratace,… takze kojim ve dne v noci na pozadani… :) vyzkouseli uz jsme tuny flasticek, ruznych piti, UM nechce… tech penez vyhozenych za UM… :) drak jeden :D

Tak podle to vypadá, že sis ho rozmazlila a skáčeš jak on píská. :think: V tomhle věku chápe víc než si myslíš. On jenom nechce, protože ví, že ty povolíš. Bych se zeptala doktorky jak dlouho ho můžeš nechat bez tekutin, aby jsi ho nijak neohrozila. Ale já mám dojem, že když už normálně jí, tak v parnech by mu tekutiny z MM nemuseli stačit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
17.5.16 07:17

Bože, to jsou zase rady :-( je mi Tvého batolátka líto. Maminka, jeho jediná jistota a sebrat prso ze dne na den - nesmysl. Prso není jen o jídle.

Nejstarší dceru jsem kojila do dvou a třičtvrtě roku (byla jsem v 7. měsíci dalšího těhotenství a druhá dcerka vznikla z jednoho jediného styku). Není pravda, že neotěhotníš, pokud kojíš. Pokud odstavit chceš, tak určitě postupně, nabízet jiné tekutiny a snažit se MM nahradit, ale je nesmysl takto malému dítěti sebrat prso a nedat. To už zavání týráním, obzvlášť, když nic jiného neumí pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5256
17.5.16 07:21

A ještě jedna věc, kojením si dítě nerozmazlíš, až uzraje, odpadne, to se neboj. Kojené děti bývají psychicky vyrovnanější osobnosti, děláš pro něj to nejlepší co můžeš a žádné UM to nenahradí. MM se dělá přesně podle potřeb dítěte, takže na pokrytí tekutin krasně stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.16 20:33

@lokynka jsem s tebou za jedno ve vsem co si napsala, ale u me to tehu behem kojeni opravdu nejde… protoze mam prirozene vysokou hladinu prolaktinu i bez kojeni.. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama