Jak odstavit 20mes dítě, doteď převážně na prsu

11.2.20 14:06

jak odstavit 20mes dítě, doted prevazne na prsu

Prosím maminky o pomoc, mam 20mes holcicku, planuji dalsi dite s pomoci lekaru a musim prestat kojit, taky kvuli zdrav. potizim, ale mala je zavisla na prsu. Pres den u prsa jen kdyz je mrzuta /rostou zuby, nebo upadne/ a nebo kdyz uspavam/ted uz 1denne / usne JEN u prsa, vecer pak usne u prsa, presunu do postylky a do postele si ji beru az se ozve na „kojeni“ to ma pak prsou celou noc. Jsem olezela, nevyspana, nyni mam zdravotni komplikace ktere nemuzou doktori resit bez leku, a planujeme dalsi mimi, takze je na case utnout. Muj dostaz zni

1. jak moc malo musim kojit aby dorazil menses,

a 2) jak malou naucit usinat bez prsa /nechci ji nechat v postylce a odejit, to by rvala a to bych nechtela/.
Tekutiny davam zatim jen vodu a prip 100 vymackany ovoce zredene s vodou a ji, ale jak kdy. nekdy malo jindy vice. Ale ji veci ktery ostatnim mimcum nejedou, myslim tedy ze se rozji krasne kdyz mlicko nebude. Umele mliko ji nechutnalo nikdy, ani kase s um

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

614
11.2.20 14:16
  1. to je individualni, nekdo musi prestat uplne, nekdo otehotni po par mesicich za plneho kojeni a menstruace neprijde vubec. Ja zacala neco pred rokem a pul, kdy se maly rozjedl, zachutnalo mu mliko (kravsky, UM ani zadne jine varianty nezaujaly)
  2. jestli muzu poradit, prestan o ni uvazovat jako o mimcu, je to batole a leccos uz pochopi. Mne fungovalo rict, ze me to boli, tomu rozumel a misto zachvatu zoufalstvi jen fnukal. Urcite hodne pomohlo, ze mel svoje oblibeny mliko z jinyho zdroje. Taky pomohlo nenosit vystrihy a mit jistotu, ze je dobre najedeny. Kojis jeste asi opravdu hodne, prestala bych postupne a ubrala nejdriv ta nejmene vyzadovana kojeni a snizila si produkci mleka, nez to utnu uplne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
11.2.20 14:20

1.intenzita kojeni a pritomnost menstruace je ciste individualni zalezitost… :nevim:
2. u nas pomohlo nejdrive odbourat spani pres den u prsa, s dcerou jsme zatahli rolety a lezeli v posteli, syn je zase radsi v postylce a ma rad hlazeni a drzeni za ruku.Neni to hned, tyden dva tomu dejte sanci.

Jinak taky jsem detem nikdy nedavala UM ani kase z nej, po roce jsme zacali s normalnim mlekem, kase bezmlecne Nominal, pozdeji mleko i do kase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
11.2.20 14:24

Odstavovala jsem v podobnem veku, takze snad ti moje postrehy k necemu budou. ;) :palec:

Pokud se rozhodnes, vytrvej a prso uz nedavej. Ja jsem tam byla s ni a misto prsa hladila. Prvni den az dva muze treba uspavat partner. ;)
Pocitej s tim, ze bude rev a bude si to vynucovat, ale ty proste nesmis povolit. ;) (Ja jsem teda odstavovala na dvakrat, poprve jsem nevydrzela, ale za 14 dni uz jsem to dala. :mrgreen: 8) )
Vysvetluj, zpivej, vypravej, hlad. Priprav si nervy a ono to klapne. :palec: 8) Chce to jen se rozhodnout a vytrvat. ;) Ty pak nezapomen par dni trochu odstrikavat a snizuj, za tyden az dva by melo byt vse ok, drzim pesti. ;) :palec: :pankac: :kytka: :mavam:

Jinak pokud kojis vickrat nez na uspavani, tak nejdriv odbourej tyhle kojeni a pak to uspavaci. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
11.2.20 14:40

@BeLindaR ahoj, nemám radu, pouze otázku - ona nejí? Jsou jí skoro dva roky, že? Moje nyní dvouleté dítě pilo ve 20 měsících jen 3×, ráno, po obědě a před spaním. Jinak normálně jedlo snídaně/svaca/oběd/svaca/večeře.

Je to off topic, tak pochopím, když neodpovíš, jsem jen zvědavá :oops:

Držím palce, ať se ti to povede vyřešit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 22:23

@Bídžej ji malo, jedla krasne v 6ti mesicich co zacly prikrmy, pak prisly zuby tak si odvykala strave pri tom byla stale na MM a cim dal vice. Ji mě trosku vice az zase od vanoc, rostou ji stolicky a rezaky, (dva dny ted to bylo dost znat ze ji hodne bolely). Nekdy lepe jindy hure. Ja jako decko jedla blbe, sme hubeni cahouni, mala vypada velmi dobre na temer kojeny dite, neni tlusta, ale vsichni tvrdi ze vypada ze rozhodně nestrada :)

co se tyce jidla je to nekdy ji v klidu jindy si najde cokoli co ji rozptyluje, nekdy je to fajn a sni vice kdyz se rozptyluje, jindy zbodne vice kdyz je v klidu, neustale do ni neco tlacim, chodim za ni behem dne i behem hrani protoze ji u stolu prilis neudrzim, na jidelni rostouci zidli ma uz averzi, ted se ji libi ikea mala zidle kde rada stoluje sama. miluje zeleninu a ovoce (coz jsem tapala v tehotenstvi hodne), vejce do ni nedostanu treba vubec. ale to je zase jine tema :) sladky ji nedavam vubec, piskoty nema rada, a nejradsi by rajcata a sunku (:/) a bazalku (podporuje traveni)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
12.2.20 06:57

Mam stejne starou dceru, kvuli jednomu leku jsem ji docasne odstavila na noc, do mesice se mi kvuli tomu spustila menstrace, nejdriv jsem dceru odnaucila usinat pri kojeni, nakojila jsem a pak ji to vzala, povidaly jsme si a pak uz jsem prso nedala, druhy krok byl, ze jsem ji ho dala za noc jen jednou a treti krok, ze az rano. Kdyz se vtekala, hladila jsem ji po tvarich, kdyz se teda nechala. No ale se ji prorezavali petky, mela strrvni chripku, tak jsem ji zase kojit zacala. Take bychom radi treti ditko jednou, zkusime KET, ale ted jeste ne. Kdyz budes vnitrne presvedcena, ze opravdu chces prestat kojit, pujde to snaz. Doporucuju nepovolovat, ono si to behem 3 dnu sedne. Drzim palce, at to mate v klidu. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
12.2.20 07:00

Jinak moje dcera neji skoro vubec od prosince, jak se ji zacnou prorazet zuby, prestava jist a trva to treba 3 mesice, z 90 procent se koji.. Ve 21 m ma 14 kilo a nestrada :lol: Jist umi, ale nechce. A kojenim to neni, driv cim vic se kojila, tim i vic jedla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4014
12.2.20 09:11

Ahojky ja jsem odstavila pomalicku taky ve 20mes…take byla naucena na prso pri usinani ( no jo prvni :mrgreen: ) byla fakt mamanek. Delala jsem tak ze jsem si k ni lehla, prso jsem ze zacatku dala jen na chvilinku, schovala a po 10 min jsem odchazela ze jdu curat ale vzdy jsem se vratila, kazdy den jsem prodluzovala intervaly az sinakonec zvykla a super! U syna jsem si davala na to uz pozor, protoze to bylo unavne, drzim palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3160
12.2.20 09:29

@BeLindaR díky za odpověď. Snad se ti to podaří vyřešit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 20:09

@Kornel nj, ale na me cekava, a pak place a to ja nedam, chtela bych šetrnou alternativu. Mnohdy se ji chce spat a pak se napije, prekuli a uz si zase plna sil hraje a blbe a proste neusne, nechat ji v postylce ze jdu čurat tak za chvili rve- rozhodne neusne :( a jak jsi to odbourala u syna?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 20:12

@Bela111 moje ma 83cm a 12kg, zadny hubenour to neni, taky krasne jedla v puli roce a pak to stale omezovala. Dekuji za tvuj nazor, vetsinou posloucham jak dite neji, protoze kojim a ze mam prestat. Podari se ti nekdy uspat i bez kojeni mimo kočárku?

Příspěvek upraven 12.02.20 v 20:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.2.20 20:16

@Mmmanka Mimouspavaci kojeni myslim odbouram ale nevim jak na to spani? nechci to s krikem, nedela me to dobre, mala ani nikdy nebyla placici dite, takze si me nevychovala na plakot :) byla vzdy moc hodna ani nejake obdobi vzdoru neprobehlo ale ani prehnana separacni uzkost..

Nenexistuje treba šetrná bezplačící alternativa ze by prestala mit chut sama po tom co bych si zaradila sama do jidelničku byilnky treba matu nebo zazvor,…takovy ty veci cemu jsme se na zacatku kojeni mely vyvarovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
12.2.20 20:42
@BeLindaR píše:
@Mmmanka Mimouspavaci kojeni myslim odbouram ale nevim jak na to spani? nechci to s krikem, nedela me to dobre, mala ani nikdy nebyla placici dite, takze si me nevychovala na plakot :) byla vzdy moc hodna ani nejake obdobi vzdoru neprobehlo ale ani prehnana separacni uzkost..Nenexistuje treba šetrná bezplačící alternativa ze by prestala mit chut sama po tom co bych si zaradila sama do jidelničku byilnky treba matu nebo zazvor,…takovy ty veci cemu jsme se na zacatku kojeni mely vyvarovat…

U nas se to vcelku bez revu obeslo, myslim, ze to bylo docela dobry, byla spokojena, ze jsem tam s ni a vypravela jsem a hladila, ale prvni den az tri rev teda byl, to se obavam, ze uplne bez toho se to neobejde, to uspavaci, pres den zabavis, ale na to spani to byva nejhorsi. 8) Drzim pesti. :kytka: :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1927
13.2.20 07:05

@BeLindaR Mala spi jen poobede od asi 8 mesicu, nakojim a pak zlobi v posteli se starsi, nekdy musim houknout, aby uz neradili a usne bez prsa, ale tak od listopadu, driv usinala jen u prsa, ono to chce pomalicku v klidu odvykat, treba dat to prso na kratsi dobu, oni chvilku bojuji, pak to prijmou, ale zalezi taky na temperamentu. A co zkusit nejaka homeopatika na zastaveni laktace, treba Ricinun communis nebo tak nejak? Uplne bez place to podle me nepujde, u prvni dcery jsem se jakymukoli placi snazila vyvarovat, ale nakonec nevim, jestli to byla spravna cesta. Nerikam nechat vyrvat, ale byt s ni, muze byt vztekla a smutna, ale spolu to muzete prekonat a ono ji to pak posili a posune.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama