Jak odstavit dceru od kojení

62
23.8.21 21:00

Jak odstavit dceru od kojení

Zdravím prosím o radu jak odstavit už skoro 3 letou holku od kojení kojim i malého a 2 už mě docela vyčerpává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27072
23.8.21 21:32

Tak 3 leté snad už umíš rozumně vysvětlit i ne? Prostě už je jen pro miminko a konec. Ale nesmíš povolit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
23.8.21 22:14

@pikola No to zkouším pořád ale pokaždé když vidí že dám malímu chce taky hlavně před spaním. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4044
23.8.21 22:16

@klíč568 no je to pro 3 lete dite podle me horsi, jak u treba rocniho ditete… bud to bude na silu nebo budes kojit oba. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6591
23.8.21 22:17

@klíč568 To už se možná brzo odstavi sama.. Mě se dcera krátce po třetích narozeninách odstavila, šlo to samo přirozeně. Asi tomu pomohlo, že jsem nastoupila do práce a jí víc hlídala babička, nebo byla s manželem, pak nastoupila do skolky. Tím, že se mnou netravila celé dny, přestala potřebovat i moje prsa :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
23.8.21 22:18

Nabídnout ji něco alternativního, s tím, že už je velká holka. Třeba vypraveni před spaním. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
23.8.21 22:23

A kolik má miminko? Možná je to jen dočasné, protože žárlí a potřebuje si zvyknout na novou situaci v rodině. Až se ujistí, že ji miminko nepřipravilo o maminku, tak se začne kojit méně. Já bych ještě vydržela, ve třech letech už je velká šance, že se to bude zlepšovat a kdyz kojis oba, tak hodně přispívas ke snížení zarleni. Najdi si nějakou laktační poradkyní, ať ti poradí, jak kojení omezit a zároveň, aby ti dala podporu, že tandemové kojení má smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
790
23.8.21 22:26

Když už bych kojila 3 roky, tak bych to nechtěla po takové době pokazit.. Počkala bych do samoodstavu. ještě když kojis miminko, bude to pro ni ještě horší, bude se cítit odstrcena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
23.8.21 22:45

Souhlasim s děvčaty, tandemové kojení se dá praktikovat a dcerka se časem odstaví sama. Znám případ, kdy si dnes už dospělá žena pamatuje, jak ji maminka ve třech letech násilné odstavila, a čas od času na to vzpomíná. I na to, jak celý život špatně a málo ji. Nemusí to mít souvislost, ale kdoví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
27.8.21 00:24

Hele, úplně jednoduše…, tatínek musí s tříletou vyrazit min na víkend na výlet, až se vrátí už to nebude potřebovat, je to jen psychická závislost. :palec: Tandemové kojení asi není pro tazatelku to pravé ořechové, když píše, že je z toho vyšťavená a chce to změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101586
27.8.21 00:32
@klíč568 píše:
Zdravím prosím o radu jak odstavit už skoro 3 letou holku od kojení kojim i malého a 2 už mě docela vyčerpává

Zkus to psychologicky, udělej výhodu z toho že je velká sestra, že to už je něco, ona smí už papat jídlo jsko rodiče, zůstat déle vzhůru, mmiminko je ještě malé, smí jen mlíčko, musí víc spinkat, prostě že starší dítě má výhody věku, víc může atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat